Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szexuálpszichológiában mennyir...

Szexuálpszichológiában mennyire “homofób” a tananyag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szexuálpszichológiában egyenlőként veszi, nem betegként kezeli, a melegeket(stb.).

2020. jan. 2. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
58%
Tudsz olvasni? "társadalmi és szakmai nyomás" Látod a társadalmi szót? Remélem nem túl bonyolult a számodra, hogy a társadalmi és a szakmai nyomás között szoros összefüggés van. Magyarul a liberálisok kisírták maguknak. A gyülölködő pedig nem én vagyok, hanem te. Világosan leírtam, hogy elfogadom a homoszexuálisokat, engem a túláradó homoszexuális propaganda zavar, amivel az én "méltóságomat sértik". Próbálok úgy fogalmazni, ahogy ti szoktatok, akkor talán megérted.
2020. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
36%

A betegségnek van definíciója, orvosi értelemben is.

Nem jár semmilyen negatív hatással. Az, aki gyűlöli önmagát, nem a szexualitása miatt teszi és mindenképpen segítségre szorulna.


"Látod a társadalmi szót?"


És te látod a szakmai szót?

Milyen logika mentén gondolod, hogy ki tudták "sírni" maguknak? Érdekes módon az oltásellenességet az oltásellenesek nem tudják "kisírni". Pedig ők is vannak legalább annyian, mint a melegjogi aktivisták (főleg a 70es években). Vagy akkor számíthatunk arra, hogy az orvosok társadalmi nyomásra az oltásokat is beszüntetik?


Nincs homoszexuális propaganda, csak a ti fejetekben. Mindenki éli az életét és senki sem fog elbújni a kedvetekért a szekrénybe és ott leélni egy életet, mert titeket zavar a létezésük.

Az olyan embereket, mint te tényleg gyűlölöm. És? Ez még téged nem fog nem gyűlölködővé tenni. De én legalább nem vagyok hazug.

2020. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
61%

Imádom, amikor "amúgy elfogadom a melegeket, de" kezdetű magyarázkodásba burkolják a homofóbiát.

Szerencsére előbb-utóbb eljön az ideje, amikor majd az ilyen homofób viselkedésnek is meglesz a BNO kódja. ;)

2020. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
45%

Ez téves. Hogyne járna negatív tünettel?


Mondjuk az édesanya hormonháztartása kicsit megborul és eltéríti más irányba a fejlődő férfi magzat agyát. Elég csak egy kis eltérés és máris nem fejlődnek rendesen tovább az Y kromoszóma génjei az agyban.


Ez már elegendő egy hajlamhoz, amit mondjuk pszichológiai hatások váltanak ki.


Első ismerkedések, szárnypróbálgatások kudarcot vallanak. Az illető ráébred hogy semmiféle vonzalmat nem táplál a másik nem iránt.


Ez a felismerés kapásból borzasztó stresszt és taumát vált ki az emberből, amivel szépen lassan megtanul együtt élni. Ez bármilyen elfogadó a társadalom, baromi nagy trauma egy gyerek számára, hiszen más, nem működnek nála azok a szociális körök ahogy a többi fiúnál. A másság nem bűn, de ettől még egy negatív tünet.


Ezt már csak tetézi, hogy teljesen kizárt az, hogy valakivel közös gyermeket vállaljon az illető természetes úton. Ez egy életet végigkísérő nyomasztó negatív tünet. Csak elfogadni, feldolgozni lehet... de sohasem tökéletesen.


Nyilván a heteroszexualitás normális fejlődés során ezeken nem kell keresztülmennie az illetőnek.


Persze ezekről is tilos beszélni, mert akkor egyből sértővé válik az ember, és így is nehezen fogadják el magukat a melegek, meg a társadalom is. Ezért kezelik súlyos ügynek a "betegség"- tudatot. Hiszen jelen esetben az igazság kimondása nagyon is fáj, és még nehezebbé teszi az állapot elfogadását.


Ezt én abszolút megértem amúgy, csak amikor már ott tartunk, hogy tudományos ügyekben ferdítünk, mosunk el dolgokat, az objektivitást sutba dobva... mások lelkivilága miatt. Az nem helyes. Vagy akkor kezeljük egészségesnek a depressziósokat, autistákat, pszichopatákat stb... mert az ö lelkivilágukat is sérti a betegségtudat.

2020. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
63%

Visszatérve az eredeti gondolatra:


Ha egy major depresszióst betegnek hív az orvos... akkor az depressziofób?


A depressziofóbok gyűlölik biztos a depressziósokat, és megverik őket meg kitaszítják a társadalomból...

2020. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
35%

Még egy szempont, ami bizonyítja hogy az egész a társadalomtudomány és a genderszak ideája.


Aszexuális: Teljesen hiányzik belőle a szexuális vonzalom. Nem tartják manapság zavarnak, sem betegségnek. Tehát "egészséges". Miközben egy komplett rendszer működik hibásan az agyukban.


Homoszexualitás, azonos nemű vonzalom: Nem tartják zavarnak, egeszséges.


... de ha átcsap "káros" vonzalomba, akkor egyből betegség lesz. Parafília, nekrofília, pedofília stb...


Holott ugyan annak a neurobiológiai rendszernek a különféle fiziológiás és pszicholígiai eltéréseiről beszélünk.


Ezért vicc a gendertudomány meg a társadalomtudomány ezen része. Bölcsész maszatolás, nélkülözve a természettudomány objektivitását. Kényünk kedvünk szerint alakíthatjuk a definíciókat...

2020. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
58%

Most, hogy már kitomboltad magad: ezeket nem a bölcsészettudomány, hanem az orvostudomány határozza meg még mindig. Konkrétan szakemberek alatt pszichiátereket kell érteni, akik az orvostudományokban járatos szakemberek (ami egy alkalmazott tudomány).


A gendertudomány teljesen más dologgal foglalkozik, a nemi szerepekkel:

[link]


Itt inkább te maszatolsz össze dolgokat és úgy csűröd, csavarod, hogy semmi értelme se legyen. Azt tanácsolom picit nyugodj meg és gondold át az egészet újra. Mindenképpen olvass kevesebb origót.


"Ez a felismerés kapásból borzasztó stresszt és taumát vált ki az emberből"


Már kinek? Nekem pl. sem stresszt, sem traumát nem okozott. Bár igaz, én kevesebbet érintkeztem homofób egyénekkel és nem a gyűlöletbeszéd folyt a csapból is.

Vallásfanatikus, mélynemzeti családoknál, ahol napi téma a homoszexuálisok mocskolása, gondolom tényleg nehezebb feldolgozni. De ettől még az illetőben nem a homoszexualitása lesz a betegség.


"az objektivitást sutba dobva"


Az objektivitást itt már te rég kikukáztad. Olyan vagy, mint valami papagáj, ami a betanult szövegét ismételgeti újra meg újra, pedig szerintem elég objektíven állapították meg pszichiáterek, hogy nem betegség évtizedekkel korábban.

Ez a vita olyan, mint amikor a kreósok próbálják ugyanazokkal az érvekkel alátámasztani, hogy nincs evolúció, minden egyes alkalommal.


"ezekről is tilos beszélni, mert akkor egyből sértővé válik az ember"


Nem sértő. Bár a te erőltető tálalásodban az lehet, mert nem akarod valamiért felfogni, hogy nem homoszexualitás a betegség. Egy homo és egy hetero ember is ugyanúgy lehet depressziós, ugyanúgy lehetnek öngyilkos hajlamai, stb.

A heterot sem a heteroszexualitásából gyógyítják ki ilyenkor.

Szerintem nem nehéz megérteni, de úgy tűnik, hogy mégis.

Nos, akkor az az újságom számodra, hogy amit művelsz, az a sértő és nem arról beszélni, hogy egy homo embernek is lehetnek lelki gondjai...de pont úgy, mint egy heteronak.


"Ez egy életet végigkísérő nyomasztó negatív tünet."


Tudod nekem az a gyanúm, hogy te vagy homoszexuális, aki ez miatt itt szenved most. Mert esküszöm nem tudom, hogy honnan szeded ezeket a dolgokat.

Első körben nem mindenki akar gyereket.

Másod körben lehet természetes úton gyerekük.

Harmad körben a nem természetes úton született gyerek sem jelent semmiféle negatív tünetet az embernek.


Nem tudom, hogy mi a problémád, de szerintem téves úton jársz azzal, amikor kivetíted azokat a homoszexuálisokra.

2020. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
37%

Úgy látom nehezen megy a szövegértés, ugyanakkor nevetséges ahogy próbálsz provokálni. Úgy látszik ez gyakori, az agresszív bi fajtársadra emlékeztetsz, aki belém akarta szugerálni hogy valójában homokos vagyok.


Egyébként miről is beszélünk? Egy homoszexuális persze hogy elfogult, mert védi a populációját. Belegázolásnak éreztek minden tudományos kutatást a témában.

...

A tudományosságot már rég elvesztettük, amikor a pszichiátereket hozod fel, akik egy aktivista csoport hatására ide-oda tologatnak állapotokat. Ha nem lenne meleglobbi, ugyan úgy szindrómaként lenne kategorizálva.


Olyan káros ez a propaganda, hogy az elképzelhetetlen. Akkor döbbentem rá, amikor utánaolvastam, és kiderült már az aszexualitást is egy egészséges nemi identitásnak KELL nevezni.


Erre reagálhatnál valamit, mert ezt már igen nehéz elsikálnod.

Kb olyan mintha azt mondanád, a kocsiban nincs váltó és nincsenek lámpák... de amúgy semmi baja, ez nem hiba... nem szabad mondani, nem szabad kutatni, nem szabad megjavítani mert az belegázolna a szexuális zavarr küzdő emberek lelkébe.

2020. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
26%

"Másod körben lehet természetes úton gyerekük.


Harmad körben a nem természetes úton született gyerek sem jelent semmiféle negatív tünetet az embernek."


Általános iskola biológia óra. Közös gyermeke csak férfinak és nőnek lehet természetes módon. Jelenleg (szerencsére) nem léteznek genetikai módszerek hogy pl két férfi DNS-ét rekombináljuk és beültessük egy idegen anyába.

A béranyaság még a heterók között is kérdéses módszer, aminek beláthatatlan következményei lehetnek mind biológiai mind lelki üton.


Harmadrészt: Neked lehet nem jelent negatív tünetet, de a kisgyerekkel senki nem törődik ő mit fog átélni... Ezt vizsgálni sem lehet olyan komplex téma.

2020. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
66%

Oké, neked egyértelműen van valami problémád. Nem tűnik fel, hogy te provokálsz mást már a kezdettől fogva? Értelmesen le lett írva már többször, hogy miért nem betegség és az is, hogy mi a parafília.

Tehát vagy troll vagy vagy valami gond van a fejeddel.


Miért kéne az aszexualitásnak betegségnek lennie? Mit kéne ezen sikálnom? Világosan van definiálva, hogy mi betegség és mi nem az.

Neked tényleg mi a franc problémád van, ember?


A pszichiáterek nem aktivista csoport hatására dolgoznak. WTF?


Milyen populációt? Na látod, te tényleg segítségre szorulsz.


"de a kisgyerekkel senki nem törődik ő mit fog átélni"


Miért nem? Gyámügy megvan? Te most csak a kalapodból rángatsz elő dolgokat.

A természetes utat pedig férfi-nő párosban értettem okoska. A férfi és a nő gyerekcsináló részei is működnek fullban, csak egymással nincs hozzá gusztusuk. Tehát lehet természetes úton gyerekük, de úgy nem akarnak.

Nem gondoltam, hogy ez külön magyarázatot igényel.


Egyébként akarja, hogy homokos légy a halál vagy a bi főnököd (bár ha tudná milyen vagy, lehet az sem). Már így is épp elég sok a hülye, rohadtul nem hiányzol szerintem itt senkinek sem a gondjaiddal. Bár így meg a leszbikusokat boldogíthatod.


Ha valaki meg bánt vagy zaklat, azt jelentsd fel és ne itt vezesd le baromságokkal.

2020. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!