Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szexuálpszichológiában mennyir...

Szexuálpszichológiában mennyire “homofób” a tananyag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szexuálpszichológiában egyenlőként veszi, nem betegként kezeli, a melegeket(stb.).

2020. jan. 2. 21:11
 61/109 anonim ***** válasza:
19%

"nem rendellenes ha Gyurinak csak egy karja van?"


Nem akartam belemenni, mert elég undorító összehasonlítás ez. A szexualitás nem hasonlítható a félkarúsághoz. Aki aszexuális, az nem veszített semmit. Nem lehet elveszíteni azt, amit soha nem akartunk.

A fél kar elvesztése annak, akinek addig két karja volt viszont egy veszteség.

De nem tartom rendellenesnek. Egy baleset miatt félkarú ember lesz. Biztos vannak olyan féreg emberek, akik ez miatt is összesúgnának valaki háta mögött, de hát mit lehet tenni? Gondolom te is szívesen lenyomorékoznád, mert a búzi szó nagyon könnyen jön a szádra.

2020. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként szerintem ez tökéletesen pontot tesz a vitára.


Az orvostudomány alkalmazott tudomány. De! Bizonyíték alapú tudományos módszertanra épül. A kezeléseket objektív tanulmányok alapján építik fel, pl a pszichiátriában is.


Sehol máshol a orvostudományban NINCS olyan, hogy a páciens eldöntheti a szubjektív érzései alapján hogy őt melyik kategóriába sorolják. Egészséges vagy beteg. Márpedig itt erről van szó.


Az orvoslásban NEM szabadna hogy dönthessen a páciens az önnön diagnózisáról, főleg a pszichiátriában. Hiszen egy páciens a belső szubjektív (és torzult) érzései, világa alapján fog nyilatkozni - nem egy külső objektív vizsgáló szerint.

2020. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem senkit sem érdekelnek a szerelmi kudarcaid.

De pacsi a lánynak, jól járt, hogy megszabadult tőled.


Oké, mindjárt kérelmezem a jogviszonyom megszüntetését az egyetememmel, mert egy sértett szerelmes szerint, akit lekoptatott az aszex barinője, ami miatt haragszik a világra, nincs közöm hozzá.


A vicc kategória, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.

2020. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
23%

Tehát a #62-esre nem tudsz reagálni. Gondoltam... Felesleges tovább cizellálni.

...

Mellesleg a lány nagyon is nehezen engedett el és szomorú volt amiatt, hogy nekem nem fér bele egy aszexuális de romantikus kapcsolat (akár barátság). Bocs de itt én szabadultam meg tőle és nem kerestem többé. Nyilván rosszul érintette, de akkor sem játszott tiszta lapokkal. Úgy, ahogy a leszbikusságot is el kell mondani ismerkedéskor, szerintem így korrekt.

2020. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
16%

"Hiszen egy páciens a belső szubjektív (és torzult) érzései, világa alapján fog nyilatkozni - nem egy külső objektív vizsgáló szerint."


???

Te most azt akarod mondani, hogy mások mondják meg, hogy ki hogyan érzi magát valójában? Oké, ez már nagyon beteg és tényleg a kényszer kezeléseket idézi, abból az időből, amikor az aluliskolázottságot is sokkterápiával akarták kezelni.

A mentális állapotokról mégis hogyan máshogy lehetne nyilatkozni, mint a páciens érzései alapján?

Nincs fizikai tünet, mint pl. kemény has vakbélgyulladásnál.


Semmilyen formában sem a páciens dönti el, hogy beteg vagy sem. Nem tudom, hogy ezt honnan szedted. Pszichiáter definiálta, hogy mikor betegség és mikor nem. A hasfájásból sem lesz mindig betegség, az orvos vizsgálja meg és dönti el, hogy van baj vagy nincs.

A pszichiáter ugyanezt teszi, amikor elbeszélget valakivel.

2020. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
17%

Attól még szerencsés, hogy megszabadult tőled. Tökmindegy, hogy ki dobott kit. A lány járt jól.


Leszbikus pedig nem állna le veled, ezt most megmondom neked, 100%-ra. Szóval emiatt ne stresszelj.

2020. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
37%

#66 Tévedsz. Volt biszex barátnőm :) mondjuk nem volt túl hosszú kapcsolat, de határozottan ezt is kipipálhatom 😃 Na ő legalább az elején elmondta ráadásul hogy nem biztos magában. Még abban se hogy bi. Legalább tiszta lappal játszott és én ezt elfogadtam.


...

"Semmilyen formában sem a páciens dönti el, hogy beteg vagy sem."


Dehogynem. Pont a cikkben van fekete-fehéren leírva. Olvasd vissza a saját írásodat. Ha a páciens úgy nyilatkozik hogy ő egészséges akkor nem diagnosztizálható hyposzexuál disordernek.


Na és mégis honnan tudod eldönteni, hogy szerencsétlen mit akar? A legtöbben még abban is bizonytalanok, hogy mik azok az érzések.


Egy példa:

Fater kicsit erőszakos volt anyuval anno. Emiatt torzult a nemi fejlődése és nem akar szexelni... de amúgy úgy érzi makk egészséges ő boldog így, semmi baja, neki ez teljesen jó élet (bár nem tudja milyen amúgy a szexualitás)


A beteg döntötte el mi kerül a kórlapjára, ha a fene fenét eszik akkor is.

2020. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
52%

Aki biszex az nem leszbikus.

[link]

[link]

A leszbikus pedig nem biszex.


A páciens nem azt dönti el, hogy egészséges. Még mindig nem sikerült megértened azt, hogy mi van leírva. A páciens érzi, hogy szenved vagy sem. Aki nem szenved, az nem beteg. Ezt világosabban már nem lehet leírni, habár már le lett párszor írva.

2020. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
18%

Tehát nem dönthető el objektíven egy külső vizsgáló számára, hogy a páciensnek valójában tényleg jó így, vagy csak az agya becsapja és azt hiszi hogy jó így. Saját életünkben is számtalan ilyen példa van, amikor változtatunk és kiderül ez a nézőpont teljesen új és működik.


...


Mellesleg ha lenne kvantitatív módszer amivel mondjuk fMRI-vel diagnosztizálható lenne az aszexualitás... mert előbb utóbb lesz ilyen, ez biztos. Akkor mérhető lenne az aszexualitás foka az emberi agyban.


Akkor nem tudnál mismásolni, meg maszatolni a papírmunkával, ha a beteg "úgy érzi". Ott van a műszeres mérés számadattal ami jelzi, hogy a szexuális vonzalomért felelős agyi funkció NEM működik. Teljesen mindegy mit érez az illető, vagy mit mond. Még akár az is kideríthető lehet, hogy fejlődési rendellenesség, vagy az alkesz fater miatt irtózik az szextől a másik nemmel.


Akkor már elhiszed, hogy a DSM rendszer jelenleg egy bölcsész katyvasz?

2020. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
23%

#68, Nem fogod fel, hogy a csaj 24 évesen még nem tudta eldönteni hogy biszex vagy leszbikus? 😃


Ezt ő mondta a saját szavaival. Azt se tudta hogy ez jó vagy rossz neki... csak azt tudta hogy fogalma sincs mit érez. Lehet aszexuális volt... fene tudja.


Ebből is látszik, ennyit ér a páciens saját "véleménye. "

2020. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!