Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
72%

Van pár lehetőség, mindenki döntse el, melyiket akarja!

- Jó szakmát szerez és sok pénzt keres

- Külföldön dolgozik (ideiglenesen) és sok pénzt keres

- A várostól távol vesz házat, és nagyon sokat ingázik

- Barátokkal összeköltözik és spórol

- Párral összeköltözik és spórol

- Szülőknél lakik és spórol

Aki nem kapott saját lakást, a fentiek körül valamelyiket csinálja. Jah, nehéz saját lakáshoz jutni a nagyobb városokban (Budapest, Bécs, Berlin), mert minden munka odakoncentrálódik, emiatt mindenki oda akar menni, és felmennek az árak.

2020. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
57%
Ha nekem nem így alakul, hogy nem a szülők nevelnek és stb, akkor se hinném, hogy saját lakást szeretnék, hanem csak megfizethető albérletárakat, ahol vagy egyedül lakom, vagy ha párkapcsolatban élek, akkor a párommal.
2020. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem kilátástalan. Kitanulsz egy piacképes szakmát. Ha nem eleve ott laksz, akkor elmész egy olyan helyre, ahol vannak a végzettségednek megfelelő, jól fizető munkalehetőségek. Hasonlóan kvalifikált és dolgozó pároddal összeköltözöl, kerestek mondjuk havi 600 ezret, albérlet 140, félretesztek 200-at. Pár év alatt összejön egy kisebb lakás 25%-a. Aztán felveszel 15-20 millió hitelt és törleszted 20 évig mondjuk havi 80-100 ezer forintokkal (olcsóbb mint az albi és a sajátodba megy). Ennyi. Így 30 éves korod előtt már a saját lakásodban lakhatsz. Mi ezt csináltuk.
2020. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%

Meg ez a spórolás is olyan...


Én olyan ember vagyok, aki igazán még életében nem utazott, csak akkor veszek új ruhát, ha kell, van ugyan költséges hobbim, amire legutóbb 2015-ben költöttem 50 ezer forintot. Nem szórom a pénzt.


De az, hogy egy kifőzdében, vagy a húspult előtt ne kelljen nézni az árakat, szerintem alapnak kellene lennie. Pláne, ha valaki baromi sokat tanul ezért.

2020. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
100%
A nagyokos gyakorisoktól mindjárt jön az is, hogy akinek nincs párja, ugorjon a Dunába, mert nyomorék.
2020. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
57%
Pár nélkül nyilván nehezebb, mert a lakhatási költségek nem feleződnek, de valószínű egyéb programokra meg kevesebb pénz költ az ember, ha egyedül van. Nekem több egyedülálló kollégám is vett saját erejéből lakást 30 éves kora előtt, vagy picivel az után, igaz, nem nagyon költöttek semmire.
2020. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
46%

"De az, hogy egy kifőzdében, vagy a húspult előtt ne kelljen nézni az árakat, szerintem alapnak kellene lennie. Pláne, ha valaki baromi sokat tanul ezért."


A magyarok szerint ha kifőzdébe jársz az már urizálás. Illetve a heti kettőnél több húsevés is.

2020. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj, hogy a jelenlegi oktatási rendszer olyan képességekre alapoz, ami hát, a magyarországi népesség jó része tekintetében nem megalapozott.


Mit mond a mai oktatás? Peeersze, tanuljál csak azt amit akarsz, aztán hogy az állam fizeti vagy te, az nekünk tökmindegy, csak valaki fizesse! Ez az egyetemeknek érdeke.


Ezzel szemben a tipikus magyar hallgató azt várja, hogy ha már felvették valahova, azzal el tud helyezkedni majd olyan helyen, ahol nem kell éhen halni.


Nos, nem. Ez a két elvárás nem egyeztethető össze.


Te nyugodtan tanulhatsz tengerbiológusnak, még akár államilag támogatott képzésben is.


Viszont ez nem jelenti, hogy majd ilyenként alkalmaznak a Hortobágyi Nemzeti Parkban is.

Viszont, ha te kimész mondjuk Kaliforniába, ott hasznát veheted az itthon megszerzett képzettségednek is.


Ezt nem ártana már tudomásul venni, meg felnőni ehhez, hogy az, hogy van valamilyen képzés, az nem jelenti azt a kommunizmusban magától értetődő dolgot, hogy ezzel téged itthon bárhol is alkalmazni fognak.


Viszont ugyanakkor ha NEKED van valami életképes elképzelésed, hogy mit tudsz kezdeni ezzel a szakkal akár külföldön, azt könnyen lehet, hogy itthon olcsóbban megszerezheted, mint odakint.


Szumma szummárum: a legtöbb esetben az van, hogy FEL KÉNE NŐNI. Nincs az, hogy majd Állam Bácsi megment, ha elvégeztél valamit. Előtte kell gondolkodni.

2020. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim válasza:
100%

Van igazság abban amit írsz valóban.

De nézzünk utána hány "jól fizetett" állás van jelenleg az országban. És hogy ezeken belül is kezdő diplomás mennyit kap. Valamint az sem lehet egy jó élet, ha az ember valójában nem azt csinálja ami érdekli, hanem rákényszerül egy adott pályára. Abból sosem lesz jó szakember.

Továbbá az országon belül elmondható, hogy kollektívan jellemző az alulfizetettség sajnos.

2020. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy minek kellene alapnak lennie, vagy milyennek kellene lennie az életnek egy tök jó kocsmai filozófiatéma néhány korsó sör vagy néhány pohár bor mellett. Ezen tök jól el lehet filozofálgatni, de az élet olyan, amilyen. Akár tetszik nekünk, akár nem, akár hisztizünk, dühöngünk, bosszankodunk rajta, akár nem.

Nézzünk körül kicsit! Magyarországon vagyunk.

Igaz, hogy itt van egy köpésre Ausztria a több ezer eurós bérekkel, de itt van egy köpésre Ukrajna a háborúval és a bombázásokkal, és Románia is a földutakkal és a lepusztult, elnéptelenedett falvakkal. Mi valahol a kettő között vagyunk, nyilván szívesebben gondoljuk azt, hogy hát mi már majdnem Ausztria vagyunk, mint azt, hogy mi már majdnem Románia/Ukrajna vagyunk. Nem vagyunk Nyugat, nem vagyunk fejlett állam, és nem vagyunk jóléti állam. Egyáltalán nem alap az, hogy az átlag magyar egyedül a fővárosban lakást tudjon venni. Lehet 50 vagy 100 évvel ezelőtt az volt, nem tudom, de most biztos nem az. Úgyhogy persze, elvárásokkal lehet élni, de ettől még ez nincs így.

Ahhoz, hogy valaki saját lakást tudjon birtokolni, valamilyennek lenni kell.

- Vagy szerencsésnek, és akkor örökölt egyet (vagy nyert a lottón)

- Vagy okosnak, tanultnak, kitartónak, ambiciózusnak (és szerencsésnek) kell lennie, hogy felépítsen egy jól fizető karriert

- Vagy bátornak és talpraesettnek, és akkor kimegy külföldre, ott elboldogul, keres egy halom pénzt, és hazajön, aztán abból házat vesz, vagy legalábbis az önerőt állni tudja

- Vagy vonzónak, jó partnernek, akivel összejön egy jó egzisztenciájú illető (ez inkább nőknél lehet opció)

- Vagy kitartónak és jó tűrőképességűnek, aki eltűri az esetleges albérlőtársakat, a spórolást (akár a húspultnál is) és/vagy a napi több óra ingázást

Nem mondom, hogy ez jó vagy helyes, azt mondom, hogy ez van.

2020. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!