Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
85%
Dajkának nem az a dolga, hogy körben álljon veled vagy vagy barkácsoljon. Az étkeztetés viszont igen
2023. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Ha nem az én műszakomban van akkor egyedül étkeztetek.

Szívesen fogadnék olyan választ is, aki ténylegesen oviban dolgozik. Esetleg óvó néni, dajka néni.

Szerintem meg a dajka néni alá dolgozik az óvó néninek. Segíti a munkám. Fontos a jelenléte. Nyilván végezze el a dolgát, de ha épp foglalkozás alatt kell kakilnia valakinek, vagy esik fel vahy bármi baja van, de ő az épületben ki tudja hol van, akkor elég nehéz nekem kérnem a segítségét, a gyerekekkel meg nem állhatok le, mert feneket törlök, nem fognak vàrakozni.

Én mindennap minden foglalkozás előtt elmondom mit szeretnék, aztán nem valósul meg vagy csak félig.

15 gyerekkel nem kérem, hogy körjàtékozzon velem, mert azt gond nélkül vállalom, de 26-27 gyerekkel azért nem olyan, kihúzzuk a kört és csak képzeld el mekkora.:)

2023. febr. 16. 22:51
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
12: talán tanítsd is azokat a kölyköket valamire. Feneket törölni pl tudnak már a nagyobbak. A körnek meg aztán hótmindegy, mekkora. Ne legyél kontrollmániás.
2023. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
87%
Óvodavezető voltam 16 évig. Mindamellett a gyerekekkel is én voltam és a konyha papírmunkáit is nekem kellet csinálnom. Pénzhiányra hivatkozott az önkormányzat. Természetesen, munka után otthon éjszaka ültem a gép előtt. Csak, szólok, hogy dajka sehol. A körjáték és a kör kialakítása alap dolog az oviban. Vannak erre jó módszerek. Most ebbe nem mennék bele. Fősulin kellett, hogy tanuljak. Ha délután dolgoztam olyan nem volt, hogy vártuk a szülőket, mert akkor vagy néptánc szakkört tartottam, vagy a délelőtti foglalkozás kiértékelése, megbeszélése zajlott. Ezen kívül havi rendszerességgel fellépésének voltak a művházban /nyugdíja nap, anyák napja, majális stb/. Általában, szombaton vagy vasárnap. 16 év után váltottam. Amiről írsz nem vészes. Őszintén szólva alkalmatlan vagy a szakmára.
2023. febr. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
83%
Menj be a lakóhelyedhez legközelebbi üzletbe (aldi, lidl stb) és érdejlőd hogy van e állás!
2023. febr. 17. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim válasza:
100%
Nálunk az oviba a dajka feladata tisztán tartani a csoportot, behozza az ételt ( a kocsit betolja és rohan tovább) kipakolja az ágyakat, ebédnél ha van ideje marad pár percet, ugyanígy ha kitelik az idejéből segít fel/le öltözni az udvarra de ez ritka. Akit te szeretnél magad mellé az egy pedagógiai asszisztens. A beosztások szerint amúgy eddig bármelyik oviban voltam a váltótárs legkésőbb 11:30 körül odaért és az udvarra bemenetelt, ebédet ketten végezték. Az összes gyerek ott alszik délután?
2023. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Én nem hiszem, hogy alkalmatlan lennél a szakmádra, hiszen most is csinálod és egyedül viszed a hátadon az egész 26-27 fős csoportot !!!


De nem is értem, hogy nincs ott veled egy pad.asszisztens?!


Nincs ilyen nálatok ?!


Mert én szülőként rendszeresen azt látom az ovinkban, hogy az óvónők keveset vannak egyedül, szinte mindig van bent velük egy dajka vagy egy ped.asszisztens vagy egy gyakornok.


De a foglalkozásokon is rendszeresen látom a dajka nénit is, aki ugyanúgy leül a gyerekekhez, közösen csinálják a feladatokat, segít a gyerekeknek mindenben és nem csak kaját oszt meg takarít.


Szerintem nálatok létszámhiány lehet.


Az óvodavezetővel beszéltél már, neki jelezted a problémádat ?


(Remélhetőleg ő nem olyan, mint az alkalmatlanságodat pár mondatból megállapító egyik kedves hozzászóló...)


WC-re hogy tudsz kimenni, ha egyedül vagy ??


Szerintem, ha úgy érzed, hogy neked ez sok és nincs ember nálatok illetve nem tudjátok közösen megbeszélni, akkor meg kellene próbálnod, egy kisebb létszámú magánovit vagy egy másik munkahelyet, ahol van ped. asszisztens vagy legalább minden óvónő mellé jár egy dajka!

2023. febr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Wc-re úgy megyek ki, hogy mindig feszül a hasfalam és fájó hassal megyek ki, mert általában mindig egyedül vagyok mikor pont kell szerencsétlenségemre.

6 csoportos ovi, két ped.asszisztens van, az egyik állandóan a kis csoporttal van.

A másik pedig sajnos egy másikban van állandóan, mert ott meg van egy beteg gyerek.

Azt mondták többet nem tudnak alkalmazni.

Gondolkodtam egy falusi óvodán, ahol csak 1 csoport van.

Itt sajnos minden gyerek itt alszik, délután mikor egyedül maradok is ugyanannyian vannak és zsong a fejem.

Igazából olyan 4-kor kezdik el vinni őket.

Azonban még mi fél 5-kor is sokáig vagyunk nagyon.

Sajnos városban dolgozom, itt sokat dolgoznak nagyon.

Nem szívesen váltanék, mert nem szeretném feladni.

Nem tudom a falusi óvoda mennyiben lenne másabb, de itt nagyon sokat kell hosszúzni is, helyettesíteni.

A héten például egyedül voltam kolléga nélkül, mert őt a város másik ovijába tették át, mert ott lebetegedtek az óvónénik, de így én egész héten egyedül voltam a dajka nénimmel, aki szegény tényleg futkosik mindig a többi és az én csoportom között.

2023. febr. 18. 20:09
 19/52 A kérdező kommentje:

Mi fél 5-kor is sokan vagyunk*

Fél 5-től meg màr minden csoport gyereke egybe van, a maradék gyerekek a 6 csoportból, ami felér megint 1 csoportnyi gyerekkel.

2023. febr. 18. 20:10
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
A 14 es vagyok. Falusi óvodában sem jobb a helyzet. Az lenne a kérdésem, hogy hány éves vagy? Mert, erős a gyanúm, hogy kiégtél. Nem ritka eset a szakmában. Visszatérve a falusi óvodához ott ha a takarító néni lebetegszik az ő munkáját is nekünk kellett elvégeznünk. Ebben az esetben is az anyagiakra hivatkoztak. Értsük ezt úgy, hogy miután elmentek a gyerekek 2 óra takarítás. Ha a konyhás néni betegedett le, akkor reggel lényegesen korábban leugrani a közértbe és megvásárolni a tízórai alapanyagát. Nálunk egyáltalán nem volt dadus. Tehát a wc- re menés ugyanúgy zajlott, mint, ahogy írtad. Brutál helyzet van az óvodákban. Természetesen amit leírtam lehet egyedi eset. Én, mint írtam emiatt is váltottam. Továbbképzések, éjszakai tanulás, papírmunka. A GYEREKEKET VISZONT SZÓ SZERINT SAJNÁLTAM! Most már le merem írni, hogy olyan sz@r a rendszer maga, hogy a gyerek háttérbe szorul. Ha tanfelügyelet jött vajmi keveset érdekelte őket, hogy mi van a gyerekekkel. A több száz oldal irományt nyálazták napokig. Ha az rendben volt, akkor minden rendben volt. Az óvodák 90 százaléka kifelé dolgozik. Látszat az egész. Aki, mélyebben belelát a szakmába az tudja, hogy nagy a baj. És mondhat, írhat bárki amit akar ez így működik. A kedves szülők pedig nagyon nézzenek körül hová íratják gyermeküket!!! Ahol nincs biztosítva a megfelelő számú személyzet ott bizony a gyerek látja kárát. És erről nem az óvónő tehet, hanem maga a rendszer. Visszatérve az eredeti kérdéshez, VÁLTANÉK A HELYEDBEN. Nem lesz jobb a helyzet és csak belefásulsz.
2023. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!