Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars, csak szerintem...

Star Wars, csak szerintem rossz döntések?

Figyelt kérdés

Sziasztok , kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek is rossz döntés volt a film készítőitől

-ketté törik Anakin kardja

-Rey túlerősre lett megalkotva, talán már Anakint is meghaladja

-Kylo Ren lesz a fő gonosz a következő star wars részben, vagy szerintetek lesz egy új,illetve visszatért sith szereplő?



2018. jún. 3. 11:01
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
32%

-nem

-Rey nem lett túl erősre csinálva, semmi olyat nem láttunk tőle, amire ne lett volna példa korábban

-Kylo Ren jó lesz főgonosznak

2018. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
:/
2018. jún. 3. 17:13
 3/56 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj, az Utolsó Jediknek annyi baja van, mint egy utolsó stádiumos AIDS-esnek, annak filmnek ebben a formában nem lett volna szabad elkészülnie.

A Solo bukása jelentős részben annak tudható be, hogy az Utolsó Jedik a rajongóktól valami bődületesen sok egyébként jogos kritikát kapott, és mindenkit arra biztattak, hogy bojkottálják a Solo-t, én személy szerint csatlakoztam, eddig 99-óta minden SW filmet moziban néztem meg, Solo bácsi meg majd lecsorog torrentről, az én pénzemből ne okádja szemen a Star Warst a Disney.

A sztori alapján amúgy a Solo nem lett ilyen borzalmas mocsok, de most a haragunk ott csapódik le, ahol tud. Amint látom a Disney eltökélte, hogy szétveri az univerzumot azzal, hogy ez a fakezű Rian Johnson még forgathat egy trilógiát, bár ha azokat is ilyen "érdeklődés" fogja övezni, mint a Solot, lehet le is áll a Star Wars filmekkel a Disney, az lenne a legjobb...

2018. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
52%

persze hogy rossz döntések,annyira rosszak,hogy egyáltalán nem is érdekel ez a történetszál,olyan szinten érdektelen a sztori is meg a benne szereplő pocsék karakterek is.

a solo bojkottról meg nem hallottam,de eddig még nekem sem volt kedvem elmenni megnézni,az előző válaszoló által vázolt okokból.

mert eddig ott tartunk hogy lement 3 film,egy pocsék,egy közepes meg egy gyalázat.

ha ezt a szintet akarja ezek után is erőltetni a dizni,akkor inkább mást nézek meg moziban az sw meg jól lesz online is.

2018. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
40%

"az én pénzemből ne okádja szemen a Star Warst a Disney."


Eddig se okádta szembe, csak nem pont arra vitték tovább a sztorit, amerre a sok rinyáló fanboy akarta.


Az Utolsó Jedik egy nagyon jó film, amilyet ritkán látni.

2018. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
62%

Van egy rossz hír kedves TLJ fanboy ötödik válaszoló, a filmeket a rajongóknak csinálják, mi nem lettünk volna, a Disney bele sem fog az új filmekbe. Ha pedig belefogtak, akkor tartsák legalább az előzménytrilógia színvonalát.

A Zsivány Egyes jó lett, az Ébredő erő közepes, a Solo egy átlagos lövöldözős űrkalandfilm, semmi különös nincs benne, elmenne, de max egy HBO TV-filmnek, A TLJ meg egy szar.

Én nem fogom olyan szépen körülírni, mint páran az egy szar.

2018. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
84%

1-es:

Ja, szóval volt már olyan a SW történelmében, hogy valaki a semmiből 4 perc edzéssel minden idők egyik legnagyobb erőhasználója lett? Még Revan se volt erre képes a KOTORBAN, kánonban meg ha beledöglök se tudok másik példát mondani.

BTW Kylo szerintem is jó főgonosznak, elvégre az egész trilógiának ő a legfontosabb láncszeme, és egyébként is ki lenne rajta kívül? Visszahoznák Snokeot? Nem fogják. Mást meg behozni egyetlen részre nagyon gagyi lenne.


5-ös, akkor azért lett lehúzva körülbelül minden egyes kritikai oldalon? Ezért gyűlölték ennyien? Az utolsó mondatod rohadtul szánalmas, ahogy próbálod védeni ezt az összekupácolt fost, de még érvekkel sem tudnád alátámasztani, hogy miért is jó film a Last Jedi.

A legnagyobb problémám nekem a filmmel az volt, hogy egyszerűen teljesen lesz**ják a SW univerzum alapvető sajátosságait, törvényeit, egyszerűen nem veszik figyelembe azokat. Mi az, hogy egy Jedi 5 perc edzéssel meg 2 perc pofázással erősebb lesz mint egy 20 éve edző embert? Ez egy B kategóriás akciófilmbe beillene, de ez Star Wars! A filmtörténelem egyik legmeghatározóbb, legnagyobb alkotásáról beszélünk..

Felesleges, felszínes karakterek: Rose, Poe

Eeeelképesztően gagyi (kb az eredeti trilógiával vetekedő) fénykardpárbajok, párbajok (az őrök ellen), egyszerűen annyira szánalmas hogy 1970-be megyünk vissza teljesen feleslegesen, holott amit jól csinált az előzménytrilógia, az ez volt.

Naaagyon jellegetlen gonoszok: Oké Kylo annyira nem rossz, de ő meg egyszerűen nem illik a SW világába szerintem, ráadásul valószínű hogy a 9. részben jedi lesz összejön Rey-jel és létrejön a cukidisneybaromság

Nagyon gagyi "űrcsata", a Rogue one képes volt ezt sokkal de sokkal jobban megoldani, pedig sokkal kevesebb költségvetésből készült.

És ez az egész disney-s cukormáz, ami annyira érződik ezen a trilógián, annyi nem SW, annyira nem idevaló hogy ez hihetetlen..

Szerintem ennyi indok épp elég hogy egy igazi SW utálja, sőt gyűlölje ezt a trilógiát.

És én az Ébredő Erőről úgy jöttem ki hogy ez nem volt rossz... Először.

Ja, az hogy nem arra vitték tovább a sztorit amerre a SW fanok szeretnék, az annyira nem baj, vagyis de, mert így kaptunk egy Disney filmet. Ez nem SW film hanem Disney film hercegnővel meg herceggel akik egymásba szeretnek, erről szól az egész trilógia.


BTW ahogy én elnézem olyanok bálványozzák és mennek még a halálba is a TLJ-ért, akik (jobb esetben) talán látták a filmeket, de magáról a SW univerzumról, működéséről semmit, de tényleg SEMMIT nem tudnak. Ilyenekkel kár vitázni, mert egyszerűen nem értik meg a gyűlölet forrását.



Az meg hogy olyan jó film amit ritkán látni feltette a pontot az I-re, látszik hogy semmit nem tudsz nem hogy a SW világáról de még magáról a filmekről sem, ilyen emberrel egyszerűen mégcsak kezdeni sem lehet semmit :D

2018. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
26%

Az 1-es és 5-ös válaszoló vagyok.


Kedves 6-os!


Először is köszönöm szépen, hogy ismeretlenül, látatlanul nekem ugrottál, és azt írtad, semmit nem tudok SW világáról, és nem lehet velem kezdeni semmit. Közlöm veled, hogy minden filmet láttam nagyon sokszor (na jó, a Solo-t még csak 1-szer), ahogy a sorozatokat is. Elég sok számú könyvet is elolvastam, amelyeket pedig nem, azoknak meg felkerestem a rövid kivonatát. Naponta olvasom a legnagyobb magyar SW fórumot (swsaga.hu), ahol mondanom se kell, hatalmas SW tudásanyag gyűlik össze, és cserél gazdát naponta. Ja, és a fórum többsége szereti a TLJ-t is. De biztosan én vagyok az, akinek fogalma sincs a SW világáról :D


A másik dolog, hogy ilyen fröcsögő stílusban írni a filmről anélkül, hogy ismernéd az én érveimet, hát nem vall magas intelligencia szintre. Gondolkodtam azon, vajon érdemes-e egyáltalán reflektálnom, mert valszeg ugyanilyen fröcsögő stílusban fogsz válaszolni az összes észérvemre... De legyen!


Nézzük csak sorjában:


"Ja, szóval volt már olyan a SW történelmében, hogy valaki a semmiből 4 perc edzéssel minden idők egyik legnagyobb erőhasználója lett?"

"Mi az, hogy egy Jedi 5 perc edzéssel meg 2 perc pofázással erősebb lesz mint egy 20 éve edző embert?"

Húúúhaaa, Rey felemelt pár követ, meg tud vívni, akkor máris a valaha létezett egyik legjobb erőhasználó... azért ekkora csúsztatásokat ne tegyünk már, akármennyire is utáljuk a filmet.

Gondolj bele egy kicsit, Luke vajon mennyivel volt másabb, mint Rey? Nem sokkal:


Luke Skywalker Obi-Wantól kapott 2 percnyi pofázást az Erőről, és edzett 5 percet egy gyakorlógömbbel. Tárgylebegtetést soha nem tanított neki senki. Ennek ellenére mit látunk a 4. rész végén? Azt, hogy a protontorpedókat bizony bizony az Erő segítségével irányítja bele a szellőzőnyílásba... Akkor ez is semmibe veszi a SW szabályait? Nyilván nem, mert ez a legelső film, ami elkészült, így ez inkább lefekteti a következő szabályt:

1. Az erő alapszintű használatához nem kell évekig tanulni.

Menjünk tovább. Luke-nak a 4. és 5. rész között nem volt mestere. Persze tanulhatott Obi-Wan feljegyzéseiből, vegyük úgy így volt. Mondjuk nem látjuk azt, hogy az 5. rész elején nagyon sokat fejlődött volna...

Aztán elmegy Yodához. Ő alapvetően a Jedi filozófiáról tanít neki nagyon sok dolgot, illetve alapszintű Erőhasználatot tanít (kövek emelgetése, Erő-ugrás, stb...). Láthatjuk, hogy nehezen megy neki a kövek emelgetése is, a hajójának kiemelése meg pláne! Erre mondhatják, hogy ebből következik, hogy évekig kell tanulni ezt is. Az előző részből nem ez következik. Ahogy Yoda klasszikus szavaiból sem. "A nagyság nem számít". Az ő szavainak lényege, hogy mennyire hiszed el magadról, hogy képes vagy rá!

Továbbá, Yoda fénykardozni se tanította Luke-ot, ahogy Ben sem, tehát elmondhatjuk, hogy Luke nem tanult fénykardozni egyáltalán. Esetleg Ben feljegyzéseiből, autodidakta módon. Vegyük ezt az esetet, akkor Luke 4 évig tanult fénykardozni, papírokból.

És csodák csodájára, azt látjuk, hogy partiban van Darth Vaderrel, aki ekkorra már legalább 30 éve fénykardozik...

Tehát a következő szabály, amit az eredeti trilógia lefektetett:

2. Fénykardozni 4 év alatt, papírokból is meg lehet tanulni elég magas szinten

És végül még egy érdekesség: Luke az 5. és 6. rész között nem ment vissza Yodához, tehát nem tanult semmit sem tőle... Ennek ellenére a 6. részben rögtön Erő-fojtással nyit, miközben sosem látott ilyet...

3. Luke képes volt Erő-fojtásra, annak ellenére, hogy sose látott olyat.


Tehát, vegyük sorra a szabályokat:

1. Az erő alapszintű használatához nem kell évekig tanulni.

2. Fénykardozni 4 év alatt, papírokból is meg lehet tanulni elég magas szinten

3. Luke képes volt Erő-fojtásra, annak ellenére, hogy sose látott olyat.


Ezek közül melyek azok, amelyeknek nem felel meg Rey?

Az 1-esnek megfelel simán.

A 2-es esetnek meg még durvábban megfelel. Ő nem 4, hanem több mint 10 évig tanult vívni a Jakkun, ráadásul nem könyvekből, hanem élő ellenfeleken.

A 3-as eset meg az ő esetében az elmetrükk, ez ugyanaz a kategória, így ennek is megfelel.


Ezzel a Rey-es "érveid" kipipáltuk.


"Felesleges, felszínes karakterek: Rose, Poe"

Poe-t nem mondanám se feleslegesnek, se felszínesnek. A TFA-ban ő indítja el a történéseket, a TLJ-ben meg a hajón játszódó eseményekhez komoly köze van. Az a szál az ő jellemfejlődésére épít, hiszen valószínűleg ő lesz az Ellenállás vezetője a 9. részben.

Nos, Rose karakterével én se voltam kibékülve, de elmegy. Ezzel együtt a Finn-es Rose-os szál a kaszinóban nem felesleges. Csak nem sikerült a tervük, ennyi, de attól még nem felesleges. Mint az életben, ott sem sikerül mindig minden.


"Eeeelképesztően gagyi (kb az eredeti trilógiával vetekedő) fénykardpárbajok, párbajok (az őrök ellen), egyszerűen annyira szánalmas hogy 1970-be megyünk vissza teljesen feleslegesen, holott amit jól csinált az előzménytrilógia, az ez volt."

Az előzménytrilógia párbajai valóban nagyon látványosak voltak, ugyanakkor nagyon nem voltak realisztikusak (én imádom az előzménytrilógiát, ennek ellenére ezt gondolom). Az új filmek a realizmusra mennek rá jobban, nemcsak ilyen téren, hanem abban is, hogy kevésbé fekete-fehér az egész világ amit bemutat.


"Naaagyon jellegetlen gonoszok: Oké Kylo annyira nem rossz, de ő meg egyszerűen nem illik a SW világába szerintem, ráadásul valószínű hogy a 9. részben jedi lesz összejön Rey-jel és létrejön a cukidisneybaromság"

Esetleg Te már olvastad a forgatókönyvet, hogy így tudod? -.-"

Ha kritizálsz egy filmet, miért hagyatkozol olyan dolgokra, amik nem is biztos, hogy meg fognak történni?


"Nagyon gagyi "űrcsata", a Rogue one képes volt ezt sokkal de sokkal jobban megoldani, pedig sokkal kevesebb költségvetésből készült."

Egyrészt tévedsz, mert a Rogue One-nak magasabb, kb 250 milliós költségvetése volt, a TLJ-nek meg csak 200 körül. Másrészt, miért alapelvárás, hogy minden SW filmben legyen űrcsata? A minden idők legjobbjának tartott Birodalom Visszavág is jól megvolt nélküle...


"És ez az egész disney-s cukormáz, ami annyira érződik ezen a trilógián, annyi nem SW, annyira nem idevaló hogy ez hihetetlen.."

Micsoda? A porgok? :D vagy a kristályrókák? :D Dőljünk a kardunkba, mert behoznak ilyen állatokat, amelyeknek a történetben semmi szerepe, de legalább építik az univerzumot? Csak csúnya és ijesztő fajokat szabad alkotni, vagy mi van?

Ennél az ewokok "szánalmasabb" kategória szerintem, hiszen ők még le is győzik Palpatine császár "válogatott katonáit" :D


"Szerintem ennyi indok épp elég hogy egy igazi SW utálja, sőt gyűlölje ezt a trilógiát."

Neked (és nekem sem) nincs jogod ahhoz eldönteni, hogy ki igazi SW-fan, és ki nem...

De annyit mondok, hogy én a swsaga.hu-n láttam a SW-t legjobban ismerő fanokat, és bizony nekik tetszett a film.


"Ja, az hogy nem arra vitték tovább a sztorit amerre a SW fanok szeretnék, az annyira nem baj, vagyis de, mert így kaptunk egy Disney filmet. Ez nem SW film hanem Disney film hercegnővel meg herceggel akik egymásba szeretnek, erről szól az egész trilógia."

Még mindig fogalmunk sincs, hogy hova fog vezetni a történet. Úgyhogy ez a kijelentés egyelőre alaptalan ostoba képzelgés.


"BTW ahogy én elnézem olyanok bálványozzák és mennek még a halálba is a TLJ-ért, akik (jobb esetben) talán látták a filmeket, de magáról a SW univerzumról, működéséről semmit, de tényleg SEMMIT nem tudnak. Ilyenekkel kár vitázni, mert egyszerűen nem értik meg a gyűlölet forrását."

Én meg pont azt tapasztalom, hogy akik jól ismerik a világot, és a részletekre is odafigyelnek, ők azok, akiknek bejött a TLJ. Akik pedig utálják az ilyen hülyeségek miatt, azokról meg mindig kiderül, hogy még az eredeti trilógia részleteire se tudtak figyelni. Mint ahogy ez történt veled is.


"akkor azért lett lehúzva körülbelül minden egyes kritikai oldalon?"

Pont, hogy a kritikusok körében népszerű volt a film. 91%-uknak tetszett az RT szerint.


"Ezért gyűlölték ennyien?"

A filmet egy hangos kisebbség gyűlöli. Ha olyan sokan gyűlölnék, nem kapott volna A-t a CinemaScore-on (ami a moziből kijövő hús-vér emberek véleményét kérdezi, IMDB-n meg azok is szavazhatnak többször is simán, akik meg se nézték a filmet, így az nem hiteles nekem)

Illetve a bevétel se lett volna annyi, amennyi. Azt hogy SW névvel bármi ennyit hozna, pont a Solo cáfolta meg...


A végére egy klasszikus idéznék:


"Amazing! Every word of what you just said, was wrong!

2018. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy Luke legyőzi Vadert kb 2 évnyi tanulással az eredeti trilógia egyik nagy hibája, amit már számos kérdésnél elismertem. De hadd várjam már el egy filmtől hogy ne kövesse el ugyanazt a hibát amit már 40 évvel ezelőtt elkövetett, főleg hogy közben a SW hatalmassá nőtte ki magát.

És még Luke sem csinált olyat, hogy instant (most nem a TLJ-ről beszélek), 0 azaz 0, még csak 5 percnyi gyakorlás nélkül is legyőzött egy nem gyenge erőhasználót, elme trükköt alkalmazott és stb.

Azért 40 év alatt elég sokat fejlődött a SW univerzuma, nyilván mikor az első filmek készültek akkor még Lucas sem gondolhatta hogy milyen hatalmas világ kerekedik belőle,tízezer éves történelemmel, és hogy az univerzumnak lesznek szabályai, sorrendjei, stb, nyilván erre itt még nem gondolt, de az idővel szépen kialakultak a Sw világának a törvényei, szabályai. Azért mostanra SW régen túlnőtt az eredeti trilógián, pont ezek miatt a szabályok miatt nem értettem a kritikusok gyűlöletét pl a midikloriánokkal szemben.

És Rey-jel most kb olyanná válik a saga mint amilyen 40 évvel ezelőtt volt, a baj csak az, hogy nem arról az oldalról, ami a SW-t legendás filmsorozattá tette, hanem a hiányosságait, hibáit vette át. Ezeket a törvényeket vette semmibe a Disney, de ez nem csak a filmeken látszik, ugye mióta eltörölték az EU-t, például a fénykardkristályok működésén is látszik amit megváltoztattak, egyszerűen apróságnak tűnnek de megváltoztatják és eltörlik az egész univerzum magját ezekkel a dolgokkal. Vagy Bane, minden idők egyik legközkedveltebb szereplője, és minden idők legjobb SW könyveinek főszereplője, erre milyen történetet adott neki a Disney? Egy huszadrangú Sithé süllyesztették le, de ez off.



És most komolyan azzal akarsz megmagyarázni egy hibát hogy már régebben is elkövették? Ez szánalmas :D



Poe-val az a baj, hogy alapvetően egy jó karakter, mégis minden amit tesz, csak utálatot vált ki az emberekből. Ja és elég sovány egy karakterhez az, hogy ő az új han.

Rose karaktere meg felesleges, ez egy tény amit nem tudsz megcáfolni.


Az űrcsata nem elvárás természetesen, de ha van akkor ne 4 db lázadó hajó harcoljon 1 vagy 2 birodalmi hajóval, főleg ne ha egy olyan döntő csatáról van szó, amiben még a nagy Snoke isten is ott volt.


A disneys cukormázt meg nagyon nem a porgokra értettem, ők feleslegesek voltak de semmi gáz dolgot nem csináltak.


BTW azt miből gondolod hogy a swsagan lévők ismerik a legjobban a star warst? :D


A bevételes dolog meg egy szánalmas érv, amúgy te olvasod is a hozzászólásokat? Csakmert itt felettem valaki írt valamit.

2018. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
Szerintetek az hogy a kard kettétörik nem hiba ? Mármint jobb lett volna , ha van aki tovább használja és nem megsemmisítik, legalább lett volna vmi ami visszaemlékeztet a múltra , ami jobban adta volna a történetet...de ez csak az én meglátásom :)
2018. jún. 4. 14:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!