Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Óvónői kiégés, mit tegyek,...

Óvónői kiégés, mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Azt érzem kiégtem sajnos.

A dajkám hiába kérem sosincs velem vagy épp nincs.

Mivel a kolléganőm műszakjában van.

Féléves váltás van.

Egyedül uzsonnáztatok, 26 gyereket aztán várom velük a szülőket.

Egyedül altatok, mert a dajka mindig csak takarít, 10 percet ül le a gyerekekkel majd megy takarítani, csak a mesémig ül le, majd alvás felénél már megy haza ugye.

Ha reggeles vagyok meg csak 9-re jön. Addig én hittant tartok egyedül.

Tízórainál ott van hálistennek, majd a foglalkozáskor is mindig el megy, mert neki mindig van valami dolga.

Olyan jól esne, ha mikor 26 gyerekkel körjátékozom beállna, mert hatalmas a kör.

Szeretném, hogy rögzüljön nekik a kör megtartása.

Hiába ragasztok le matricát nincsenek mindig ilyen sokan változó a kör mérete.

Vagy ilyet nem várhatok el tőle?

Nekem nem kell hogy megszólaljon csak tartsa a kört.

Ha barkácsolok is mindig egyedül. senki nem segít nekem, se az óvónő társam, se a dajkám, hogy odaülne és egy kicsit segítene, hogy mind a 26 tudjon csinálni, hogy ki tudjunk menni az udvarra is!!

Ők nekik mindig dolguk van a csoporton kívül vagy ha bent is vannak eszükbe se jutna.

Mikro csoportról van szó, 4 fővel dolgozom max, de ígyis nincs 100 kezem. A gyerekeknek lenne jobb, ha tudnának ők is haladni.

A mozgáson is egyedül vagyok, mert akkor is kimegy a dajkám, nem tud végig benn lenni soha.


Úgy érzem állandóan egyedül vagyok és viszem a hátamon a csoportot.



2023. febr. 16. 19:34
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Nem vagyok idős. 1 éve dolgozom. Pont, hogy fiatal és pályakezdő vagyok.

Azt érzem lehet az is a gondom, hogy egy egyházi óvodába vagyok.

Az egyetem számomra nem nyújtott elég szakmai tudást.

Én kicsit bele vagyok fáradva abba, hogy egy nap lényegében 2x is le kell kötnöm a gyerekek figyelmét, mert mindennap körbe ülünk hittanra, amit én tartok, amire az egyetem nyilván nem készít fel. Nagyon igyekszem beletanulni és hívő vagyok, de nem könnyű óvodásoknak ezt átadni, mert a téma is kötött

Próbálok értelmesen választani hozzá alap témát. Pl. Mikor a csodálatoy halfogásról beszélek nekik 1 hétig mindennap hittanon, akkor nem fogom az erdei állatok témáját választani mellé, mert az szerintem kicsit kavaró, ezeknek is valamennyire passzolnia kell. Aztán tízórai után jön a rendes foglalkozás, ahol megint a figyelmüket fel kell hívnom, motiválnom kell őket. Jönnek igyekeznek, hálistennek még nem látom, hogy nincs kedvük jönni.

Azonban 2x egyedül tartom ezeket.

A hittant mindig egyedül, mert a dajkám csak étkezésnél ér be, a foglalkozásnál meg mindig eltűnik, mert dolga van.

Pedig nem hosszúak a foglalkozások, igényelném, hogy még 1 ember ott legyen velem, akár 1 ped.asszisztens.

Lehet én kérek csodákat. Ezt érzem.

Lehet majd megszokom.

2023. febr. 19. 08:44
 22/52 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kiégés, egy év alatt nem lehet kiégni.
2023. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
#22. Azt hittem idősebb.
2023. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
A 14, 20 as hozzászóló vagyok. Akkor, azt kérdezném, mi az a tevékenység, amit szeretsz csinálni és nem okoz problémát? Mert, csak a negatív dolgokat sorolod. Pl. ,,azt érzem lehet az is a gondom, hogy egy egyházi óvodába vagyok". ,,az egyetem számomra nem nyújtott elég szakmai tudást". A projekt módszert próbáltad? A kidolgozása időigényes. Viszont, évekig lehet használni bizonyos témáknál, mivel változtatni tudsz adott témakörön belül. Ezt pedig újra és újra el tudod menteni a gépedbe. Én szerettem projektolni. Hálás feladat. Időtartama lehet akár, 3 nap, vagy 1 hét is. Te szabod meg.
2023. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
24: mi az a projektolás ?
2023. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Projektpedagógia
2023. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
26: oké, de hogyan zajlik a gyakorlatban ?
2023. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
#27. Szia! Pedagógus vagy? Vagy, esetleg ped.fősulira jársz? Mert, akkor egyszerűbb lesz, ha szakmabeli vagy.
2023. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
28: nem, laikus vagyok és pusztán érdekelt, hogy pontosan mit projektál és hogyan a 24-es, ha már ennyire jó, de eddig még nem kaptam rá választ....
2023. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
28: am. neked is szia! :)
2023. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!