Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17évesen 6 hónapos terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17évesen 6 hónapos terhes vagyok, problémám adódott. Örökbeadás?

Figyelt kérdés
17éves vagyok és terhes lettem. A párommal aki 19éves 2éve járunk. Kétszarvú méhem van szóval komplikált számomra a terhesség. E miatt nem mentem abortuszra, mivel megeshet, hogy ez az utolsó esélyem baba kihordásában. Azonban tanuló vagyok, a párom is tanul, nagyon jó körülmények között élő családokban élünk tehát az anyagiak nem jelentenek problémát, de a tanulmányainkat mindenképpen hátráltatná egy kisbaba. Anyukám szóba hozta az örökbeadást mint alternatív megoldást. Remélem nem kapok támadó válaszokat, bár azokra is fel vagyok készülve. 4.ik hónapja használtam a NUVARING nevű (havi 1x-i fogamzásgátló gyűrű)fogamzásgátlót. Rengeteget segítene egy-két kivülálló vélemény. Előre is köszönöm.
2011. okt. 22. 15:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
0%

Én szerintem add örökbe mert rengeteg család él ahol nem lehet sajnos baba és mindent megadnának érte.


Ez jobb megoldás mint az abortusz.


Viszont csak olyan feltételekkel add örökbe ,hogy rád nem mondhatnak rosszat és csak 20 éves kora után mondhatják el ,hogy nem ők az igazi szülők 20 évesen elég érett lenne ,hogy felfogja még nagyon fiatalok voltatok.


Később még megkeresheted és segíthetsz neki,de most nem menne..

2011. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Aki azt mondja, h adja a kérdező örökbe a babát.. az belegondolt abba, h ez a gyerekének mekkora törés lenne az életében? Rájönni, h az anyja képes volt odaadni valaki másnak őt? Lemondott róla?

Mi a garancia arra, h jó szülőkhöz fog kerülni? Vagy hogy egyáltalán azok bármit is megemlítenek neki az igazi anyjáról? Ez egy nagyon kellemetlen és nehéz dolog!!

Én tényleg azt tanácsolom, h tartsd meg a babád, mert rengeted örömöd lesz benne. Segíthet tényleg most egy dadus. Ha örökbe adod, bánni fogod!!!


26N (24 hetes kismama)

2011. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 A kérdező kommentje:
És persze attól is félek, főként ez szól az örökbeadás ellen, hogy kihez kerül, hogy fog felnőni, milyen körülmények között..na és persze az, hogy ha örökbeadom..később lehet, hogy nekem is örökbe kell fogadni ha ténylegesen is nem szülhetek többet :(
2011. okt. 22. 15:40
 14/108 anonim ***** válasza:
78%
én is 17 vagyok, de ha anyukád tudna segítene nevelni, szerintem ne add örökbe. én nem tenném. nagyon fájna később. azzal meg ne törődj hogy mások mit gondolnak, a te életed, nem az övék, és az teljesen normális hogyha valakinek van egy állandó kapcsolata van szexuális élete.
2011. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
" Később még megkeresheted és segíthetsz neki,de most nem menne.. " - nem keresheti meg :S nagyon védik az ilyen adatokat.. h kinek adtak örökbe meg stb.. mellesleg, lehet h most elhatarozod, h örökbeadod, de a szülésnél sztem ugyis megvaltozik a véleményed.
2011. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszokat/véleményeket.:)
2011. okt. 22. 15:47
 17/108 anonim válasza:

szerintem tartsd meg a kisbabát...nem nagyon tudok akarok ilyen dologba beleszólni..de egy kisbabának az igazi anyukája mellett a helye akkor is ha az anyuka fiatal...nem jobb mintha 40 évesen szülnél azt nem biztos hogy feltudod nevelni?! :/ ráadásul ha ilyen nőgyógyászati próblémáid vannak akkor nem érdemes kockáztatni,hogy esetleg mikor majd akarsz egyet nem jön össze..ráadásul ha jók az anyagi körülmények és anyukád vagy valaki segítene felnevelni akkor semmi probléma nics ráadásul... egy kisbaba hatalmas öröm.:D és ha most örökbe adod valószínű megfogod bánni..:/

a párod örül neki ?:)

2011. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 A kérdező kommentje:
Mind a ketten meglepődtünk amikor kiderül főként amiatt, hogy használtam fogamzásgátlót. De ennek ellenére hatalmas örömmel fogadtuk amikor eljutott az agyunkig hogy szülők leszünk. Igaz a családjainknak voltak fenntartásaik a korunkból adódóan. De végül mindenki örült neki. :) a barátom nagyon szívesen megtartaná a babát.
2011. okt. 22. 15:53
 19/108 anonim ***** válasza:
100%
akkor sztem tartsd meg, de számolj azzal, h nem biztos h veled lesz örökre ( marmint a baratod ), neg h a sulit be kell fejezned.
2011. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim válasza:
háát akkor meg szinte semmi probléma..:D jó kicsit fiatalok vagytok...de nem olyan nagy baj az...majd legalább a kislány dicsekedhet,hogy nézzétek nekem milyen szép fiatal szüleim vannak:D
2011. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!