Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
86%

Németül tudsz ezek szerint?


Menj el SSCbe, fejleszd az angolodat. Ha kell a felirat, akkor még ne taníts.

2019. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim válasza:
91%
Te meg nem beszelsz eleg jol angolul...
2019. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:

Hát azt azért közlöm hogy aki nem tudja megkülmböztetni a brit és amerikai akcentusakat az taníhat?Ráadásul iskolában, mert ha beszélnek hozzám folyamatosan azt értem csak filmekben nehezebb, de szerintem nekem úgy is csak tanítanom kellene a szavakat és a nyelvtant.A tesóm mondta hogy a tanár aki őt tanítja kijavította mert a True, Try, Trick szavakat a tesóm a tr betűk talalkozását csr-el ejtette.És azt is mondta a tanár hogy a can't, dance stb. szavakat csak "e" betűvel mondják még a britek is holott aki posh, scouse vagy éppen geordie akcentust beszél az A-val vagy á-val mondja ezeket a szavakat.Tudom azt is mi az a rhotic és nonrhotic akcentus.Az elsőben álltalabán minden kiírt r betűt ejtenek kivéve pl.

a surprise szó és annak a változatai, ezt a kiejtést például az amerikaik és a skótok használják.A nonrhotic kiejtésnél a mássalhangzók előtti r betű kiesik és kihansúlyozzuk az előtte lévő magán hangzót így például a Hard szónál az á-t hosszabban ejtük és az r kiesik, Ez a fajta kiejtési metódus a legtöbb angliai városban érvényes (cockney, posh, scouse akcentusoknál jellemző) a posh akcentus a gazdagabbak rétegében jobban elterjedt, a cockney a londoniaknál, a scouse pedig a liverpooliakat reprezentálja.Ezeket az adatokat már kiujjból tudom hisz rengeteg angollal beszélgetek/levelezgetek nap-mint nap és ez csak egy része volt az angol tudásomnak.

2019. aug. 7. 15:42
 4/86 anonim ***** válasza:
84%
Magyarul sem tudsz.
2019. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim válasza:
44%
Te meg tenyleg ne tanits angolt (se)!!!! 😂😂😂😂
2019. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Miért is?
2019. aug. 7. 15:46
 7/86 anonim ***** válasza:
78%

Hogyan lehetnék magán tanár...


Rajtam aztán sehogy. Gondolom, nem érted.


Ne haragudj, de nincs momdatod, ami értelmes lenne. Hogyan fogsz így magyarázni?

2019. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Igen mivel túl gyorsan írtam és belejavítottam párszor.De amiket a szövegem második felében írtam az teljesen értelmes.
2019. aug. 7. 15:54
 9/86 A kérdező kommentje:
Még akartam átolvasdni csak véletlenül rámentem az elküldésre mert a telefonom nem akarta elfogadni az egyik szót és amilyen szót éppen írok az pont a komment elküldése alatt van a telefonomon.
2019. aug. 7. 15:57
 10/86 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ez zagyva. És egy nyelvtanulót sem érdekel, ez legfeljebb a nyelvészeknek fontos. De az meg nyilvánvalóan nem vagy, különben le tudnád írni, hogy különböző.


És továbbra is tartom magam, hogy nem tudsz elég jól angolul a tanításhoz. A pedagógiáról pedig a leghalványabb fogalmad sincs.

2019. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!