Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
54%
#29. Írjad be a keresőbe.
2023. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Mozgás foglalkozást nagyon szeretek tartani.

Teszek bele mindent, amit kell, járás gyakorlatokat,2 játékot, gimnasztikàt, főrészt.

Szeretem az ének foglalkozást is tartani nagyon, mert lelkesek főleg mikor egy újabb körjáték jön. Mindig 3-at eljátsszunk, aztán leülünk jön a fejlesztés majd a zenehallgatás, amikor elénekelek egy nehezebb dalt, majd eljátszom furulyán/gitáron.

Szeretem a barkácsolós napot is.

Szeretem a matekot is, olyankor általában a legóba megyek ki velük, legóra építve van sok fejlesztő feladat, azon a napon van egy mese is, azt is szeretem tartani, általában bábozok/papírszínházazok stb.


A külső világot annyira nem szeretem, mert azon kicsit többet agyalok mindig, mert annál megint körbe szoktunk ülni.

Olyan az ovi, hogy innen ki se tudunk menni sétálni, soha!

Nem is lehet sajnos az autók miatt. Így az élményszerzés sem tud itt megvalósulni, az nem olyan jó szerintem itt.


Amit nem szeretek mikor mindenki itt van és azt érzem kellene még 1 ember, aki beáll a körbe, mert làtom, hogy csúszik szét a kör és nincs annyi kezem, mert vannak kisebbek is, akik akarnak nagyon táncolni, csak nem tudják tartani a kört és nem akarom, hogy kudarcba fulladjon a tánc.

Meg sokszor jó lenne, ha lenne ott valaki, mert van 2 gyermek, akik nehéz esetek és míg a többi 24 csillogó szemmel figyel, ők nekik a figyelme hamarabb terelődik el és nagyon tudnak szemtelenkedni.

Olyankor jó lenne egy dajka néni, hogy odahívja magához és elmondja neki, hogy figyeljen még egy kicsit csendben.

Sajnos nem jó többször 1 vagy 2 gyerek miatt meg törni a foglalkozásokat, mert elrontja magat a hangulatát és engem is kizökkent, ha ezeket a gyerekeket kell fegyelmeznem.

Alapjáraton én a vallási nevelést is szeretem, meg az egyházi dalokat tanítani.

Téma függő sokszor. Pl. Most ez a vihar lecsendesítése tetszik nagyon, mert ezt ellehet papírszínházazni, a gyerekek is jobban tudnak azonosulni vele.

Azonban egy olyan történetről végig beszélni 1 héten àt mindennap, mint a 12 éves jézus a templomban az a gyerekeknek nem olyan élvezetes.


Mivel még csak most 1 éve, hogy a pályán vagyok nekem még minden új. A sok dalt, mondókát, mesét, bibliai történetet most tanulom meg, most találom ki mi legyen tesire. Alkotom meg otthon a meséhez az eszközöket, szerzem be külső világra is, ami kell.

Aztán ez nehéz, meg ami az alap témám felvetése, hogy nehéz nekem egyedül mosdózni, etetni. A gyerekek türelmetlenek, ha várakozniuk kell megy a hülyéskedés és az olyan cselekedetek, amikből akár baj is lehet.

Jó, ha van két szem. Valakinek a mosdóban is kell lenni, mert különben a vízzel játszik, valakinek a vàrakozókat is le kell kötni jàtékkal, dallal, mondókával, miközben sokkal izgalmasabb a padon csúszkálni vagy verekedni a tàrsával.

2023. febr. 19. 23:14
 33/52 A kérdező kommentje:
Persze. A projekt módszer jó. Meg az is jó lenne, ha egyszer lenne időm arra, hogy leüljek és minden létező esetleges témához anyagot gyűjtsek, de sajnos szimplán a következö hétre is alig bírok felkészülni. Most is a bibliai történethez készítek illusztrációt, tanulom a történetet, agyalok, hogy milyen nap hogy adjam elő, mit beszéljünk róla és a többi alap foglalkozásokat tervezem, az alap témám meséjét tanulom ,ahhoz varrok bábot és közben fejben agyalok a holnapi mozgáson, hogy mire kell majd odafigyeljek és tanulom a dalokat, mondókákat folyamatosan.
2023. febr. 19. 23:16
 34/52 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy idővel majd ez jobb lesz.
2023. febr. 19. 23:16
 35/52 anonim ***** válasza:
16%
Értem, hogy nem 26 gyerekkel, de a saját 2mnek én ugyanezt csinálom a napi 14 óra munka után. Ne haragudj, de nem tudom átérezni. Nem mondom egy szóval sem, hogy neked könnyű, nég azt se, hogy könnyebb. De bakker, hazajön a gyerekem 4kor az oviból, szétszedi a lakást, foglalkoztatni kell, pedig én már lehúztam két műszakot.
2023. febr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
#35. A kettő nem összehasonlítható. Rossz oldalról közelítesz. Szakmabeliként írom.
2023. febr. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
71%
Volt óvodavezetőként írom, hogy nagyon ráfeszültél a dolgokra. Ha ilyen beosztottam lett volna összerakom mindkét kezem. Gondolom, kiderül melyik eddigi hozzászólások az enyémek. Becsületes, ügyes óvónéni vagy! Az az érzésem, hogy mindent maximálisan jól szeretnél csinálni. Sajnos, nem fog sikerülni, mert elméletben és a könyvekben minden szép a gyakorlatban pedig a nem várt szituációk közbeszólnak. Mindig lesz olyan gyerek, aki teljesen mást szeretne csinálni és nem fogod tudni lekötni a figyelmét. Izegnek, mozognak, elterelődik a figyelmük. Ezt érzésem szerint te kudarcként éled meg. Az óvoda vezetőjével szoktatok beszélgetni? Milyen a viszonyod vele? Kollégákkal való viszony? Fontos nagyon! Van kivel megbeszélni a problémáidat? Házon belül kéne egy idősebb kolléga, aki segít, terelget.
2023. febr. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
47%
31: elég baj az, ha nem tudja pár mondatba összefoglalni, hogy mit csinál, amikor projektál..! Tőle szerettem volna olvasni, guglizni magam is tudok, pedig nem vagyok óvodavezető, de na mind1 is! :D
2023. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
71%
#38. A projektál kifejezés a pszichológiában használatos! Mindegy is, mert csak és kizárólag kötekedni szeretnél velem. Gunyoros és ironikus vagy, ami saját kishitűségedből és tudatlanságodból fakad. Bírom a humort. Viszont, itt rád igaz a régi szlogen: NEM MINDEGY, HOGY AZ OKOSOK HÜLYÉSKEDNEK, VAGY A HÜLYÉK OKOSKODNAK.
2023. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
47%

39: ennyi erővel akár a kérdésemre is válaszolhattál volna...:D


Mit csinálsz az oviban, amikor projektálsz ?

2023. febr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!