Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Falra szerelhetős húzódzkodó...

Falra szerelhetős húzódzkodó kiszakadhat a falból?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a falra szerelhető húzódzkodó kiszakadhat-e a falból, a csavarokkal együtt, nagy terhelésnél? Azt írták, hogy 300 kg a max terhelhetőség, de ez a húzódzkodóra vonatkozik, nem a falra... Téglaházunk van, társas ház, 3. emelet.

Mit ajánlotok? vegyek inkább húzódzkodó állványt?


2018. máj. 21. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Már miért ne szakadhatna ki?
2018. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kellő szilárdsággal a falra van csavarozva, akkor nem fog kiszakadni. Elég vastag (teherhordó) falra kerüljön. A tipli és a csavar olyan mélyen menjen a falba, hogy legalább két helyen a tégla "húsában" legyen (a téglák üregesek szoktak lenni). Gipszkarton válaszfalra ne szereld, az nem elég szilárd. Nekem évek óta fenn van és meg sem mozdul.
2018. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak olyan trükkök, hogy a tipliket ferdén rakják be, egyik kicsit erre, másik kicsit arra dől, így nehezebben jön ki. És mindig lehet utólag plusz megtámasztást, erősítést szerelni, ha nem vagy nyugodt. Egyszer nekem is volt egy lakásban így falra szerelve, volt két tartója, na szereztem utólag még kettő hasonlót és azt is beépítettem, biztos, ami biztos, fogja több helyen. Ugye hátha a falnak valami része gyengébb, aztán ott kijön. De azért általában ilyen nem történik, el szokta az bírni. Egy komolyabb könyvespolcon sokszor több súly van, mint egy ember, aztán azt is csak négy bizonytalan tipli tartja. Az erőhatás lefelé nyomja, nem kifelé a falból.
2018. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!