Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szexuálpszichológiában mennyir...

Szexuálpszichológiában mennyire “homofób” a tananyag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szexuálpszichológiában egyenlőként veszi, nem betegként kezeli, a melegeket(stb.).

2020. jan. 2. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 anonim ***** válasza:
39%
22. A zseniális (de nem vicces) az, ahogyan ti homofób gyökerek hazudoztak és ferdítitek a tényeket. A tény az, hogy a homoszexualitás nem betegség. Lehetséges, hogy neked is utána kéne nézned a parafília szónak és akkor nem tudnál gerinc nélkül hazudozni, habár lehet eléggé aljas vagy hozzá, mint a regnáló kormány és a többi féreg náci wannabe.
2020. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/109 anonim ***** válasza:
43%

23!


[link]


"A pszichiáterek a parafíliát szexuális izgalmat kiváltó rendellenes jelenségként definiálják, amelyek között vannak ártalmatlanok – például a lábfétis –, de károsak is, mint a pedofília."


Ugye nem kell ezt tovább magyarázni?

Tudom, most meg azzal jössz, hogy ez megítélés kérdése, és a homoszexualitás nem káros, úgyhogy nem is betegség. Ha tényleg így gondolod, akkor pedig javaslom, hogy fáradj át a vallás kategóriába, mert a tudományban hitnek helye nincs. Attól még, hogy valami nem káros, ugyan úgy lehet rendellenesség.

2020. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
39%

Azért azt halkan megjegyzem, az hogy mit listáznak betegségnek nem igazán tudományos kérdés.


Több köze van hozzá a politikának, és az emberjogi aktivistáknak. Lényegében bármit le lehet húzni a listáról attól függően kinek sértő. Nyilván érdekes jogi kérdés, hogy bizonyos csoportok nyomására eltávolítható bármi erről a listáról.


Amúgy meg teljesen mindegy minek nevezzük, egy biztos. Fejlődési, fiziológiás és pszichológiai eltérés amely mellékhatásokkal jár. Ahogy a sterilitás is ilyen, vagy a függőségekre való hajlam például.


Nem értem miért annyira tabu ezt kimondani? Főleg egy transzneműnek, aki orvosi kezelésre szorul, hormonterápiára meg műtétekre mert az agya mondjuk nőként fejlődött, a teste meg férfi - és nem bírja elviselni a másik nemként létezést.

2020. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 anonim ***** válasza:
36%

Igen utolsó, pont erről beszéltünk. Hogy jobb lenne, ha a politika nem szólna bele ilyen szinten a tudományba, és csakis a tudományos világ feladata volna, hogy eldöntsék mi betegség, és mi nem.


Amúgy a betegségnek több definícióját is elolvastam nemrég, és mindegyiknek megfeleltethetőek a ferde nemi hajlamok.

Ettől függetlenül nem vagyok homofób, teljesen elfogadom a melegeket. Engem az zavar, hogy az elvakult liberálisok nem hagyják a helyén kezelni a dolgokat, és lassan én leszek diszkriminálva a hamarosan kisebbségbe kerülő véleményem miatt. A 23-as válaszolóhoz hasonló emberek szeretnek átesni a ló túlsó oldalára...

2020. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/109 anonim ***** válasza:
21%
Fura, hogy egy-két kivételtől eltekintve egész kulturált beszélgetés folyik itt, nem néztem volna ki a gyakoriból.
2020. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 anonim ***** válasza:
64%

24. Az, hogy mi betegség orvosok döntik el és nem te. A homoszexualitás pedig ez alapján nem betegség.

Tehát most vagy hazudsz vagy értelmileg sérült vagy.

Attól még, hogy valami nem szokványos nem lesz betegség.


"A társadalmi és SZAKMAI nyomásnak is engedve 1973-ban az akkor hatályos DSM II-ból kikerült a homoszexualitás, melyet azóta pszichológiai értelemben a normális szexuális viselkedés egy variációjaként tartanak számon."


1. Tehát miért hazudsz és ferdíted a tényt?


"A jelenleg érvényes DSM V különbséget tesz a parafília és a parafíliás zavar között, előbbit önmagában nem tartja kezelendő betegségnek."


2. Nem néztél utána a szónak vagy utána néztél és gerinc nélkül hazudsz. Melyik az igaz?


"csak akkor tekintik őket kezelést igénylő betegségnek, ha parafíliás zavarról van szó, parafíliás zavarként pedig azon parafíliás állapotokat definiálják, melyek feszültséget és szenvedést okoznak a benne szenvedő egyénnek, vagy melyek kielégítése másokra nézve fizikai vagy pszichológiai veszélyt jelent."


Nyolv parafíliát tekintenek betegségnek. A homoszexualitás NINCS köztük.


"ha a politika nem szólna bele ilyen szinten a tudományba"


Pontosabban csak a liberális politika. A te gyűlölködő nézeteid szóljanak bele, mert csak akkor lesz igazad abban, hogy a homoszexualitás betegség.


Nagyon remélem, hogy a hozzád hasonló hazugságokat tudatosan terjesztő egyének tényleg diszkriminálva lesznek egy napon.

2020. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/109 anonim ***** válasza:
19%
*Nyolc
2020. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
19%
Az a fura, hogy itt hazudozol szemtelenül és még felháborodsz azon, ha valaki "átesik a ló túlsó oldalára", mert felhívja a figyelmet másoknak a hazugságra.
2020. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
31%

"az hogy mit listáznak betegségnek nem igazán tudományos kérdés"


Miért nem? Talán nem orvosok, szakemberek alakítják ezt a listát? Vagy megkérdőjelezed a szakértelmüket?

2020. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
66%

Pont a lobbi nyomására került ki a listáról, mert sértő volt egyes embereknek.


A "betegségnek" nincs tudományos és orvosi értelemben vett pontos definíciója. Ezért is írogathatja át a politika kényére kedvére.


Már csak ezért is értelmetlen ez a vita. Mert semmi köze a természettudományhoz...


Egyébként ismétlem, teljesen lényegtelen minek hívjuk akkor is egy negatív tünettel járó fiziológiás és mentális állapot.

2020. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!