Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szexuálpszichológiában mennyir...

Szexuálpszichológiában mennyire “homofób” a tananyag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szexuálpszichológiában egyenlőként veszi, nem betegként kezeli, a melegeket(stb.).

2020. jan. 2. 21:11
 51/109 anonim ***** válasza:
26%

Kussolj már el, nem tűnik fel, hogy csak magad égeted? Engem nevezhetsz hazugnak, de attól még nem leszek az. Inkább nézz utána a hazugság definíciójának. Bár ez már a parafíliánál sem sikerült.


Most komolyan: azt állítod, hogy az aszexualitás csak akkor rendellenesség, ha zavarja az alanyt.

Nézzünk egy példát: Gyurinak egy munkahelyi balesetben leszakad a bal karja, de őt ez nem hatja meg, mert recskázni úgyis jobb kézzel szokott, jár a rokkant nyugdíj, az anyja meg ez után is eltartja. Gyuri élete pozitív irányba változott, hiszen már nem kell dolgoznia, egész nap ülhet a számítógép előtt, és nem kéri számon senki. Gyuri ennek nagyon örül. Akkor szerinted nem rendellenes, hogy Gyurinak csak egy keze van?

2020. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
0%

"azt állítod"


Nem, ezt nem én állítom, hanem a cikk, amin a kis haverod is bebukott (amit ráadásul ő maga linkelt).

Tehát továbbra is gerinctelenül hazudsz. Attól még, hogy te nem szereted hallani, hogy mi vagy még az leszel. Ráadásul egy elég alávaló fajta, mert még akkor is tagadod, amikor lebuksz.

Mindenki másnak csak meg kell nyitnia a linket, ha nem hiszi el, hogy az van odaírva, amit onnan bemásoltam.

Te égeted magadat azzal, amikor hazudsz vagy nem olvasod el azt, amivel érvelni akarsz, mert azt hiszed a te igazadat támasztja alá, pedig csak bele kéne olvasni a cikkbe az első mondat után is vagy megtanulni angolul rendesen.

2020. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes vita amiben mindketten ugyan azt a cikket olvassuk, sőt ugyan úgy is értelmezzük mégis ellenkező érvként használjuk fel😃


Két lehetőség van, vagy valamelyikőnk téved, vagy abszolút félreértelmezed a bizonyítékot.


Segítek akkor, a tudományos szemléletben NEM lehet valamit kétféleképpen értelmezni. Ahogy a matematikában, fizikában stb sem.


Nem lehetséges olyan, hogy jelenségnek kétféle definíciója legyen, annak függvényében, hogy sértő-e valaki számára. Mert emögött csak ez áll.


Ugyan azon biológiai rendszer hibás működése, (mert ha egy szexuális vonzalomért felelős agyi hálózat NEM működik, akkor az nem másság hanem zavar, rendellenesség) egyszer szexuális zavarként van orvosilag definiálva, de van egy kiskapu. Ha az illető sértőnek találja ezt, vagy az zavarának elfogadásában segíti hogy ne betegként kezeljük, akkor lehetősége van aszexuálisként, egészségesként definiálni.


Nincs ezzel semmi gond, hiszen emberek jobban érzik magukat ettől. Ténylet én örülök is neki, ha ettől kevésbé szenved az illető.


Csak ez viszont nem tudomány akkor. Nem tudományos szemlélet. Mert nagyon hamar eljuthatunk oda, hogy a Down-szindrómát egészséges állapotnak, definiáljuk ami nem szorul megelőzésre és kezelésre. Mert az az ember változatos, más, így született. Így a kezelésére sincs semmi szükség. Pl ennek nyomására megtiltják hogy az anyák abortálják a babát, ha a genetika és az UH kimutatja a szindrómát. Mert csak Down-másságról van szó, egy egészséges állapotról.

2020. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
17%

Harmadszor akkor:


"For this to be regarded as a disorder, it must cause marked distress or interpersonal difficulties..."


Ezt tényleg csak egyetlen módon lehet értelmezni.

Amit ti beleláttok az nem tudom honnan jön, de tényleg nem tudományos forrásból, mert az oldalon egyértelműen le van írva, hogy mikor rendellenesség ez és mikor nem.


Egyértelműen van definiálva, mégis a saját szátok íze szerint van értelmezve. És még én vagyok vallásoshoz hasonlítva, miközben ti kezelitek úgy a cikket, mint fanatikus a Bibliát.

Én azt mondom, ami oda van írva, ti meg fantáziáltok hozzá össze-vissza.

2020. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
28%

"ha ettől kevésbé szenved az illető"


Segítek:

Semmilyen formában nem szenved tőle az illető, ha aszexuális.


Akkor szenved, ha nem aszexuális és akkor számít rendellenességnek.

Remélem így már századszorra sikerül felfogni.

2020. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
31%

Még mindig nem érted. És a kérdésemre se akartál válaszolni.

Akkor még egyszer: nem rendellenes ha Gyurinak csak egy karja van? Ha az internetről összekapart definíciót szentírásként értelmezed, akkor gondolom egyet értesz vele, hogy a búzik ne házasodhassanak, hiszen ez a törvény, csak el kell olvasnod.

2020. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
37%

Dehát könyörgöm, ugyan arról a biológiai jelenségről van szó :D


Kit érdekel tudományos szempontból, hogy szenved tőle az illető vagy sem?


Sőt mondok jobbat, ha ez igaz... akkor miért nincs homosexual disorder? Ha egy meleg szenved az állapotától és az öngyilkosságon gondolkozik, akkor miért nem csinálhatunk neki ilyen kategóriát mint az aszexuálisoknál?


Ez nem tudomány, hanem önkényes definiálgatása ugyan azon biológiai jelenségeknek.

2020. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
17%

"ugyan arról a biológiai jelenségről van szó"


Nincs ugyanarról a jelenségről szó, hiszen az aszexuális nem szorong attól, hogy nincs szexuális vágya.


"Kit érdekel tudományos szempontból"


Az orvosokat, illetve a potenciális pácienseket, illetve mindenki mást, aki nem nehéz felfogású. Az orvostudomány nem említhető egy lapon a fizikával, mivel egy alkalmazott tudományról van szó.


"nincs homosexual disorder"


Miért kéne, hogy legyen? Azt általad említett rendellenességről is csak akkor lehet beszélni, ha kizárható más mentális betegség a képből.

A homoszexuálisok, ha egyáltalán szenvednek, az ítélkező, homofób emberek miatt teszik ezt. A kezelés ergó ezeknek az embereknek az eliminálása lenne, amit gondolom te sem szeretnél.

De ha annyira szeretnél, akkor tanulj orvosnak és vezesd be. Bár mielőtt megtennéd, ajánlom figyelmedbe a cikkben a részt a kezelésről. :) Spoilerezek egy kicsit: nem fogsz olyan kezelést találni, ami kigyógyít a "rendellenességből". A kezelés lényege csak a stressz feloldása azzal, hogy segítenek neki elfogadni, hogy nem kívánja a szexet.

Szóval gondold meg kétszer, hogy tényleg akarod-e te ezt a "homosexual disorder-t".

2020. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy én jól ismerem az aszexuális "identitást".


Volt egy lány az egyetemen, aki rettentően csinos volt és nagyon okos is. Még mókás is, rengeteg barátja volt. Egyedül annyi gondja volt, hogy eléggé rossz családi mintából jött.


Eléggé megkedveltem... és kb fél évig udvaroltam neki ahogy azt illik. Próbáltam megfejteni, feltörni a diót. Végül el is jött randizni velem, többször is találkoztunk. Akkor tudtam meg hogy szűz, sohasem volt még barátja és kapcsolata az egyetem alatt sem. Bár találkozgatott emberekkel, neki ez így jó és elég. Nem igazán tudta mi van, de teljesen kivehető volt, hogy neki maximum érzelmi kapcsolat fér bele, szexuális nem. Bár nem tudja milyen az de úgy érzi nincs rá szüksége. Elfogadtam ezt, és elmondtam hogy nekem ez nem megy így.


Nem tudtam rá haragudni, annak ellenére hogy leállíthatott volna fél évvel korábban, hiszen tudott a saját állapotáról... ennek ellenére hagyta hogy belészeressek és udvaroljak neki, eljött a randikra is, amit totál nem lehetett máshogy értelmezni.

...

Ezért is ingoványos ez a téma, hiszen nyilvánvalóan a lány problémás eset volt. Bizonytalan magában, az érzéseiben, fogalma sem volt hogy mi zajlik a fejében. Itt óriási a felelőssége egy pszichiáternek, hogy megpróbálja felderíteni a mögöttes okokat (amin akár segíteni is lehet), vagy rábeszéli esetleg arra hogy egészséges identitása van és fogadja el magát. Hisz semmi baja, csak aszexuális.


Ez egy nagyon veszélyes dolog. Életekről is dönthetünk egy DSM kategória alapján.

2020. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
23%

Felesleges tovább erről beszélni, mert közöd nincs a tudományhoz ha ezt így gondolod.


Olyan nem létezik, hogy két egyenlően kezelt identitást, mint az aszexualitás és a homoszexualitás... két külön kritériumrendszer szerint kezelsz.


Tehát ha egy aszexuális szorong pontosan ugyanazon körülmények miatt mint egy homoszexuális, akkor az aszexuálist lehet betegként diagnosztizálni, a homot nem.


Ez most komoly? Bocs de ez már vicc kategória.


Egyetlen egy másik állapotnál nincs ilyen a világon. Ez biztos.

2020. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!