Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim válasza:

En 22 eves vagyok es most vettem lakast Pesten egesz jo aron!

Egy gyonyoru lakasrol van szo es eleg jo kornyeken van. Igaz egy kicsit szepiteni kell majd illetve nem az Andrassyn van, de a tomegkozleked eleg jo illetve akinek kocsija van meg szerencsesebb helyzetbe van.

Jelenleg dolgozok es jovore kezdem az egyetemet.

2020. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
Miből vetted a lakást, mennyi volt, mit dolgozol?
2020. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 A kérdező kommentje:

#71


Gondolom a kérdésed kiértékeléséből is következik, hogy sokak szerint a válasz egyáltalán nem a kérdéshez illő, mi több, provokatív. Ne haragudj, de az hogy valaki akar egy menő autót közel sem hasonlítható össze azzal, hogy valaki egy önálló, szüleitől különálló lakást szeretne magának/ és párjának szerezni - erről jut eszembe, a páros részt meg már egyenesen fogalmam sincs mire véljem és hogy jött ide - és ne már hogy az "luxuskövetelmény" legyen, hogy élhető legyen az a lakás, ha mindkét fél egy elméletileg piacképes diplomával vág a világnak, hozzáteszem folyamatos munka mellett, nincs lazsálás. Mindennek fényében akkor szerinted mégis miért cserébe várjon el az ember egy normális otthont? Ha agysebésznek készült 12 éves kora óta, a párja meg politikus és ne adj' Isten még Felcsúton is élnek? Tehát egy élhető lakás mióta számít luxuscikknek, amire nem vágyhat egy fiatal pár? Meseautóra nem vágyom.. De arra, hogy a leendő gyermekeit a jövőben majd ne a szülei nyakára hozza 30 évesen az ember, eléggé vágyik azért szerintem minden fiatal.


Szóval elnézést, csak így nem igazán értettem az összefüggést ezzel az egésszel.

2020. jan. 20. 22:57
 84/84 A kérdező kommentje:

#70


Röviden, tömören egyszerűen felvázoltad a helyzetet és ez az igazság.

2020. jan. 20. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!