Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 A kérdező kommentje:

"Attól még, hogy el tudom neked magyarázni egy nyomottvizes nukleáris reaktor működését alapszinten, nem leszek atomfizikus :)"

Én nem azt mondtam hogy én már mindent kenek-vágok az angol nyelveben, hanem hogy a rotikusságot el tudom magyarázni, amit már meg is tettem, és adtam példát hogy melyik országokban melyik változatát beszélik.De ha megtudod cáfolni a magyarázatomat akkor tényleg nem tudom miről beszélek.

2019. aug. 8. 22:12
 42/86 A kérdező kommentje:

"Anyám erre azt mondaná: én ebben nem vagyok komponens.


És pont olyan viszonyban van az idegen szavakkal, mint a kérdező az angol nyelvvel"

Ennek a kommentelőnek pedig az a válaszom, hogy örülök hogy a kedves édesanyjának a szókincse olyan bő hogy folyékonyan tud angolul.Még lehet ő is magántanár mint én, feltéve ha tényleg van akkora tudása mint nekem.

2019. aug. 8. 22:16
 43/86 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj Imi!


Nagyon rosszul látod a dolgokat.


Én angolt tanítok itt a Távol-Keleten. Már 6 éve.

Azonban tavaly volt szerencsém az USA-ban angolt tanítani New York-ban, Austin-ban, Nashville-ben, Los Angeles-ben, San Fransisco-ban és Washington-ban. (1-1 hónapig minden helyen)


"Enyhén" több rálátásom van, mint neked.


...


Az első amit el KELL fogadnod, hogy nem az a helyes amit te annak gondolsz/tapasztalsz, hanem amit a világ elfogadott.


Tetszik, nem tetszik, a magyar "cs"-hez hasonló kiejtése az angol "ch"-nak, illetve néhány esetben legfeljebb a "ts"-nek van. Bár igazából már a "ts" is más.

A "tr"-hez nincsen hasonlítható magyar hang.


Itt most általános, egyetemesen érvényben lévő angol nyelvi szabályokról beszélünk, nem egy-egy dialektusról. Természetesen, ha meghallgatod Gordon Ramsay-t a "The f word"-ben, akkor amikor otthon a gyerekeivel beszél, néha fel lehet fedezni egy minimális hasonlóságot a "tr" és a magyar "cs" között.

Csak neki éppenséggel ba**ott erős skót akcentusa van!


Hiába emelgeted ki egy-két földrajzi-/nyelvtani terület különbségeit!

Amikor angolt tanítasz, akkor angolt tanítasz!

Természetesen megemlítheted a változatokat, különböző akcentusokat, megtaníthatod ezek felismerését és valamelyest kihallását, de NEM konkrét nyelvjárást tanítasz!

Hanem angolt, úgy en bloc!


K. N.

2019. aug. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
63%
42: magyarul írtam, mégsem sikerült megértened.
2019. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 A kérdező kommentje:
Aki irta hogy Gordon Ramsay-nak skot akcentusa van annak gratulalok, mert eleg nagyot tevedett.De a Wikipedia-ban meglehet nezni hogy hol nott fel , mivel nekem nem hisztek.Attol hogy a szulei skot szarmazasuak attol o nem fog automatikusan ugy beszelni mert a kornyezete nagyobb kihatassal van ra.De hiaba is mondom hogy irjatok be a youtube-ba hogy Gordon Ramsay scottish accent es nezzetek meg a legelso videot amit kidob, amelyben egy SOKT szuletesu csajjal beszelget.De a varos ahol felnott az nem is eszakon van igy egyaltalan nem hasonlit a skotra.Aki tanar letere nem tudja megkulonboztetni a skot akcentust Gordon Ramsay akcentusatol az nem sok kulonbozo kiejtest ismer.A cs betutus temat meg mar leirtam hogy en mondom csr-el a tr talalkozasat es csak ugy hangzik mint egy cs egyebkent.Es ha tovabbra is igy mondom akkor az jobban hasonlit az igazira mintha sima tr betut mondanek.
2019. aug. 9. 09:18
 46/86 anonim ***** válasza:
25%

"rotikusságot el tudom magyarázni"


Nem, nem tudod. Én a kérdés előtt nem tudtam, mi az, és ez nem változott.

2019. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:
Melyik resze nem volt ertheto?
2019. aug. 9. 10:12
 48/86 A kérdező kommentje:
Vagy talan nem is olvastad mit irtam rola.Na ez volt az utolso kommentem ide.Arra bezzeg senki nem valaszol hogy olyan "tanar" oktat ki aki a skot akcentust nem tudja megkulonboztetni Gordon Ramsay kiejtesetol. Egy masik, aki azt se tudja mi az a szo hogy constant, konyorgom meg nulla angol tudassal rendelkezok is utana tudnak ennek nezni.Valamint egy olyan szemely aki el sem olvasta a magyarazatomat a rotikus kiejtesekrol es azt mondja hogy nem erti, de azt nem tudja oda irni hogy melyik resze nem vilagos.A trollokat nem is reszletezem.
2019. aug. 9. 11:00
 49/86 anonim ***** válasza:
82%
Elolvastam, és nem világos az egész. (Ez mondaná egy diák is, csak azt nem küldheted el a pitsába.)
2019. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
83%
Megírta privátban. Nem tudok ettől jobban angolul, csak visszaböfögte, hogy mi után mit ejtünk. Ezt bármelyik nyelvészeti könyvben elolvashatom, ettől érteni nem fogom (meg a kérdező sem). És jó tanár se lesz ettől.
2019. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!