Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat ajánlotok...

Milyen gyakorlatokat ajánlotok az alábbiakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden a történetem. 70kg/ 22fvagyok. sokáig sportoltam, de már kb 2 éve semmit nem csinálok. Nem voltam kigyúrva, de saját testsúlyommal sokmindeni meg tudtam csinálni, de most érezhetően ez már nem így van, jött fel rám fölösleg, izom pedig távozott, de érthető, mivel dolgozok 80%-ban ülök. Régebben fociztam, futogattam, kissebb időkre elkezdtem kondizni is ( 1-2 hónap, többször )


Most megelégeltem ezt a helyzetet, fittebb akarok lenni és egy kis izmot felszedni idővel.


Először itthon szeretném magam kicsit formába hozni saját testes edzésekkel, majd ha már érzem, hogy oké, ez már alakul, akkor eljárnék konditerembe is.


Abban kérném a segítségeteket, hogy itthon milyen gyakorlatokat és milyen ismétlésszámban végezzek? Esetleg valami oldalt is linkelhettek, ha tudtok, ahol vannak gyakorlatok, az is sok segítség lenne!


Köszönöm.


2018. máj. 8. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Felsőtest: húzódzkodás, evezés, fekvőtámasz variációk, tolódzkodás, HSPU


Alsótest: egylábas guggolás, nordic curl, reverse hyper (ezt jó esetben meg tudod csinálni egy masszív asztalon)


Törzs: tartások, plank, hídtartás, dragon flag, human flag, mérlegek (de igazából ha saját testsúllyal edzel, akkor majdnem minden gyakorlat fogja dolgoztatni a törzset, legalábbis a hasizmokat)


Nagyjából ezekre érdemes építeni. Elég sokáig lehet ezeket nehezíteni amúgy erőkarral, tempóval, pihenőidővel, sokáig nem is kell súly, de amúgy lehet plusz súllyal is nehezíteni. Nincs kőbevésett ismétlésszám, de azt vedd figyelembe, hogy 5 alatt inkább idegrendszeri adaptáció történik (erősödés), 5-10 közötti tartomány a legoptimálisabb izomnövelésre, a magasabb ismétlések pedig inkább erő-állóképességet fejlesztenek. Igazából mindet érdemes alkalmazni, de elsősorban az első kettőt, ha a fizikum fejlesztése a cél.


YouTube-on vannak jó csatornák a témában: FitnessFAQ, CalisthenicMovement, GMB.

2018. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!