Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem vagyok túlérzékeny, csak éppen a Balázska is mindig ezzel jön.

Te is felvetetted a témát, hát én is a választ :)

2020. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
27%

Esetleg mondjuk nem random vadigenekkel költözöl össze, hanem a haverjaiddal, akikkel jól kijöttök? Szerinted úgyis minden fiatal ilyen helyzetben van, úgyhogy gondolom ők is bennelennènek.

Vagy jól fizeti szakmát szerzel, vagy kimész külföldre dolgozni és összegyűjtöd egy ház árát/önerejét?

2020. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy pl. kollégám olyan 350 nettót keresett (valaki már ettől elájul), igen, csak éppen a felesége meg magánorvos volt, aki talicskázta haza havonta a milliókat, szóval nem volt gondjuk soha semmire:P


Ilyen az élet, van aki meg nyer a lottón, aztán onnan van. Sose lehet tudni. Idő van még nyugdíjig...

2020. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
82%
És mit lehet tenni? Dolgozunk, csináljuk. Aztán valami csak sikerül. Keressük a lehetőségeket, mellékállásokat.
2020. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
25%

Nincs remény!

A lakosság jelentős része kiárazódott a piacról. Soha nem lesz már esélye arra sokaknak, hogy ingatlan tulajdona legyen, se a gyerekeinek max öröklés után. Eközben az ingatlanvagyonok egyre kevesebb kézben koncentrálódik. Tök mindegy, hogy tömegesen új lakások épülnének a jövöben vagy hogy kevesebben leszünk, a lényeg vannak társadalmi paraziták(befektetők) szipkázzák el a meglévő lakásokat és az újakat, hogy aztán a lakosság generációkon át visszabérelhesse tőlük, és munka nélkül élősködjenek a lakosságon ezek a befeketetők.



A középkori jobbágyság visszatérte, pár éven belül a többség elfelejtheti a saját ingatlan tulajdont, mert az árak a végtelenségig nőnek és csak a felső társadalmi rétegnek lehet saját lakása, a többség vagy mucsajröcsögén vesz vmi lyukat kocsival bejárni annyi mint az albérlet vagy esetleg beválal egy tucat kölyköt, és az állam fizeti a házat (csok babaváró), és végül az is lehet hogy elmegy albérletbe fizetni a befektető 20.ik kiadó lakását

2020. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
12%
22 vagyok, orvosira járok, anyagilag független vagyok.
2020. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
35%

Na én például ezért utálom a gyakorit, mert tele van Pol Potista-kommunista jóemberekkel. Erre mit tudsz mondani?

Úgyse az lesz, amit elképzel a vágyálmaiban, ha egyszer ő maga nem alkalmas ennek a beteljesítésére. De az mindegy, mert ugye neki az "járna", amiért valaki más, vagy annak a szülei megdolgoztak.


Nézz meg egy normális szakmai fórumot, pl. annak idején ilyen volt az index fórumon az Álláskereső tapasztalatok, amiben pont hogy az ilyen negatív postokat utálták ki, miután ez semmi pozitív eredményre nem vezet, csak a nihilizmust erősíti.


De hát itt ez van.

Aki vitte valamire, vagy próbálkozik, az szórjon hamut a fejére.. :)

2020. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
22%

De. Szerintem is.


Én alkoholista lettem, így viselem el hogy nincs jövőm.

2020. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
19%
Balázska-2, pacsi :D
2020. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim válasza:
76%

Huha kérdező, ingoványos talajra léptél, látom színes is a felhozatal, hiszen a képlet egyszerű: kinek hogy jön be az élet. Persze, kell talpraesettség DE egy adag szerencse is. Járj nyitott szemmel és keresd a kiskapukat, építs ki kapcsolatokat! Valóban, nehéz a helyzet ezt jól látod, de vigyázz a túl őszinte szavakkal, mert azokat az embereket sosem szeretik!

Bocsánat off, de csak én látom mindig gyakorin ezt a kollektív rosszindulatot az emberek felől? Segítenünk kellene egymást, nem a szálkát keresni.

2020. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!