Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars, csak szerintem...

Star Wars, csak szerintem rossz döntések?

Figyelt kérdés

Sziasztok , kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek is rossz döntés volt a film készítőitől

-ketté törik Anakin kardja

-Rey túlerősre lett megalkotva, talán már Anakint is meghaladja

-Kylo Ren lesz a fő gonosz a következő star wars részben, vagy szerintetek lesz egy új,illetve visszatért sith szereplő?



2018. jún. 3. 11:01
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
14%

"Eleve ha Holdo admirális megmondja a tervét Poenak, akkor a film majdnem felét ki lehet vágni, mert akkor nem történik semmi, mindenki tudja, hogy elérik azt a bolygót, sőt Poe barátunk nem szervez több magánakciót, és...és bocs, akkor nincs film"

Persze hogy akkor nincs film, de ez mégis milyen elvárás? Minek kellett volna Holdo admirálisnak bármit is elmondania Poenak? Egy alárendeltjének, akit mellesleg épp le is fokoztak? Semmi köze az admirális terveihez egy Poe féle katonának, ő azért van hogy teljesítse a parancsot, nem azért hogy megkérdőjelezze.

Arról nem is beszélve hogy Holdo szempontjából valószínűbb feltételezés lehet hogy áruló van a hajón, minthogy egy olyan technológiával találták meg őket, amiről azt sem tudták hogy dolgozik ilyesmin az ellenfél (Jyn és Cassian hiába tudták meg, ha utána meg is haltak). Azaz még annyira sem fog megosztani bármilyen infót nyilvánosan.


Bocsi, de ha tényleg ilyen érveid vannak, azzal csak azt bizonyítod hogy nem a film rossz, hanem csak te nem vagy képes értelmezni egy helyzetet, ha azt nem rágják a szádba.

2018. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

51-es! Tudod ez olyan elvárás, hogy írni kellett volna egy rendes forgatókönyvet, nem egy olyan rémes dolog. Nagyon sok filmnek sikerül. Elismerem, hogy soknak nem, de a Csillagok háborúja eddig ennek a klubnak nem volt része, voltak benne buta dolgok, de ennyire értelmetlen, üresjárat még soha. Ha fogod az egész "űrcsatát" és kivágod, semmit nem vesztesz. A film kétharmada átugorható, onnan, hogy belépnek a hipertérbe odáig, hogy Holdo belevezeti a hajóját Snokéba.

A legdurvább az egészben, hogy ezt még maga a film is érzi, emlékszel, mikor dühös Hux odafordul a hajója személyzetéhez, hogy "What is the point of all this, if we cant destroy tree tiny cruisers?"

Ezt nem Hux mondja, ezt igazából a közönség mondja, ezt hívják úgy, hogy lampshade, amikor a film valamilyen ostobaságra az egyik karakter is felhívja a figyelmet, hogy ne tűnjön annyira kínosnak, gyakorlatilag még Hux is kínosan érzi magát, mondjuk azok után, amit Poe csinált vele az elején, nem is csodálom. Ezt amúgy bárki el tudta volna képzelni bármelyik birodalmi admirálissal vagy akár az előzménytrilógiából Dooku-val vagy Grievous-sazl, mert én nem, erre a gyűlölt Retroschock kritika is rávilágít, hogy itt már tökön lett rúgva a film, az első öt percben.

Egyébként igen igazad van, logikus is lett volna, amit írsz, hogyha ugye Holdo ezt megmondja Poe barátunknak, mikor az magyarázatot követel, de nem mondja, hanem hallgathatunk valami süketelést arról, hogy ő nem szereti az ilyen flyboyokat. Újra ordít erről a szálról, hogy nem lett megírva.

Ne csináljatok már úgy, mintha ezeket nem látnátok, én az elején azt írtam, hogy nem akarok erről vitatkozni, csak nehezen értem azokat, akik nehezen értik azokat, akik az ilyenek miatt fogják a fejüket és azt merészeljük mondani, hogy rossz film.

Johnsont láthatóan nem érdekelte se Luke, se a Felkelés kontra Első Rend csata ő csak és kizárólag a Rey-Kylo-Snoke trióval akart foglalkozni, ennek rendelt alá mindent.

2018. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod ez olyan elvárás, hogy írni kellett volna egy rendes forgatókönyvet, nem egy olyan rémes dolog."

De hol volt itt hiba a forgatókönyvben? Mind Poe, mind Holdo viselkedése tökéletesen érthető és karakterhű.

Hogy neked nem tetszik, az egy dolog, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. De ez a hiszti amit egy egyszerű nemtetszés köré csapsz, az szánalmas.

2018. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
45%

"az előzménytrilógiából Dooku-val vagy Grievous-sazl"

Kicsit elfogult vagy. Az előzménytrilógia legalább annyira "rosszul megírt", mint ezek az új részek, csak megszeretted, mert már régen volt. Elég régen ahhoz, hogy elfelejtsük, hogy abban is mennyi bugyuta karakter, és nevetséges párbeszéd volt.

Pontosan látom az új film hibáit is, volt amikor unatkoztam rajta (amikor többedjére néztem), de bizony az eredeti trilógia is unalmas itt-ott. Lehet velem van a baj, de nem is láttam még olyan filmet, amit többször végig tudok nézni úgy, hogy nem unom ezt, vagy azt a részt.

"kizárólag a Rey-Kylo-Snoke trióval akart foglalkozni"

Gondolom mert ők a főszereplők? Elhiszem, hogy szívesen néztél volna egy trilógiát, ami az öreg Luke, Han és Leia körül forog, én is szívesen megnéztem volna egy ilyet, de ugye te sem hitted egy pillanatig se, hogy ezt kapjuk majd.

Amúgy mégis mit vártál Luke-tól? Miért is lett annyira elrontva? Ezt feltehetném új kérdésbe, de minek, ha itt ilyen szépen összegyűltünk?

A kérdező meg örüljön, hogy pörög a témája! Igaz kérdező? ;P


Nekem amúgy nagyon tetszik, hogy kicsit bonyolultabbak a karakterek, nem tökéletes jedik, és gonosz sithek. Ha Kylo nem elég gonosz akkor mi van? Attól még láthatunk fénykardpárbajt és űrcsatát. Nem kell rég szereplő, csak azért, hogy egy rész alatt kinyírják.


Ha Anakin kardja annyira zavar, akkor az miért nem, hogy hova lett Darth Vader fénykardja. Ha Kylo képes volt a szétégett sisakját előkukázni, akkor a fénykard miért nem lett meg? Különben miért akarja magáénak a kék fénykardot, amikor az amolyan jedi dolog?

2018. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Azért, hogy Rey fegyvertelen legyen.
2018. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Mopat ***** válasza:
76%

Mondtam én az elején, hogy a folytatást kb. néhány száz évvel kellett volna a Jedi Visszatér utánra tenni...és nyugodtan békén lehetett volna hagyni az egész Univerzumot. (Úgyis buták hozzá..) Így aztán nem kell agyalni azon, hogy mi Kánon és mi nem. Harrison Ford nem akart játszani? Annyi baj, hiszen századok óta halott, lett volna egy Admiral Han Solo nevű hadihajó a flottában. Mark Hamill szerepelni akart? Na hajrá, Qui-Gon óta a jedik nem halnak meg a szó hagyományos értelmében. Erőszellemként ott szöcskézhetett volna a vásznon. Ennél nagyobb karaktergyilkosság az sem lett volna... Aztán máris kiadhatták volna a jelszót "Hogy a múltat végképp eltörölni, semmik vagyunk s minden leszünk..."vagy hogy is énekeltem kisdobosként. Mert a kommunizmus az láthatóan kitört náluk...Ott nézték kb. ennyire hülyének a német katonákat egy jó kis igényes "Ratatata" szovjet filmben, mint ezek a szegény Első Rendet.

És akkor a legmegátalkodottabb fanboy sem akadt volna ki azon, hogy hát "mi ez a hülyeség". Volt x-száz éve a galaxisnak, hogy megváltozzon, stb... Ez a hajó már 2015-ben elment.

Na, vajon bejön az a GYK-n is olvasott teória a háttérből eddig is irányító Darth Plageis-ről, akinek egyik klónját ölte meg csak Palpi, a másik klónja volt Snoke(aki hibásan lett klónozva) és majd a IX.-ik részben röhög majd mindenkin,amikor végre felfedi magát. Ütős lenne, csak úgysem merik meglépni...

2018. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!