Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars, csak szerintem...

Star Wars, csak szerintem rossz döntések?

Figyelt kérdés

Sziasztok , kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek is rossz döntés volt a film készítőitől

-ketté törik Anakin kardja

-Rey túlerősre lett megalkotva, talán már Anakint is meghaladja

-Kylo Ren lesz a fő gonosz a következő star wars részben, vagy szerintetek lesz egy új,illetve visszatért sith szereplő?



2018. jún. 3. 11:01
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Bár lehet csak azért, mert Anakin a kedvenc karakterem az egész univerzumban és nem Vaderként.
2018. jún. 4. 14:53
 12/56 anonim ***** válasza:
8%

"Az hogy Luke legyőzi Vadert kb 2 évnyi tanulással az eredeti trilógia egyik nagy hibája, amit már számos kérdésnél elismertem. De hadd várjam már el egy filmtől hogy ne kövesse el ugyanazt a hibát amit már 40 évvel ezelőtt elkövetett, főleg hogy közben a SW hatalmassá nőtte ki magát."


Te állítottad, hogy a TLJ belerongyol a SW szabályaiba. Én rámutattam, hogy nem, mert az eredeti trilógia által felállított szabályokba egyáltalán nem rongyol bele, sőt... Egy szóval se mondtam, hogy ez hiba lenne a régi részekben.

Az EU-ról majd később mindjárt írok többet is...


"És még Luke sem csinált olyat, hogy instant (most nem a TLJ-ről beszélek), 0 azaz 0, még csak 5 percnyi gyakorlás nélkül is legyőzött egy nem gyenge erőhasználót, elme trükköt alkalmazott és stb."

Na, akkor visszakanyarodtunk a klasszikushoz, hogy Rey hogyan volt képes legyőzni Kylo-t. Azt, hogy Rey tud vívni, már leírtam, hogy miért lehetséges.

Kylo pedig a párbaj alatt súlyosan sérült volt, és mentálisan se lehetett túlzottan a toppon az apja megölése után (erre Snoke is rámutat az új filmben a gyengék kedvéért). Ennek ellenére, ha jól megnézed, végig Kylo dominálja a párbajt, és simán a szakadékba taszajthatta volna Reyt, ha akarja. De ugye Snoke megparancsolta, hogy vigye el hozzá a lányt. Szóval Rey még mindig nem lett erősebb Kylo-nál, és a TLJ-ben sem lett az.


"Azért 40 év alatt elég sokat fejlődött a SW univerzuma, nyilván mikor az első filmek készültek akkor még Lucas sem gondolhatta hogy milyen hatalmas világ kerekedik belőle,tízezer éves történelemmel, és hogy az univerzumnak lesznek szabályai, sorrendjei, stb, nyilván erre itt még nem gondolt, de az idővel szépen kialakultak a Sw világának a törvényei, szabályai. Azért mostanra SW régen túlnőtt az eredeti trilógián, pont ezek miatt a szabályok miatt nem értettem a kritikusok gyűlöletét pl a midikloriánokkal szemben."


A midikloriánokkal szembeni gyűlöletet én sem igazán értettem sosem, egyáltalán nem rúgják fel az eredeti trilógia misztikumát.

Ugyanakkor a SW világának legalapvetőbb elemei a filmek. A filmek állítják fel a szabályokat, amelyekhez illeszkednie kell a többi alkotásnak is, és nem fordítva!


"Ezeket a törvényeket vette semmibe a Disney, de ez nem csak a filmeken látszik, ugye mióta eltörölték az EU-t, például a fénykardkristályok működésén is látszik amit megváltoztattak, egyszerűen apróságnak tűnnek de megváltoztatják és eltörlik az egész univerzum magját ezekkel a dolgokkal. Vagy Bane, minden idők egyik legközkedveltebb szereplője, és minden idők legjobb SW könyveinek főszereplője, erre milyen történetet adott neki a Disney? Egy huszadrangú Sithé süllyesztették le, de ez off."


Igen, a Disney eltörölte a régi EU-t. Azt ez EU-t, ami hemzsegett az ellentmondásoktól. (És amelyeket még Lucas se tekintett az univerzum részének sosem) Ezt nem fogom megsiratni. Ez volt a legjobb döntés, eltörölni az egészet, és egy újat alkotni tiszta lappal, amelyekhez a mozifilmek nyújtják az alapot. A jelenlegi kánon teljesen koherens, és ellentmondás mentes, köszönhetően a Story Groupnak.

Természetesen vannak olyan csúcsszínvonalú művek a régi EU-ban, mint pl. a Darth Plagueis, amelyekért én is könnyeket ejtek, de bizakodom, hogy egyszer valamilyen formában visszakerülnek ezek a jelenlegi kánonba (ahogy egyébként számos régi dolog visszakerült)

Bane pedig nem lett egy huszadrangú Sith-é lezüllesztve, hisz a jelenlegi kánonban csak annyit tudunk róla, hogy ő alkotta meg a kettő szabályát. Ami azért fontos dolog, szóval nem mondanám huszadrangúnak. Egyszerűen csak még nem írtak köré semmilyen történetet, de majd fognak, ha eljön az ideje.


"Poe-val az a baj, hogy alapvetően egy jó karakter, mégis minden amit tesz, csak utálatot vált ki az emberekből. Ja és elég sovány egy karakterhez az, hogy ő az új han."

Senki nem mondta, hogy ő az új Han xD

A jó emberek se hoznak mindig jó döntéseket, ettől lesz életszerű a film.


"Rose karaktere meg felesleges, ez egy tény amit nem tudsz megcáfolni."

És akkor Finn kivel ment volna el a küldetésére? Kivel iktatta volna a ki a hiperűrkövetőt, ha eljut odáig? Szóval de, fontos karakter.


"Az űrcsata nem elvárás természetesen, de ha van akkor ne 4 db lázadó hajó harcoljon 1 vagy 2 birodalmi hajóval, főleg ne ha egy olyan döntő csatáról van szó, amiben még a nagy Snoke isten is ott volt."

De itt csak a film elején volt űrcsata, ahol azért elég sok hajó harcolt. (és ott még Snoke hajója se volt ott)

A többi részében meg csak üldözés volt, nem űrcsata. Snoke hajója a hiperűrkövetés miatt kellett, nem azért mert ez egy "döntő csata" volt. Hatalmas, epikus döntő csata majd a 9-ben lesz, ahogyan az a záró részekben lenni szokott (remélem...)


"BTW azt miből gondolod hogy a swsagan lévők ismerik a legjobban a star warst? :D"


Mert azt tapasztalom, hogy két lábon járó SW enciklopédiák bizonyos felhasználók, akiknek kb minden fejében van, és semmit nem hagynak figyelmen kívül.


"A bevételes dolog meg egy szánalmas érv, amúgy te olvasod is a hozzászólásokat? Csakmert itt felettem valaki írt valamit."


Jó, akkor beszéljünk a Solo bojkottról is...

A Solo "bukása" nem a TLJ-nek köszönhető. Az a 100 ezer néző (ami lóf... kevés) aki rinyál, az édeskevés.

Az a helyzet, hogy maga a Solo film, nem hozta lázba, még a TLJ-t kedvelő embereket sem. Engem sem. Egy teljesen érdektelen film.

Továbbá, jelenleg a mozikban van egy Infinity War, és egy Deadpool is. Nagyon nagy hülyeség volt ekkorra tenni a premiert.

A film marketingje is messze elmaradt az eddigiektől. Én abszolút nem éreztem a hype-ot.

Továbbá a forgatási mizériák, rendezőváltás is megtette a hatását, hogy mindenki szkeptikus legyen.

Alapvetően ezek az okai a gyenge szereplésnek.

Na meg, a kritikusok is lehúzzák (számomra érthetetlen okokból). Pedig kb 10-ből 9 embernek, aki látta, tetszik film összességében.

2018. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
74%

,,Te állítottad, hogy a TLJ belerongyol a SW szabályaiba. Én rámutattam, hogy nem, mert az eredeti trilógia által felállított szabályokba egyáltalán nem rongyol bele, sőt... Egy szóval se mondtam, hogy ez hiba lenne a régi részekben."


De pont ezt írtam le, a SW nem egyenlő az eredeti trilógiával.. Le is írtam, hogy miért nem lehet hibáztatni az eredeti trilógiát a logikai hibákért. Most bemásolhatnám kb ugyanazt mint amit előzőleg írtam, a SW törvényeit nem 3 film adta hanem az univerzum egész műveinek összegsége, amit lehet hogy a Disney eltörölt, de ettől még univerzumon belül ezek a törvények állnak /álltak amíg meg nem változtatták/ják őket.


,,Kylo pedig a párbaj alatt súlyosan sérült volt, és mentálisan se lehetett túlzottan a toppon az apja megölése után (erre Snoke is rámutat az új filmben a gyengék kedvéért). Ennek ellenére, ha jól megnézed, végig Kylo dominálja a párbajt, és simán a szakadékba taszajthatta volna Reyt, ha akarja. De ugye Snoke megparancsolta, hogy vigye el hozzá a lányt. Szóval Rey még mindig nem lett erősebb Kylo-nál, és a TLJ-ben sem lett az."


Kylo sérült volt a párbaj alatt, viszont ne mondd nekem hogy valaki akit egész gyerekorra óta vívásra, harca neveltek 15-20 éves tapasztalata van, le tud győzni egy ember aki életében először fog olyan fegyvert. Ez egyszerűen lehetetlen. Igen, még a SW univerzumában is, ahogy fentebb le is írtam.


Azt, hogy Rey tud vívni, már leírtam, hogy miért lehetséges.


Még mindig nem tudom hogy Rey hogy tanult meg vívni, ugyanis az a baromság, hogy a botjával egyedül megtanult vívni egyszerűen nem érv, nem érdekel hogy milyen vidékről származik, a nyolckerben sem lesz valaki harcművész bármilyen tanítás nélkül

Ugyebár az a bot alapból egy kétkezű fegyver, egy elég nehéz dolog lehet. A fénykard ezzel ellentétben egy kb pihekönnyű dolog, (mivel ugye a fénykardnak csak a markolatának van súlya, a "fény" résznek nincs) a kettővel teljesen máshogy kell vívni, ráadásul ezt már egy másik kérdésnél leírtam, LEHETETLEN, hogy valaki egyedül képes legyen megtanulni vívni. Erre egyszerűen senki nem képes, ami a legszánalmasabb, az meg az, hogy Rey rendszeresen a Palpatine által használt soresut használja, amiről még nem is hallott!! Hogy használ valaki úgy egy stílust, hogy még csak soha nem is hallott róla?


A kánoneltörléses dologra nem tudok mit reagálni, szerintem sokkal jobban is meg lehetett volna oldani, viszont ami a legjobban idegesít engem az az, hogy amit visszahoznak is teljesen megváltoztatnak, erre mi szükség van? :D

Lásd Thrawn (na jó, vele nagyon nem lehetett mást csinálni ugye), Bane (már leírtam feljebb) vagy a Korriban ami "Moraband"-ra lett elnevezni, ezekre mi szükség van? A fénykardkristályok működését is teljesen megváltoztatták, de kérdem miért, mi szükség volt rá?


,,Bane pedig nem lett egy huszadrangú Sith-é lezüllesztve, hisz a jelenlegi kánonban csak annyit tudunk róla, hogy ő alkotta meg a kettő szabályát. Ami azért fontos dolog, szóval nem mondanám huszadrangúnak. Egyszerűen csak még nem írtak köré semmilyen történetet, de majd fognak, ha eljön az ideje."


Dehogynem :D. Kánon alapján tudjuk róla, hogy a Jedi-Sith háború idején élt, és a háborúban minden Sithet megöltek rajta kívül, megalapította a kettő szabályát, volt egy tanítványa, és később a Jedik megölték, ám a tanítványát nem aki így továbbvitte a sith tanokat.

Csak ezzel már kiesik mind a pusztítás útja, mind a gonosz dinasztia, ugyanis ugye a gonosz dinasztia kb teljesen arról szól hogy Zannah üldözi és végül megöli a legyengült banet, a pusztítás útjának meg egyik fontos pontja a gondolatbomba, ami itt is teljesen i van ferdítve, hiszen ugye a kánon szerint a jedik győzték le a sitheket.

A kinézete meg csak egy hab a tortán, viszont egy elég fontos "hab" :DD


Poeról mindenki azt mondja hogy ő az új Han, ha te ezt még nem hallottad akkor nem tudom eddig hol éltél.


,,És akkor Finn kivel ment volna el a küldetésére? Kivel iktatta volna a ki a hiperűrkövetőt, ha eljut odáig? Szóval de, fontos karakter."


BÁRKIVEL. De tényleg, akár velem is. Bárkivel. Mi szükség volt rá meg erre a "románcra"?

2018. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

4-es! A Solo bojkott a Csillag háborúja rajongók részéről, nem a legracionálisabb válasz elismerem, de az Utolsó Jedikre kiadott mozijegy árát már nem tudom/tudjuk visszakérni.

Hozzáteszem, hogy a Disney azért is csinált egy őrültséget az Utolsó Jedikkel, mert korábban éppen ezek a rajongók csináltak valami elképesztő hypeot meg ingyen marketinget a filmeknek, ezzel pedig rengeteg pénzt toltak Mikiegérék kasszájába, most ez az ingyen marketing huss elszállt, sőt átcsapott haragba, meg röhögésbe, hogy végre beszopta a Disney. A Solo ugyanis bukás, most már ki lehet mondani, annyira nincs bevétel, hogy a film a gyártási költségeit se fogja visszahozni, nem, hogy hasznot nem hoz, hanem még a Disney fog bukni ezen a filmen.

Hozzáteszem, hogy ez lehet elért valamit, mert már disneys források is azt nyilatkozzák, hogy: "We should listen to fans"

Ha elértük, hogy észbe kapjanak, akkor ezt a félőrült Rian Johnsont, akinek láthatóan köze nincs a Csillagok háborúja univerzumhoz jobb lenne most leváltani, a rendezői székből, mielőtt még több kárt csinál az új 2021-től jövő trilógiájával.


Más: Szerintem kár ezen az Utolsó Jedik témán ennyit pörögni, az a film elkészült, sajnos, olyan lett amilyen, sajnos, a IX. részt parkolópályára tette, sajnos.

De talán az egész Csillagok Háborúja univerzum még menthető, ha most észhez térnek.

2018. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%

ezzel védekezni,hogy luke sem tanult kardhasználatot rossz példa.

ez az alap trilógia legnagyobb bakija.

részben ezt a rést is betömte az előzmény trilógia ahol sok év után is csak padavan a tanonc,vagy a rengeteg könyv ahol a jedik meg a sithek vívni tanulnak,vagyis az erő használaton és a filozófián kívül elsajátítanak egy küzdősportot.

ezért mondhatjuk azt,hogy kivenni a régi trilógia legnagyobb bakiját és kb erre alapozni egy filmet nem normális ötlet és most szegény solo itta meg a levét,mert mostanra tetőzött be a csalódottság,oly annyira hogy néztem is a mozi előtt,mit is nézzek?

deadpool 2,vagy solo és a deadpool-t néztem meg.

a régieket meg-az előzményt is-megnéztem vagy 3x moziban.

2018. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

1. De, hiba volt és egyben jelképes, mert úgy törték ketté a kapcsolatot az eddigi Star Wars filmekkel, és az újakkal. Különösebben nem izgatna, ha nem egy teljesen felesleges módon tették volna meg.


2. Rey egy Mary Sue (MaRey Sue XD), de ez már az első filmben is kiderült. (Bár én még mindig azt mondom, hogy az utolsó filmmel még megmenthetik a szériát... van egy teóriám, és ha ahhoz hasonlót látnék a mozivásznon... Rey a 2. Legutáltabb szereplőből (Rose tartja a TOP 1 utált helyet) a kedvencemmé vállna! XD

Tehát várom az új reményt... érted XD)


3. Kylo pedig... egyedül miatta nézem talán.

Finn idegesítő, semmi értelme nincs már a karakterének. Majdnem lett, majdnem már a szívembe zártam, amikor felakarta áldozni magát az öngyilkos akciójával, már el is könyveltem egy hősnek... de az a ..... Rose azt is eltolta.... ("-_-)


Poe: Se nem jó katona, se nem jó ember. 0,3 s-onként lép tovább a barátai halálán, nyafog mint egy óvodás. És nem. Egy katonának, egy köztisztnek SEMMI KÖZE a tábornok tervéhez. Kap egy parancsot, végrehajtja és PONT. A harmadik jelenetnél hadbíróság elé kellett volna állítani.


Rey: Még esetleg menthető az utolsó filmével, de ö is duzzog mint egy óvodás és egy MaRey Sue. Ezzel mindent elmondtam.


Leia: Superman... nem is... egy MARY POPPINS!!!!


Luke: *Jedi visszatér*: Nem ölhetem meg az apámat, van még benne jóság!

*Utolsó Jedik*: Megakartam ölni az unokaöcsémet mert láttam benne sötétséget.

WTF?!?!


Szemben a Zsivány Egyessel, amit én csak dícsérni tudok.

Ott ültem a moziteremben, és a film felénél gondolkodtam, h úgy lenne meg a katarzis, ha mindenki meghalna... ah, de ez Disney, úgyse lépi meg....

És megtette!!! Ott ültem ledöbbenve, a kedvenc Star Wars filmem, osztozt helyezéssel a Sithek bosszújával :D

2018. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

Nem azért, de meddig fogtok még hisztizni ? :')

Csak mert már politikát alkottatok egy egyszerű redvás kérdésből :D Tisztelet a kivételnek.

2018. jún. 4. 22:10
 18/56 anonim ***** válasza:
Én a 16 os vagyok, csak most keveredtem ide és olvasom az eddigieket. PS: Nekem os Anakin az egyik kedvencem!!! :D
2018. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

A fénykard kettétörése hiba volt. Miért kellett szétszedni az egyetlen tárgyat, ami a régi filmekhez kötötte ezt a borzalmat?

Rey indokolatlanul erős. Hogy tudja legyőzni Kylot?

Kylo nagyon béna lenne főgonosznak. Remélem Snoke feltámad.

2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor kibővítem a válaszomat:

A fénykard kettétörése hiba volt, bár mikor láttam már valahogy érdekelni sem tudott annyira borzalom volt a film


Rey egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül túl erős, mint ahogy azt az eposzi vitában többször is leírtam, és mint ahogy utánam 3 ember meg is erősítette (Hol van a többség?)


És valószínű Kylo lesz a főgonosz. Snoke visszatérését egyedül akkor érezném relevánsnak ha valójában ő Plagueis. De egyetlen film alatt kétlem hogy visszatér majd megint meghal, egyszerűen nincs rá elég játékidő, ráadásul a visszatérése lenne a film nagy csattanója, ami valószínű hogy nem a film elején jönne, de akkor meg a visszatérése után egyből meghalna, ami nagyon gáz lenne. Persze csak akkor, ha nem akarják folytatni ezt a trilógiát, de kétlem hogy azután hogy milyen közutálatnak örvend, bárkinek is megfordult volna ez a fejében.

Szerintem egyébként Kylo teljesen jó főgonosznak, hiszen róla szól az egész trilógia, kétesélyes a dolog vagy marad Sith vagy Jediként Rey pasija lesz, viszont ha utóbbi akkor meg megint ki lesz a főgonosz Hux? Túl súlytalan szóval vagy Kylo, vagy Snoke.

2018. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!