Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szexuálpszichológiában mennyir...

Szexuálpszichológiában mennyire “homofób” a tananyag?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a szexuálpszichológiában egyenlőként veszi, nem betegként kezeli, a melegeket(stb.).

2020. jan. 2. 21:11
 81/109 anonim ***** válasza:
17%

A kurucinfóról vagy 888-ról is lesz majd cikk?

Blikk esetleg? Vagy az már libsi? Soha nem tudom mi közli az igazságot.

Mindenképpen legyen azért olyan, ahonnan a forrást nem lehet megnyitni. Keress már egy világhelyzete cikket is a témában, mert égek a vágytól, hogy megtudjam még mi húzódik meg a háttérben.

Ami azt illeti, valószínűleg indítványozni fogom a következő Bildelberg ülésünkön, hogy a heteroszexualitást kezelendő betegségként könyveljük el, amit mindenkinél egy orbitális nagy seggszurival kell majd gyógyítani. De nagyobb lesz, mint a penicillines szuri szifilisznél, az tuti.

2020. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem a mélybe esett a színvonal az érvek elfogytával, szóval nem sok értelme van ennek a beszélgetésnek.


Egy biztos, tudományos szempontból a szexuális vágy alapja egy neurális funkció. Méghozzá a rendszer elég érzékeny. Ezt onnan tudni, hogy kémiai ágensekkel kiváltható az aszexualitás, sok gyógyszer mellékhatása is lehet. Benperidol, vagy medroxyprogesterone acetate, ezt használják szexuális zavarok mint pl pedofília, parafília esetén.


Tehát létezik egy rendszer (nem csak lelki úton) ami kémiailag leirtható, kikapcsolható. Ebből következik, hogy fejlődésnél bizony zavart szenvedhet ami aszexualitást (vagy hyposzexualitást, a beteg érzéseitől függően) okoz.


Ezt nem lehet máshogy kezelni, bármit is teszünk. Egy biológiai áramkör nem működik, vagy zavart szenved. Méghozzá olyan mélyen be van drótozva, hogy nem lehet megváltoztatni sem igazán (melegek kényszer kezelése stb) jelenlegi hatóanyagokkal, csak kikapcsolni.


Ez bizonyítja, hogy a rendszer egy mélyen bedrótozott neuromorfológiai és ösztönös áramkör. Nem csak egy gondolat, vagy vágy hogy a csokifagyit vagy a citromfagyit szeretjük. (Utóbbi ugyanis megváltoztatható, a szexuális orientáció pedig úgy tűnik nem nagyon.).

2020. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:
17%

"Mert hogy a pszichológia"


Pszichiátriáról van szó elsősorban és nem pszichológiáról. A kettő nem teljesen ugyanaz. A pszichiátria pedig az orvostudomány egyik ága. Ugyanúgy tudományos szempontok alapján működik.


Továbbra sem érted meg, hogy a rendelő nem egy fizikalabor, az embereket pedig nem lehet egy ott elvégzett fizikai kísérletként értelmezni, aminél mindig ugyanaz az eredmény várható.

Az élő anyagnál minden esetben sokkal bonyolultabb a helyzet és bőven van még mit tanulni. Nem olyan egyszerű, hogy ha elejted a tollat, akkor az leesik a földre, tehát ez a gravitáció.

Ettől még ez nem azt jelenti, hogy nem tudományos szempontok szerint működik. De egy sokkal bonyolultabb rendszert kell vizsgálnia.


Nem értelmezek semmit sem spirituálisan, mert nem hiszek ilyen baromságokban, se lélekben, se más ezoterikus, vallásos hülyeségben.

Az viszont egyértelműnek tartom, hogy egy ember el tudja dönteni azt magáról, hogy stresszben van vagy sem. (És nem más ember mondja meg neki, hogy ő stresszben van, amikor teljesen jól érzi magát. Hiszen aki stresszben van, azon meglátszik, észre lehet venni: pl. kevés alvás miatt karikás sem, zavarodott viselkedés.) De még mindig nem érted azt, hogy stressz miatt lesz az illetőnél rendellenesség az az adott dolog. És abban az esetben sem az a módja a kezelésnek, hogy beadnak valami csodagyógyszert, amitől megváltozik a szexualitása. A cikk is írja, hogy a legtöbb esetben csak azt tudják tenni, hogy segítenek feloldani a stresszt, hogy elfogadja magát.

2020. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:
16%

"Ebből következik"


Nem, nem következik ebből. Miért következne? Mert te úgy gondolod? Milyen végzettséggel állítasz ilyesmit és milyen kutatómunka áll mögötte? Mert a cikkek eddig cáfoltak.


Érdekes módon a színvonal esése nem zavart, amikor valaki a vasárnap.hu-ról és a képmásról hozta vallásos homobóbok irományait. Ezek tényleg roppant tudományosak voltak.

Téged nem érdekel a tudományos szempont, csak a homofób érzéseidre akarsz igazolást találni.

2020. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 anonim ***** válasza:
22%
*homofób
2020. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/109 anonim ***** válasza:
74%

Amíg érzésekről mesél egy páciens, addig bármit mondhat és az még mindig a pszichológia (vagy pszichiátria) ingoványos empirikus ága.


Vertem át kiskoromban pszichológust, mert elküldtek. 😃 simán hülyét csináltam belőle, csak mert azt gondoltam nem akarok "kezelést". Visszatekintve kicsit bánom, mert egy semmirekellő kis szar voltam. Magamnak tettem ezzel rosszat. Milyen jogon döntöttem én erről?


Egyszóval, egy pszichiáternek tényszerűen kell(ene) hozzáállni a dolgokhoz, pont ezért van a DSM meg APA meg ilyen kritériumrendszer.

Ellenben ha önkényesen és kedvünkre alakítják, aktivisták hatására, akkor távolodunk az egzakt tudománytól.


Holott a neurobiológiának hála egyre inkább közeledünk ezeknek az állapotoknak a megértéséhez.


És éz totál független attól, hogy a DSM-be érzelmi alapon kiskapukat építenek, hogy a páciens jobban érezhesse magát.

2020. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 anonim válasza:
75%

73-as vagyok: A kepmas.hu cikkében nincsen semmiféle homofóbia.Éppen arról szól a cikk,hogy az 1973-as nyilatkozat bizony segítséget nyújtana azoknak is,akik szeretnének változtatni a szexuális orientiációjukon,mert ebben rosszul érzik magukat.Emellett pedig aki pedig ezt megélve szeretne élni,azoknak segítenek ennek elfogadásában.Az miért homofóbia,hogy mindkettőben segítenek,a hozzájuk forduló szándéka szerint?

A személyes véleményem az,hogy senkit sem szabad üldözni és bántani sem a szexuális orientációja,sem más olyan tulajdonsága miatt,ami a többségétől eltér.Ez kirekesztés és igazságtalan dolog,és valóban van rá példa,nem is kevés.De kérdem én, azok az azonos neműek iránti vággyal élők,akik nem érzik jól magukat így,és változni szeretnének miért nem kapják meg a jogot arra,hogy segítséget kapjanak,ha ők ezen változtatni szeretnének? Hangsúlyozom nem kényszerből,hanem a saját szándékukból?Ez nem az ő kirekesztésük? Valamint azon szakemberek kirekesztése is,akik nekik ebben segíteni szeretnének.

2020. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:
58%

Ezt írtam:


"Tehát létezik egy rendszer (nem csak lelki úton) ami kémiailag leirtható, kikapcsolható. Ebből következik, hogy fejlődésnél bizony zavart szenvedhet ami aszexualitást (vagy hyposzexualitást, a beteg érzéseitől függően) okoz."


Ez számtalan tanulmány által megerősített, és elég egyszerű logikailag belátni. Pl a transszexuális agy kialakulása, amikor zavart szenved az Y kromoszóma kifejeződése.


Vagy cáfolnád, hogy létezik az agyban egy funkció ami a szexuális vágyért felelős? Komolyan nem értem az érveidet...

2020. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 anonim ***** válasza:
19%

Eléggé tényszerűen van megállapítva a cikkben, hogy mikor rendellenesség. A pszichiáter alapos vagy hanyag munkáján múlik, hogy felismeri ezt vagy sem...vagy azt, ha átverik.

Minden orvos szokott hibázni. Ettől még egyik terület sem lesz kevésbé tudományos.

Egyik orvos sem aktivisták hatására gyógyít.


"miért nem kapják meg a jogot arra,hogy segítséget kapjanak"


Mi az, hogy nem kapják meg a jogot? Pontosan mikor és kik nem kapják/kapták meg a jogot? Bárkit is bebörtönöztek már, mert homoszexuálisokat akart "gyógyítani"? Nem tudok ilyesmiről.

Aki akarja, azt még a szentlélek is kigyógyítja. Szóval nincs ezzel baj.

2020. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/109 anonim ***** válasza:
22%

A rendszer nem konzekvens.


Ha valaki aszexuális, és stresszel miatta akkor beteg.


Ha valaki homoszexuális és stresszel miatta, akkor nem beteg.


Ezt a paradoxont nem tudtuk azóta se megfejteni.

2020. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!