Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 51/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, zárjuk le szerintem a témát, nagyon sajnálom, hogy összevesztetek alatta.

A projekt alatt azt értette, hogy talán könnyebb a készülés, ha több hétig dolgozunk fel 1 témàt. Pl. mikulás téma hét 1 hét helyett lehet 2 héten àt is vagy víz téma hét is lehet akàr 2 hétig, azaz hosszabb időintervallumokba osszuk be a témàt és közelítjük meg minden oldalról.

Van aki 1 hónapig is projekt pedagógiát alkalmaz. Pl. Egy hónapig a téma közlekedés és felbontja vízi, szárazföldi stb.

Annyi, hogy nálunk itt minden héten más a vallási nevelés. Pl. 2 hétig mikulás hét nem lehet, mert előtte lévő héten olyan a vallási téma, ami nagyon ütközik.

Szép napot nektek. Minden jót.:)

2023. febr. 21. 15:20
 52/52 anonim ***** válasza:
100%

Na, ugye, hogy meg lehetett ezt a kérdést normálisan válaszolni és közérthető nyelven!!


51: köszönjük, kedves kérdező és neked is minden jót kívánunk! :)

2023. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!