Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 A kérdező kommentje:
You can watch him visting Glasgow Ranger football club he totally speaks like a person with a nonrhotic pronounciation, you hack.
2019. aug. 10. 09:05
 62/86 anonim ***** válasza:
100%
Kispajtás, a 37 válaszolóból kb 34 ellened van, ez nem jelent valamit? :) Továbbá hiába PRÓBÁLGATSZ angolul írogatni, attól nem leszel se töb, se értelmesebb, se jobb beszélője az angol nyelvnek. Sőt, hogy belejavítottál utólag, az ellenkezőjét biznyítod. :) Továbbra is tartom, hogy egy kibírhatatlan, énközpontú, önző és emellé buta egyén vagy, tévedek? :) Vannak barátaid, de tényleg? Jaj persze, tudom; mindenki hülye :D
2019. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
100%

Ja és "I've spoke with a lot of English people in my life, "


spokeN TO <--- ez kb hatodikos tananyag. (ja igen, 16 évesen lehet kimaradt :) )

2019. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:
Az hogy mindenki ellenem van, az nem bizonyít semmit.A legtöbb angol állampolgár a Brexit mellett döntött, igazuk volt?Hát nem.Azzal lehet egy vitát eldonteni hogy ha megcafolod azon dologokat amiket allitok, kis pajtás.Eloszor a Tr betűk együttes kiejtése volt a gond.A Redditen talatam egy posztot ahol natív amerikaik vallottak be hogy ők is Chr betűt mondanak.Aztan jött Gordon Ramsay esete amely esetben megint egy Google keresessel bizonyitottam az igazamat.Azzal hogy a tömeges ellenkezessel josz a kommentjeim iránt azzal azt bizonyitod hogy objektíven nem tudsz megcafolni, csak a többi ember velemenyere alapozod a sajatod.Es igen kijavitottam az angolul leirt mondatom, de mindkét formaja helyes és natív beszélők is használják ezen formákat.
2019. aug. 10. 10:28
 65/86 A kérdező kommentje:
Most komolyan azzal josz hogy lehagytam egy n betűt, ez már szánalmas.Mert ha te a telefonodba írsz akkor az mindig tökéletes és nem hagysz le egy betűt sem lol És minding nem tudod cáfolni az allitasaimat.
2019. aug. 10. 10:31
 66/86 anonim ***** válasza:
100%

Talán igazad van. És tudod mi jár annak, akinek igaza van? A szája.


A magántanítás egy szolgáltatás. Fizet valaki azért, hogy a tanár eltöltsön vele heti kétszer másfél órát, ami alatt belátható időn belül megtanul angolul, és közben nem akarja pofáncsúrni a vele szemben ülő, öntelt huszonéves hólyagot. Te egyik feltételt sem tudod teljesíteni.


A másik dolog, amiről ezek szerint még sosem hallottál, az a forráskritika. Az XY youtubevideóban azt mondták és a redditen ezt írták. Persze erről akkor hallanál, ha elmennél egyetemre, de az meg derogál, mert te már mindent megtanultál youtube-ról.


Hát gratulálok.

2019. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 A kérdező kommentje:
Szerintem senki az ég világon nem terjesztene olyan dolgokat hogy hogyan ejt ki a szavakat.Miert tennék?Ha kiirom hogy én a teát "c" betűvel ejtem fog valakit is érdekelni.Az hogy vannak összeesküvés elméletek, stb. az oldalon az igaz, de azok érdekes dolgok egy adott csoport szamara.Peldaul a creepy pastak is egyértelműen kitalált sztorik és mégis tömegeket vonzanak be.De viszont vannak olyan témák is posztolva amik önmagukban nem érdekesek de ha egyes személyeket érintenek akkor azon emberek elolvassak, mint az említett kiejtés témával is ez a helyzet.Ha én azt mondom hogy a teát "c" betűvel mondom akkor nem nagyon találok egy embert aki azonosulni tudna a témával.Igen a szám az jár és mindig harcolok az igazamert addig ameddig objektív bizonyítékok elő nem kerülnek az allitasaim meghazudtolasara.Es igen valószínűleg nem lenne belőlem jó tanár sem ezek szerint.De nem indítottam volna el egy lavinát ha nem telefonon írok és jobban atnezem hogy mit, így a tudásom megkerdojelezodott és hiába igazoltam azt több izben, a tömeg visszatudott nyúlni azokhoz a dolgokhoz es a legtöbb ember már gondolkodás nélkül követte őket.
2019. aug. 10. 11:04
 68/86 A kérdező kommentje:
De ha azt írod hogy a Youtube-rol, Reddit-rol szerzem a tudásom az megint egy szubjektív érv a tudásom ellen, hisz nem mondtad meg miért nem lehet nagy tudásom a temaban.En első sorban Youtubeerektol tanulok angolul és nem Pewdiepie szintuektol, hanem akik logikus érvelessel kritikát formálnak másik kontent keszitokrol.Esetleg tanaroktol szintén az említett platformon.Mostanaban ritkabban angol emberekkel is beszélgetek ezért tudok ennyit az akcentusikrol.
2019. aug. 10. 11:16
 69/86 anonim ***** válasza:
76%

Megint nem érted, amit mondok, de nincs türelmem tovább magyarázni (én már pár éve beláttam, hogy nem lennék jó tanár). Menj el egyetemre, hivatkozd le a szemináriumi dolgozatban a redditet, aztán kérlek csinálj egy videót, ahogy a tanár meg a csoporttársak lendületből kiröhögnek.


Szerezz egy JSTOR hozzáférést, olvasgass ott sokat. Azt tudomány, abból lehet tanulni. Nem abból, hogy Béla azt írja redditen, hogy "c betűvel mondja a teát". (Megint, századjára is: nem mondunk betűket, az istenért!)

2019. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem bizonyít. Itt felmerül a jó és helyes filozófiai fogalmának vitája, de ebbe nem merek belemenni; úgysem értenéd :)


De tudod mit? Adok egy esélyt:

a) ha az én általam hivatkozott válaszok többsége "nem ér semmit"

--->b) akkor miért érne bármit is a te általad hivatkozott reddit post? Ugye érzed saját magad szembeköpését? :)


És igen, feltételezem, hogy nem elgépelés volt, tekintve, hogy magyarul sem tudsz helyesen írni, valamint, hogy senki nem tartott a fejedhez fegyvert. Tudod, ha angolul próbálsz meg villogni, azt illene legalább helyesen tenni :)


Az objektivitás pedig nem kérdés; már régen megcáfoltam, amit írtál.

2019. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!