Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 A kérdező kommentje:

Csak ugye hiába látjuk hogy ez van - ahogy 40-es is írta - sajnos nem tudsz mit tenni ellene. Picit szomorúan látom, hogy ismerőseim java része

- már tanulni külföldre ment ki és kint is marad

- ahogy végez itthon, egyből megy ki szerencsét próbálni

2020. jan. 15. 23:29
 52/84 A kérdező kommentje:

Volt szerencsém kiutazni Amszterdamba huzamosabb ideig, egy jó barátomhoz aki ott tanul/dolgozik. Viszonylag sok magyar diákkal találkoztam, de helyiekkel is beszélgettünk. Mi valóban leültünk egy korsó sörrel jóízűen társalogni. Hozzá kell tennem, ott nem igazán volt arról szó, hogy minek hogyan kellene lennie..

De az más kategória, mi ugye nem Nyugat vagyunk még mindig.

2020. jan. 15. 23:33
 53/84 anonim ***** válasza:

#50



Bécsben egy tanult fiatal meg tud élni egyedül egy nem fancy, de normális albérletben?

2020. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
57%

Persze, csak itt azt kell látni, hogy ez nem egy magyar jelenség.

Nem nálunk csinál valamit nagyon rosszul a kormány/politika, nem azért van ez így, mert nagyon nagy a korrupció vagy nagyon sokat lopnak, hanem ez egy világgazdasági jelenség.

Horvátországból, Romániából és Bulgáriából ugyanúgy kismillióan mennek ki Nyugatra dolgozni. Ahogy egyre nyíltabb lesz a világgazdaság, egyre szabadabb a munkaerő-áramlás, úgy fognak egyre többen a szegényebb országokból a gazdagabb országokba vándorolni (a migrációs válság is ugyanez, csak illegálisan!), ami egyébként elsősorban a gazdagabb országok érdeke, direkt így alkották meg a rendszert.

Hogy mit lehet tenni ez ellen?

Hát, társadalmi szinten nem sokat, egyéni szinten talán egy cseppet többet! Vannak Magyarországon is jól fizető állások, lehet itt is sikeres vállalkozást indítani (és most nem a Mészáros-félékre gondolok), de ad absurdum, akár néhány év külföldi munka után haza lehet költözni, lehet itthon venni hitelre egy kis lakást/házat, és itthon élni.

2020. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 A kérdező kommentje:

#53


Aki ekte bécsi? Valószínűleg igen, mert nagy különbség van a bérezésben, ugyanakkor az árakban már annyira nem.

2020. jan. 15. 23:39
 56/84 anonim ***** válasza:
75%

"


#50



Bécsben egy tanult fiatal meg tud élni egyedül egy nem fancy, de normális albérletben?"


Nyugaton egy tanulatlan is meg tud élni.


Éltem Ausztriában segédmunkából, önálló bérlakásom volt és félre is tudtam rakni egy picit.


Össze sem hasonlítható az életszínvonal a két országban.

2020. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:

#54


Perszee, igen ha megnézzük ennek az egésznek hatalmas történelmi háttere is van, rengeteg mindenre visszavezethető - bár a kormány számos dolgát lehetne itt most kommentálni, de felesleges is belemenni.

2020. jan. 15. 23:44
 58/84 anonim ***** válasza:
57%

"Bécsben egy tanult fiatal meg tud élni egyedül egy nem fancy, de normális albérletben?"

- Nem tudom, attól függ. Mivel Ausztriában jóval magasabb az életszínvonal, valószínűleg igen, egy albérletet könnyebben fenn tud tartani, de lakást ugyanúgy nem nagyon fog tudni venni. Bár nyilván ott is más, hogyha egy tősgyökeres osztrák értelmiségi vagy, és más, hogyha egy magyar vagy, aki valamennyire beszél németül, és egy gyorsétteremben mosogatsz.

2020. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
20 éve én is igY gondoltam, kétségbe voltam esve ... 28 éves koromig a szüleim nagy házában laktam... Mostanra megvan minden: "kis hàz, kis tisztesség", autók motorok... De egyedül ezt nem lehet, kell egy jó tàrs! 41f
2020. jan. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
70%

"1.) Tanulj ki valami jól fizető, piacképes szakmát


2.) Ha erre nincs lehetőség, menj ki külföldre olyan munkára, ahol biztosítanak szállást, és úgy egész sok pénzt össze tudsz spórolni


3.) Ha erre sincs lehetőséged, költözz össze a haverjaiddal


4.) Hs ehhez meg kedved nincs, akkor sajnos ez van, az élet kemény!"


Kiegészíteném még annyival, hogy itt az internet, egyéni vállalkozóként egy piacképes tudással (amit nagyrészt nem iskolában fogsz megtanulni) dolgozhatsz a világ bármelyik felén élő ügyfélnek.

2020. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!