Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17évesen 6 hónapos terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17évesen 6 hónapos terhes vagyok, problémám adódott. Örökbeadás?

Figyelt kérdés
17éves vagyok és terhes lettem. A párommal aki 19éves 2éve járunk. Kétszarvú méhem van szóval komplikált számomra a terhesség. E miatt nem mentem abortuszra, mivel megeshet, hogy ez az utolsó esélyem baba kihordásában. Azonban tanuló vagyok, a párom is tanul, nagyon jó körülmények között élő családokban élünk tehát az anyagiak nem jelentenek problémát, de a tanulmányainkat mindenképpen hátráltatná egy kisbaba. Anyukám szóba hozta az örökbeadást mint alternatív megoldást. Remélem nem kapok támadó válaszokat, bár azokra is fel vagyok készülve. 4.ik hónapja használtam a NUVARING nevű (havi 1x-i fogamzásgátló gyűrű)fogamzásgátlót. Rengeteget segítene egy-két kivülálló vélemény. Előre is köszönöm.
2011. okt. 22. 15:17
 51/108 anonim válasza:
Hát mivel az utolsó esélyed ezért én azt tanácsolom hogy tartsd meg!Hidd el rosszabb az ha eldobod magattól!
2011. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:

Izgatottan olvastam végig, hogy mi lesz a dontésed. Nagyon jol dontottél. Meglátod, hogy amikor eloszor mosolyog rád és eloszor mondja, hogy mama, annál nincs szebb dolog a világon. Csodálatos dolog életet adni egy babának. Vigyázzatok magatokra! Gondolok rátok!


10 hos csajszi anyukája (24éves)

2011. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 anonim ***** válasza:
A volt évfolyamtársam is ennyi idősen szülte az első babáját(azóta született neki még egy),aztán ugyanakkor érettségizett,mint mi,sikerült is neki és imádja a gyerekeit is.Szóval szerintem is jól döntöttél,és sok boldogságot kívánok nektek :)!
2011. nov. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/108 anonim ***** válasza:

Ha jó anyagi körülményekből vagytok akkor nem okoz szerintem megterhelést egy dadus a baba mellé, főleg ha esélyes, hogy ez az első és utolsó gyermeked.

Persze itt azt is figyelembe kell venned, hogy összeakarsz-e házasodni azzal a sráccal és eltudnád-e vele képzelni az életed, ha igen tartsátok meg a babát.

Ha nem akkor örökbe adhatod, viszont itt azt is figyelembe kell venned, hogy a későbbiekben lehet még olyan férfi az életedben akivel leélnéd az életed(jó tudom ma már nem divat egy ember mellé elköteleződni, de akkor is), de ha neki már nem szülhetsz gyereket később probléma lehet, persze ez egyén függő. (ugyan úgy az is probléma lehet hogy már van egy gyereked)

Ez mindenképp egy nehéz kérdés, szerintem keress fel egy (vagy több) tanácsadót és kérd ki az ő véleményüket. Ez a döntés mindenképp meghatározza az egész hátralévő életed dönts akárhogy.

2011. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:

Mivel úgy látom, már eldöntöttétek, gondolom nem sokat ér a véleményem, de én azt tanácsoltam/tanácsolom, hogy tartsátok meg, hiszen ha az anyagi helyzet nem gond, szeretettel várjátok, a család elfogadja, akkor nem látom értelmét, hogy örökbe add. Szerintem nagyon megbánnád, ha ezt tennéd, hiszem soha nem láthatnád őt többé. A tanulást be lehet fejezni később is, szerintem van levelezőn érettségire való oktatás, vagy valami alternatív megoldás rá, esetleg később egy szakma.

Kitartást!

2011. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim válasza:
A legegyszerűbb megoldás tényleg az örökbeadás lenne,de ha helyedben lennék nem adnám örökbe,ha a családi helyzeted is jó meg párodé is akkor nehezen de biztosan meg tudjátok oldani,lehetsz magántaanuló is sok alternatíva van.
2011. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:

ha csak azért hordod ki, mert nem lehet többet saját gyereked, akkor nem értem minek adod örökbe...

ennyi reővel el is vetethetted volna.

2011. nov. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
58%
szia! nem könnyű helyzet,én 20 évesen lettem terhes,főiskolásként,védekeztünk mindig hozzáteszem,megtartottam nem tudtam elvetetni,nem is akartam,az örökbeadástól meg óva intettek a szüleim,de lehet összeomlottam volna.ha ezt a kisördögöt odaadom valakinek,szüleim 43,45 évesen lettek nagyszülők,férjem szülei 43,49 évesen igen fiatalon,ne ezzel foglalkozz, baba mellett nehezebb tanulni,de mindent el lehet érni ha akarod,sok munka,kitartás és türelem kell hozzá,de gondolj bele lehet 5 év múlva bánni fogod hogy örökbe adtad a picike csomagot akit kihordtál megszültél, a gyerekkel nem rontod el az életed ahogy a sok buta tapasztalatlan írja,megszépíted és kicsit nehezíted,de megéri.rám se néztek jó szemmel pedig idősebb vagyok nálad 5 évvel,és 21 évesen szültem,nevljük a kisfiunkat,fősulira járunk,a párom dolgozik is én még két szakmát is csinálok,meg lehet oldani csak akarni kell.fel a fejjel,jól gondold át,úgy csinálj ahogy jónak érzed a te életed neked kell döntened! 22L
2011. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sajnos nem sikerült végighordanom a babámat, de hétfőn azaz 2011.november hetedikén 23:34perckor világra jött a kislányom :) 38 cm, súlya 1.745 gramm. Viszonylag jól vagyunk, de őt még bent tartják mert még bajok vannak a testhőjével. Puszi!

2011. nov. 9. 12:47
 60/108 anonim ***** válasza:

Szia! Jó egészséget vigyázzatok magatokra!

utolsó válaszadó

2011. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!