Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
21%
De eleve ki mond ilyen, hogy "cs" betűnek hangzik? Most betű vagy hang?
2019. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
21%

Te figyelj már, az nem constant... Az consonant. :) De végül is nem baj, kiskoromban én sem ismertem ezt a szót.

#17 (#19) összegezte, én már nem ismételgetek.


:D Elmegyek egy Csipre egy Csakkal. :D


Viszont ami a #15 hozzászólásom utolsó bekezdését illeti, hadd tanítsalak egy kicsit magyarul. Van egy ilyen kifejezés, hogy: köszönöm a jó tanácsot, ha felétek ez még ismeretlen lenne. :D

2019. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:
És ha megnezted akkor miről szól a videó, mert én teljes mértékben értem de vajon te is?Valamint arra is megkerlek hogy cafold meg a koncepciót ami felvazoltam.Amikor mondtam hogy birkakent kommentelnek az emberek akkor azt arra értettem hogy adtam egy támadási felületet a negatív kommenteloknek azzal hogy hibás mondatokat írtam és a többiek már csak ugyanazt írták amit más már elmondott.Tudok egy troll csatornát ami ilyen emberekre épül.Az a neve hogy Cinemasins.Ok mutatnak bizonyos reszeket egy filmből és bemagyarazzak az embereknek hogy milyen inkoherens a film osszessegeben, holott ha az osszkepbe belerakjuk a hiányzó darabkakat akkor kiderul hogy nem is baromság az a bizonyos film.A birka kommentelok (régebben inkább most már nem annyira) elhittek hogy tényleg nincs értelme az osszkepnek.Az én esetemben meg a hibás szövegeket kikapjak az osszkepbol és a többi dolgot amit nem értenek plusz a magyarazatomat félre dobják és az a végeredmény jön ki nekik hogy marhaságot beszélek és ezt mindenki elhiszi mert nem nézi utána a többi dolognak amit mondtam.
2019. aug. 7. 19:09
 24/86 A kérdező kommentje:
Amúgy megint félre írtam ahogy korabvan már te is félre írtál szavakat és úgy látszik elég nehéz a felfogasod hiszen nem is mondtam hogy az r betűt ki kell hagyni.Direkt kihangulyoztam hogy az első betű alakul át cs betuve azt nem mondtam hogy az r betűt kihagyjuk.Latszik a birka jelleged tényleg, ha félre értesz valamit akkor nem is kapod meg a valódi jelenteset annak ami mondtam.
2019. aug. 7. 19:14
 25/86 A kérdező kommentje:
A constant szót meg elég gyakran használom és arra leptemre mikor a telefon kidobta mert nem figyeltem elegge
2019. aug. 7. 19:16
 26/86 anonim ***** válasza:
76%

Eddig kétszer mondtam el - többször nem fogom ezentúl - hogy nem IPa (a magyar "CS" morfémának) megfelelő hang a szó eleji "ts" amivel kapcsolatban te vergődsz. Ha annyira vágnád az angol nyelvet, akkor feltűnt volna, hogy nagyrészt olyan szavakat írtam példaképpen, ahol a "tr" hangkapcsolatot mély hangrendű szó követ, csak hogy ne köthess bele :) De pl mit mondasz akkor a tripod, triple, trimester szavakra? Azok is cs-vel ejtendőek, ugye?


Ja, hogy semmit nem említettél a hangkapcsolatokról? Látod, pont ez mutatja azt, hogy rettentő kevés vagy ide. Nem hogy nyelvtanárnak, de C1-es beszélőnek is :)


Bújj el inkább és tanuld, tanuld a nyelvet. Nagyon sokat. És vegyél vissza az arcból :)

2019. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
76%

"A constant szót meg elég gyakran használom"


Én a "szerencsétlen, műveletlen, semmihez-nemértő proli" kifejezést használom gyakran, és "leptemre mikor a telefon kidobta" rányomtam, mert "nem figyeltem elegge". ;)

2019. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 A kérdező kommentje:
Te neked kéne visszavegyel mivel még meg sem tudtál hazudtolni a rotikus koncepcióval sem.Igaz csak egyszer mondtam el de szándékosan kiemeltem hogy "cs" betunek hangzik.Ugye nem sikerült leforditani a videot mi?You divvin'even speak english you wee spastic sod!
2019. aug. 7. 19:33
 29/86 anonim ***** válasza:
84%
Kiemelted, de erre írtam én kétszer, másik két versenyző pedig 1x-1x, hogy az IPA szerint nem "cs betű" (esetleg cs fonéma lenne a megfelelő megnevezés). Mondd, te direkt hagyod figyelmen kívül az érdemi részeket? :) Hát persze. De tetszik, hogy egyre frusztráltabb vagy, meddig lehet még téged húzni? :)
2019. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 A kérdező kommentje:
Anyway the word constant means eternal you little tosser!I'm so triggered!
2019. aug. 7. 19:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!