Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy nem írok választ ehhez a témához többé, de ezt a sötétséget már nem tudom elnézni.Úgy szólt a dialógus köztünk

Én:

"rotikusságot el tudom magyarázni"


Ő:

"Nem, nem tudod. Én a kérdés előtt nem tudtam, mi az, és ez nem változott."


Én:

"Melyik resze nem volt ertheto?"

"Vagy talan nem is olvastad mit irtam rola"


Ő:

"Elolvastam, és nem világos az egész. (Ez mondaná egy diák is, csak azt nem küldheted el a pitsába.)"


Aztán elmagyaráztam neki privátba hogy mi a rotukusság


Ez az ő zseniális válasza:

"Megírta privátban. Nem tudok ettől jobban angolul, csak visszaböfögte, hogy mi után mit ejtünk. Ezt bármelyik nyelvészeti könyvben elolvashatom, ettől érteni nem fogom (meg a kérdező sem). És jó tanár se lesz ettől"


Verdikt:Ha valaki kérdez valamit és egy másik személy választ ad rá, úgy hogy a kérdést feltevő személy nem tudja azt a bizonyos választ megcáfolni, valamint nem tudja értelmezni sem, akkor valószínű hogy a választ adó személy nem tudja hogy miről beszél.

Ezt a következtetést vontam le ebből a beszélgetésről

2019. aug. 9. 15:06
 52/86 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy olyan emberrel vitatkoznék aki azt hiszi hogy a Föld lapos.
2019. aug. 9. 15:10
 53/86 anonim ***** válasza:
83%
Akkor már tudod, hogy érez az összes válaszoló a kérdésed alatt.
2019. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 A kérdező kommentje:
Troll kommentelő 202 unalmas vagy
2019. aug. 9. 15:58
 55/86 anonim ***** válasza:
100%

Arra próbáltam utalni immár többször, hogy


1. Nem tudsz eléggé angolul.

2. Szórványinformációid vannak a nyelvészetről (csa betű hangja ugyebár)

3. Egyetlen dolgot tudsz, azt is csak másodjára sikerült elmagyarázni.

4. És arra az egy dologra sincs szüksége egy nyelvtanulónak.

2019. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 A kérdező kommentje:
A cs betűt már vagy 50 szer le is irtam de Mind1.Egy allitolagas tanár allitasat is objektíven és effektiven magcafoltam.Az angol akcentusok igen nagy ismeretével csak azt muttam meg hogy mennyire erdekelodok a nyelv iránt.De ha végre beleolvasnal mondjuk egy Reddit posztoba ahol amerikaik is elismerik hogy Chr betűt használnak tr-nel nem mind csak elég sokan.Ird be hogy "should I pronounce TR as chr Reddit" és látni fogod hogy igazam van.
2019. aug. 9. 18:15
 57/86 anonim ***** válasza:
78%

Én is megkaptam a privátot emberek...


Gordon Ramsay nem egyszer elmondta már (az interjút visszakeresheti aki akarja), hogy tudja hogy probléma van a skót akcentusával és hogy sokszor érthetetlen.


Imike magát az alanyt, egy skót vérű angolt, illetve egy brit angolt (tekintve hogy nem mellesleg angliai születésű vagyok, brit anyanyelvvel (nem véletlenül vannak hibák a magyar nyelvtanomban), bár vér szerint magyar) akar meghazudtolni, csak mert pár éve angolt tanulgat és angolul youtube-ozgat. Illetve végzett egy kis kulimunkát Londonban.


Imike!

Lendülj túl azon a nyomorult "tr" kiejtésen és a "nyelvészeti"/földrajzi nyelvkülönbségeken!


Hogy választ kapj a kérdésedre:

Kiváltod a vállalkozóit, számlaképessé teszed magad, majd szépen elkezdesz hirdetni.


...


Azonban a dolog itt kezdődik:


NEM (ismétlem, NEM) a rotikus-nonrotikus dolgokat kell magyarázgatni! (Engem nem érdekel az előző vitád a többiekkel. Továbbra is általános, világszinten elfogadott angol tanításáról beszélünk!)


Olyat magyarázgass, amire figyelni is kell használatban!

Az egyszerűség kedvéért adok egy példát is:


"Your shoes are at the door."

"Your shoes are next to the door."

(Magyarul mind a kettő: "A cipőd az ajtónál van.")



Magyarázd el a különbséget a két preposition között ezt a két mondatot használva, ebben a helyzetben.

Miért ezt a kettőt kell használni?

Mi a különbség a kettő között?

Milyen gyakorlati (értsd nem nyelvtani, hanem a rossz használat okozta fizikális) probléma lehet belőle ha a másikat használom?

És még egyéb kérdések amik egy diáktól jöhetnek...


K. N.

2019. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:
Oh my gosh, hell no!Please don't try to explain to me that a generic sounding English accent is actually Scottish lol.It's just Hella dumb if you think about it.I sent you a video where he speaks to a woman who is a Scottish person.Tell me which pronounciation sounds similar to Gordon Ramsays?I guess the cockney.I've spoke with a lot of English people in my life, from Liverpool, New Castle, London and Manchester, just to mention a few bigger cities and you try to convince me that I don't know what I am talking about?It's just pretty god damn idiotic at this point.
2019. aug. 10. 08:42
 59/86 A kérdező kommentje:
Just bloody type into Google that "Why Gordon Ramsay hasn't got a Scottish accent" and you'll find proof which suggests that he speaks with an ENGLISH accent.
2019. aug. 10. 08:48
 60/86 A kérdező kommentje:
I meant "why hasn't Gordon Ramsay got a Scottish accent."
2019. aug. 10. 08:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!