Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Ha Ellen (Elliot) Page transzn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Ellen (Elliot) Page transznemű és ezentúl férfiként fog élni, akkor a leszbikus Emma Portner hogyan fog leszbikusként egy "férfival" élni?

Figyelt kérdés
Elméletileg a transz "férfi" teljes értékű férfi. És nemváltó műtéte is lesz, vagyis szerszáma lesz. Tehát ha egy leszbikus nő együtt lesz egy férfiidentitású és férfias külsejű, farokkal rendelkező személlyel akkor ezentúl hogy lehet leszbikus?Vagyis eddig sem volt az?

2020. dec. 2. 06:15
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
59%

La casa de papelben is volt egy transznemű karakter akit cisznemű színész játszott. ( Mai sorozatokba azt hiszem kötelező belevinni valamilyen lgbtq szálat)

A lényeg hogy konkrétan felháborodást váltott ki hogy nem transznemű színész játszotta a karaktert.

2020. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az Euphoria sorozatból ott van Hunter Schafer, csak ő fiúból lett lány. Ő is befutott színésznőként és modellként is, és istenítve van az államokban.

És amúgy a nőket szereti, szóval ez is egy érdekes kérdés. Biztos talál párt, de a kicsit nyitottabb látásmódú lányok közt kell keresnie. Vagy valószínűleg egy olyan lánnyal aki pánszexuálisnak tartja magát.

Vagy ott van Caitlyn Jenner esete. Nem utálkozott senki és nagy médiafigyelmet kapott. A felesége elhagyta, nem tudom hogy már coming out előtt vagy csak utánna, de nyilván a hetero Kris Jenner nem marad együtt egy nővel.

2020. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem érzitek mekkora baromság az ellen tiltakozni, hogy egy transz szerepet mondjuk nem egy transz színész játszik el?.. Akkor mi a színészet egyáltalán? Hetero nem játszhat el meleg szerepet vagy meleg nem játszhat el heterot? Meg áll az eszem és mondom ezt melegként.

Viszont az bizzos, hogy Elliot-ként fog kapni transz szerepet, de hogy őszinte legyek én nem erre vágynék transzként, ha az lennék. Hanem arra, hogy teljes értékű férfiként vagy nőként kezeljenek. Semmi rossz indulatból, de azért sajnálom most Elliot-ot azzal a 155 cm-vel..

2020. dec. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
93%

“ Amúgy nem érzitek mekkora baromság az ellen tiltakozni, hogy egy transz szerepet mondjuk nem egy transz színész játszik el?”


De mi ez az indokolatlan T/2?😁 azt mondtam felháborodást váltott ki, nem azt hogy én felháborodtam.

2020. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
23-as vagyok. Elnézést, nem rád irányítva értettem a kommentem. Csak a saját felháborodásomnak adtam hangot. :D Ilyen felkiálltás szerűen, mert mintha senki nem ütközne meg ezen.
2020. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem. Akkor okés. 😌
2020. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én sem tudnám elfogadni, ha a párom ilyen változáson menne keresztül. Azonban vannak olyanok, akik nem veszik komolyan annyire ezeket a címkéket, meg pl a pánszexuálisokat, pedig nem is érdekli a másiknak a neme.


Amúgy biztos fog kapni szerepeket, a Netflix már be is jelentette, hogy a Umbrella Academy 3. évadjában is szerepelni fog

2020. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
25%

Nem azért de mégis milyen "változáson" ment keresztül Ellen? 😅

Csak egy nevet változtatott, minden más vele kapcsolatban maradt ugyanaz, mint egy hete.


Az meg, hogy simán kidobnátok azt, akivel évekig jártatok egy névváltás miatt kb úgy hangzik, mintha soha nem lett volna még kapcsolatotok.


Ráadásul woke queens, ezzel a hozzáállással elég transzfóbok vagytok magatok is. Egy transz férfi egész életében férfi volt, nem csak abban a pillanatban, amikor ezt megosztotta a világ többi részével. Ha pedig egy transz férfi egész életében férfi, akkor az azt jelentené, hogy hozzá vonzódni férfihoz való vonzódásnak számítana, ergo NEM lehettek leszbikusok. Akkor sem, ha alaptalan gondolatkísérletekben simán lapátra tennétek a párotokat, mert nevet változtat, és mert ha valaha az angol nyelven kéne rá utalnotok, akkor, akkor he-t kéne használnotok.

Ennyi erővel ha addig a pontig pasival voltatok, nem mindegy, hogy mi a neve?


Aki meg a nőiességgel, kecsességgel, meg egyéb szar gender sztereotipiakat jön, amiket kb a szexista nagyapám sorolt volna fel a női nemről: mi van a butch leszbikusokkal? Ha sztereotipiák alapján dől el a szexualitás, akkor milyen kategóriába esik az, aki Ellennél klasszisokkal férfiasabb biológiai nőkhöz vonzódik?


Ez az egész olyan, mintha egy rakás szűz próbálna filozofalni a szexualitásokról pusztán az alapján, hogy éppen mi trendi twitteren meg tiktokon az introvertált kis pc-k körében.

2020. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
96%

Öhm, meglepődnék ha nem kezdene hormon terápiába. Névváltozáskor meg transznemű fogalmak dobálásánál ez a természetes. :)

Nem névváltás maitt dobnánk ki.

Hormonterápiától megváltozik a hangja, alakja, illata, íze, mindene ami külsejében is vonzott. Arcszőrzete lesz. Ha műtétek sorozata akkor nem lesz benne tényleg semmi női. Egy nőkhöz vonzódó leszbikus mégis hogyan vonzódna egy férfihoz? Mennyire tudja magát a trasnznemű férfinek érezni, ha a párja egy leszbikus és ugyanúgy tekint rá, mint előtte? :) Férfiként kell elfogadni és szeretni ilyenkor a másikat.

Egy fiús leszbi az nem lesz férfi és nem megy keresztül ilyen változásokon, hanem nő és leszbikus, úgyhogy ne vegyük már őket egy kalap alá.

2020. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
94%

“Csak egy nevet változtatott, minden más vele kapcsolatban maradt ugyanaz, mint egy hete.”


Még nem változott semmi, de bejelentette hogy ő innentől kezdve férfi, és mivel pénze is van rá, nyilván át is operáltatja magát idővel.

Ha velem történne ez( mármint a párommal) nem azt mondanám hogy simán kidobnám, mert biztos megviselne hogy vége, de akkor sem tudnék együtt maradni leszbikusként egy férfival. Nem vagyok biszex, vagy pánszexuális, csak a nőkhöz tudok vonzódni. A kívül, belül 100 százalékig nőkhöz. A butchok nem tetszenek egyáltalán, de ők amúgy sokszor inkább gondolnak magukra férfiként, nem is hagyják, hogy a párjuk hozzájuk érjen, mert kényelmetlen nekik, ha nőként vannak kezelve. Én sem értem ha valaki leszbikusnak vallja magát és butchal van. Még egy tomboy típussal oké, mondjuk nekem ők se tetszenek és nem is ismerek személyesen se tomboyt, se butcht. De ez más téma.

Ettől függetlenül barátilag támogatnám, és fontos maradna továbbra is, de nem tudnék együtt maradni, lefeküdni vele.

De valószínűtlennek tartom amúgy hogy ilyen előforduljon, mert ha a barátnőm titokban férfinak érezné magát, annak szerintem lennének jelei. Bár ki tudja, Kim Kardashian nevelőapja is meddig, 60,70 évig színlelte hogy férfi?


“Ennyi erővel ha addig a pontig pasival voltatok, nem mindegy, hogy mi a neve?”

Ez meg azért hülyeség, mert egyrész névváltoztatásnál többről lesz szó, másrészt ilyen esetben nem lettem volna pasival, én egy biológialiag nőnemű emberrel voltam, aki nőként viselkedett, valahol megjátszotta magát, titokban volt pasi. Ha kapcsolat alatt észreveszem, vagy mondjuk nem engedi hogy hozzáérjek, nőnek kezeljem stb. akkor is szakítok. Ha meg bevallja hogy nemet akar váltani, akkor megmondanám neki hogy ne haragudjon, de nekem ez nem megy. Visszatérve az előző példára, Caitlyn Jenner exfeleségeire se mondod hogy ők leszbikusok, vagy biszexek. Ők is heterok mindenki szemében, mivel amikor vele voltak még pasi volt.

2020. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!