Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Ha Ellen (Elliot) Page transzn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Ellen (Elliot) Page transznemű és ezentúl férfiként fog élni, akkor a leszbikus Emma Portner hogyan fog leszbikusként egy "férfival" élni?

Figyelt kérdés
Elméletileg a transz "férfi" teljes értékű férfi. És nemváltó műtéte is lesz, vagyis szerszáma lesz. Tehát ha egy leszbikus nő együtt lesz egy férfiidentitású és férfias külsejű, farokkal rendelkező személlyel akkor ezentúl hogy lehet leszbikus?Vagyis eddig sem volt az?

2020. dec. 2. 06:15
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
97%
Ah most olvasom, hogy Emma az andro megjelenést promózza meg, hogy queer... hát most vagy full elfogadja, vagy egy szép nap rádöbben, hogy ez tök ellentétes azzal, amit ő képvisel. Mármint bennem is vannak transz hajlamok pl. DE :D én telibe lesz.rom a társadalmi nemet, hogy mit várnak tőlem nőként, én így érzem jól magam. Mellette a nagyon nőies nevemmel és nemiszervemmel is ki vagyok békülve teljesen. Szóval nonbinary nálam is játszik és sokszor szívesebben megyek azzal, hogy they és nem she, de igazából ha he-t használnak rám, nekem tökre mindegy. :) Tényleg teljesen tojok rá és egy ilyen értékrend meg felfogás kicsit szembe megy a transzneműséggel, akiket ezek zavarnak, mert ő nem letojják, hanem fontos nekik a társadalmi nem, hiszen azért is váltanak nemet. És párkapcsolatban ennyire ellentétes világnézetek nem férnek meg. Na most Emma is alapban fiúsabb és most simán vagy ő is nemet vált, ami szintén nem lepne meg. XD Vagy pedig ez feszkót fog csinálni kettejük közt ez az egész, hogy a transz hajlamaikat másképp élik meg.
2020. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne barátnőm, akire azt mondanám, hogy életem szerelme, és én leélném az életem, viszont ő férfiként akarna tovább élni, szakítanék. Bármennyire fájna. Nem tudnék már vonzódni hozzá. Nem tudnék szexelni vele. Szeretetből pedig nem lehet fenntartani egy ilyen párkapcsolatot.
2020. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozok a 12-es válaszolóhoz. Ez nekem sem menne..

Egyébként meg számomra ez megdöbbentő.. Hogy Ellen valójában egy férfi. Mármint mi a jó fenének épített fel egy egész karriert női színészként? Persze értem, hogy ez egy nehéz helyzet és transzként nem kaphatott volna meg szerepeket akár milyen jó színész is.. Vagy nem rég tudatosult benne? Vagy mi történt?

Ez inkább így egy borzasztóan szomorú történet.. Ehhez nem tudok gratulálni. Mármint ahhoz igen, hogy volt bátorsága elmondani a nyilvánosság előtt, de attól ez még inkább egy sad story...

2020. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt tudom mondani hogy bár emberileg/barátilag semmi bajom nincs a transznemű emberekkel, de ha a női párom bejelentené hogy férfi, nem tudnék együtt maradni vele, mivel csak és kizárólag a nőkhöz vonzódok.
2020. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
25%

Mivel valaki belső, a fejében lévő identitásának nincs köze egy másik ember szexualitásához, ezért Emma leszbikus.

Ha a szexualitás a másik ember gender identitásának függvénye lenne, akkor egészem konkrétan nem léteznének heteroszexuálsok, vagy homoszexuálisok; mindenki biszexuális lenne.

Itt van például Janelle Monáe [link]

Ő sem nőként utal magára, de szted létezik olyan (nem rasszista) heteroszexuális férfi, aki ne vonzódna hozzá?

Nyilván nem.

De hívnád biszexuálisnak az olyan férfiakat, akik kizárólag biológiai nők iránt képesek vonzalmat érezni, attól függetlenül, hogy az adott biológiai nő éppen hogy utal magára?

Nyilván nem.


Ugyan ez van a leszbikusokkal is; a velük született szexualitásukat nem befolyásolja, hogy a nekik tetsző biológiai nők éppen milyen személyes névmást használnak magukra.

2020. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

A névmás nem befolyásol semmit nyilván, de a hormon terápia hatására a teste is férfiasodni fog ( Cher lányának szakálla nő a férfihormonoktól!) és a nemváltás nyílván azzal jár, "farkat" fognak felvarri Ellen/Elliotnak is, a melleit meg leveszik. Na EZ már befolyásol, illetve befolyasolnia kellene valamit, mert a leszbikusok elvileg a nőies külsőhöz vonzódnak. Na akkor hogy is van ez?


Igen, a másik része pedid az hogy jól húzzák meg a nadrágszíjat, mert Ellennek ki fog munkát adni "Elliotként"? Éhen fognak halni ha meglépi ez a műtét dolgot.

2020. dec. 3. 06:13
 17/46 anonim ***** válasza:
55%

Kèrdezövel tudok egyet èrteni, azzal a különbsèggel, hogy mivel èn nagyon sueretem a nöi kecsessèget, finomsàgot, így ha az èn baràtnöm csak “nèvmàs” tekintetèben lenne fiú, az se biztos, hogy tetszene. Egy leszbikus a nöket szereti, aki “she”. Ès pont.


Mondjuk szerintem Ellen összeszedett màr annyi pènzt, hogy sose lesz gondja :)

2020. dec. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

A névmás az mindegy. Pl.Conchita Wurst férfiként utalt magára,mivel "csak" transzvesztita és nem transznemű, és biológiailag férfi is, de nincs az a heteró nő, aki férfiszámba venné. Hiába ő "he"-ként utal magára.


Szóval a névmás az mindegy. De pl.Ellen/Elliot eddig egy szép és nőies nő volt, úgyhogy nemcsoda hogy névmástól függtelenül bejött leszbikusoknak. A lényeg az hogyha teljesen férfinak fog kinézni és farka is lesz, akkor hogy fog bejönni bárkinek akinek a nőkhöz vonzódik?


Ja és Ellen már Ellenként is csak 2-3 nagysikerű hollywood-i filmben játszott, ami nekünk nagy pénz, de a sztárok életszínvonalán az hamar elfogy. Már azóta se szerepelt nagyköltségvetésű,hollywoodi filmben mióta a leszbikusságot felvállalta. Elliotként pedig nyílván semmiben sem fog szerepelni. Szóval lesznek gondjai, mert civil foglalkozás után kellesz néznie és átlag ameriaki színvonalán kellesz élnie.

2020. dec. 3. 08:17
 19/46 anonim ***** válasza:
80%

“ A lényeg az hogyha teljesen férfinak fog kinézni és farka is lesz, akkor hogy fog bejönni bárkinek akinek a nőkhöz vonzódik?”

Sehogy. Vagy egy elfogadó hetero barátnőt keres, vagy nagyobb valószínűséggel egy biszex vagy pán lányt.

Szerepe meg ugyanúgy lesz, Hollywoodban nem nézik le a transzokat. Most is valami lmbtq sorozatban játszik leszbikust, szerintem simán bejátszák hogy a karaktere is transz lesz.

2020. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
67%
én amúgy olvastam arról, hogy a filmiparban kifejezetten problémás kérdés az, hogy sokszor egy transz karaktert (nincs belőlük sok) is olyasvalaki alakít, aki cisznemű, és egy cisz karaktert nagyon ritkán alakít egy transz színész. persze vannak kivételek, pl. az American Horror Story 4. évadában az óriásnőt egy transz nő játszotta el, a 7. évadban meg egy fanatikus Trump szavazót játszott el egy transz férfi. Egyik karakter se volt transz. De ott van Laverne Cox is, aki az Orange is the new blackben játszott egy transz karaktert érdekes történettel.
2020. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!