Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
54%

1.Projektpedagógia-a pedagógiában használt módszer.

2. Projektál- pszichológiai kifejezés. Kivetítés. Pl.a te tudatlanságodat vetíted ki rám. Kezdetnek talán ennyi.

2023. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
0%

41: ne hari, de te nem érted, hogy mit kérdezek ?


Konkrétan mit csinálsz az oviban, amikor így kivetítesz ?


Tudsz rá példát is írni vagy csak engem sértegetni ?

2023. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%
A doktorimat ne küldjem át?
2023. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
71%
Először is légy tisztában az idegen szavak jelentésével. Olyan érzésem van, mintha 4 ik osztályos gyereknek kéne elmagyaráznom hogyan hajtson végre szívműtétet.
2023. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

43: köszönöm, de nekem elég lett volna, ha egyszerűen csak a kérdésemre válaszolsz, amire ezek szerint nem tudsz...


Kár! :(

2023. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
30%
NEKED nem tudok, mert nem értenéd meg. Ezt nem volt nehéz kidedukálni. Privátba viszont már segítettem olyan embernek, akinek az értelmi szintje nem a limbó léc alatt kúszik. Én is sajnálom de ezzel a réteggel, aki te vagy nem tudok mit kezdeni. Az alapvető hiányosságaidat kéne pótolni lépésről-lépésre. Itt, sajnos több emeletnyi hiányosság van. Amit, csak akkor tudnál behozni ha még egyszer újra kezdhetnéd elsőtől szépen a padot koptatott. Minden jót!
2023. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
54%
*koptatni
2023. febr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
30%
45: segítek kicsit. Nem fejezik be a rajzot egy nap alatt, hanem másnap folytatják. Aztán meg verset tanulnak ugyanahhoz a témához. Aztán meg valami dalt. Meg festenek meg ragasztanak. Ennél többre nem kell gondolni, projektpedagógia alatt az oviban. Később, nagyobbaknál lehet ezt jó csinálni, csak Magyarországon ez sem megy. Mondjuk amíg az óvónők helyesírása ilyen, mint a kérdezőé meg ezé az óvodavezetőé, addig nincs is min csodálkozni. De legalább a képzelt haverjuk keresztre feszítésével teletömik a gyerekek fejét.
2023. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
30%

46: szerintem aki pedagógusként csak egy másik pedagógusnak tud/képes bármit is elmagyarázni, az nem jó pedagógus és számomra hiteltelen!


Különösen elszomorító, hogy ha ez még tiszteletlenséggel és gőggel is párosul.

2023. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
51%
48: Köszönöm a választ!
2023. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!