Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék magán tanár?...

Toth Imre 93 kérdése:

Hogyan lehetnék magán tanár? 22 éves vagyok és elég folyékonyan beszélek angolul.

Figyelt kérdés
Két hónapit voltam kint Londonban kitchen porterként.Viszont annyira nem tetszett ez a munka és haza jöttem, de nem igazán vesznek fel sehová és imádok nyelveket tanulni hiszen könnyen ment régen a német is a többiekhez képest.Az angolt meg 2015 óta tanulom, általában amerikai Youtube csatornákat nézek, kritikákat, horror sztorikat stb. és a filmeket is angolul nézem, csak kell hozzá angol felirat, mert azt nem olyan könnyen értem meg.De a szókincsem elég bő.Most off book munkákat végzek viszont és egy boltieladó szakmám van.Tehát ha valaki tud tanácsot adni a kezdéshez az nagyon jól jönne.

2019. aug. 7. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
66%
Akkor te cs-vel mondod a tricket?
2019. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 A kérdező kommentje:
Istenem az m betű az n betű melett van nézd meg nyugodtan.A különböző szónál a külön a szótő (honnan tudom mit jelent a szótő és hogy bele illik ebbe a kontextisba ha akkora primitívnek tartotok) így evidens hogy nincs benne m betű.Ne tudjátok meg mennyit szenvedek ezzel a telefonnal mert a betűk túl kicsik az ujjaimhoz képest és kb minden második szónál javítanom kell és néha elmegfeledkezek a javításról mert nem szúrom ki a hibákat.
2019. aug. 7. 16:08
 13/86 anonim ***** válasza:
74%

Még akartam átolvasdni


Még át akartam olvasni, át akartam még olvasni.. sokféleképpen helyes, pont úgy nem, ahpgy te használod. A magyar nyelvtan is kihívás. ÉS nem kérek privit, nem olvasom el...

2019. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
78%
Válts ki a katas vállalkozóit es hirdesd mgad
2019. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
80%

Hmmm... El kéne menned fülorrgégészetre. Hallgasd meg az oxfordit:

[link]



Egy igazán jó tanács: Ne a filmeket nézd, sőt, ne is nézd. Aki néz, azt hiszei, a szöveget fogta fel, miközben a kép k* sokat segített. Fordulj el egyszer, mindjárt rájössz. Hallgass rádiót, politikai vitaműsorokat, hírelemzéseket. Aki nyelvet tanul, az általában vizsga céllal teszi, ott meg nagyon kevéssé hasznos az, hogy How's me old mucker? A global warming, a civilizáció kihívásai, stb, na, azok igen.

2019. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
Te nyugodtan mehetsz hallasvizsgalatra.Mert ha a hallasod epp lenne akkor hallanad hogy a link amit kuldtel engem igazol.Ird be a youtube-ba hogy how to pronounce TR constant cluster.Ha lenne alapveto logikad akkor rajonnel hogy nem csinalnanak kulon egy videot errol a temarol abban az esetben ha csak simán t és r betukent ejtenek amikor ez a ket betu egymás után jon.
2019. aug. 7. 17:32
 17/86 anonim ***** válasza:
78%

Te angoltanár? Legfőképp sehogy, vegyük szépen sorra:


- 2015 óta tanulsz angolt, tehát legjobb esetben is négy és fél éve (de lehet hogy csak 3 és fél). Én 27 vagyok, 21 éve tanulom a nyelvet (tehát 21 éve) és én nem merek úgy nyilatkozni mint te, megmosolyogtat a pökhendiséged.


- Az előzőnek igaza van; az audiovizuális információhalmaz kb 70-90%-át adja a nonverbális kommunikáció, a maradékot a verbális. Attól, hogy te "érted" a filmeket, nem vagy képes tanítani, nagyon nem. Tényleg hallgass hangoskönyveket, olvass tudományos/politikai cikkeket, esetleg szakirodalmat, esettanulmányokat, jogi vitákat, esetleg magával az angol nyelvvel (esetleg dialektusokkal) foglalkozó nyelvészeti értekezéseket, azok a nyelv magasiskolái.


- A szóhasználatodból és a frusztráltságodból arra merek következtetni, hogy kicsit túljátszod magad, mondhatni, hogy kompenzálsz valamit. Vagy csak itt akarsz nagyon tanultnak tűnni?


- Nem hiszem, hogy a kemény két hónap konyhai kisegítősködés közben a szintén túlképzett mtársakkal az angol nyelv nüanszairól elmélkedtetek volna, tehát ez ebből a szempontból irreleváns.


- Mivel tanítani szeretnél (gondolom pénzért) nem ártana minimális pepsi tudást is magadévá tenned (pedagógia és pszichológia).


- És megint csak oda kell kilyukadnom, hogy attól, hogy ismers pár szakszót, még nem leszel angol nyelvész :)


- Ja és a tesód angoltanára igen jól teszi, hogy kijavította a kedves testvéred; a true szóban a "t" morféma nem "cs" fonémát jelöl, hanem inkább egy kakuminális "t"-t... ;)


Tehát összegezve: ne, ne menj tanárnak. Lehetőleg soha.

2019. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 A kérdező kommentje:
Inkabb vegyed a faradtsagot es nezd meg azt a videot amit ajanlottam és utanna okoskodjal a címe: How to pronounce the TR constant cluster.A holgy elmagyarazza azt is hogy mikor ez a ket hang talalkozik akkor cs betunek hangzik a szo elso betuje csakhat mondjuk angol tudás is kell hogy megertsd mit mond.En nem akarok kompenzalni semmit csak az ebben jartas emberek velemenyere voltam kivancsi nem trollokera, hiszen eddig csak egy értelmes válasszal találkoztam a többi meg olyan mint egy birka csak megy a többi után annélkül hogy mondjuk leellenoriznek hogy amikről beszélek a rhotikus és nem rhotikus kiejtesek például igazak e vagy sem.Most akkor cafoljatok meg az ehhez kapcsolodo koncepciót amit felvazoltam.
2019. aug. 7. 18:32
 19/86 anonim ***** válasza:
85%
Meghallgattam, fentebb is leírtam, nem fogom még egyszer :) Az nem "cs" hang, akárhogy is erőlködsz. Továbbá: ha van 10 válasz és abból csak egyel értesz egyet, a többi 9 szerinted "birka", nem lehet, hogy veled van a baj? :) De. Természetes, hogy a saját nézeteidnek megfelelő választ fogod jónak tartani. Ja, mondtam, hogy viselkedéselemző vagyok? :D
2019. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
16%

De folytatom:

- tremble

- tremendous

- trick

- trip

- trunk

- triple

- tripe

- truck

- trumpet

<--- ezen szavak egyikét sem mondod cs-vel, sőt, ahhoz közeli hangzóval sem. Szeretnél még példákat, vagy elég? :)

2019. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!