Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kortársaim, csak én vagyok...

Kortársaim, csak én vagyok kétségbe esve, hogy mennyire kilátástalan a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy érzem egyre súlyosabb problémák merülnek fel, nem feltétlenül csak a fiatalok számára, de most kifejezetten az őket (minket) érő nehézségekre gondolok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyen körülmények között hány éves koromra érhetném meg az anyagi önállóságot, hogy csak akár egy saját lakással rendelkezhessem majd.


Én vidéki városban élek, de egyszerűen már itt is horribilis összegek vannak - kis városról van szó és nem agglomeráció - szóval nem is értem ez hogyan lenne megvalósítható azzal a kis fizetéssel amit majd kézhez kapunk (akár friss diplomásként).

És most nem azokra a szerencsés emberekre gondolok, akiknek anyuci-apuci betolja a popsija alá a szíve kívánságait, hanem mint "átlag ember" milyen kilátásaink lehetnek? 40 éves korodra lesz egy kis panel lakásod az összekuporgatott pénzedből? Vagy mindenki vegye fel a csokot? :D hát ez is hatalmas ötlet volt tényleg.. Úgy érzem alig adnak esélyt az országban és már diák éveim alatt kezdhetek ezen stresszelni.


Fiatalok! Nektek mi erről a véleményetek, van tervetek, hogyan tovább? Itthon tudtok így maradni?



2020. jan. 15. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
19%

Tegyük föl máshogy a kérdést.


Autót akarok, sajátot, de nem mindegy ám hogy milyet. Na nem valami luxusautót de legalább egy Audi A6-ot. Csomót tanultam, és ez jár. Mégse járhatok gyalog! Éljek egy bokorban sz___is életet az új párommal akivel nem tudom hogy jöttem össze mer' amúgy szóba se áll velem ha csak buszbérletre telik?!


Nem keresek annyit, ami akár önerőre, akár törlesztőre elég, és esélyem sincs hogy 10 éven belül összespóroljam az árát.


De nem vagyok hajlandó se máshol dolgozni, sem mást tanulni, hogy többet keressek. Csakis a saját szülővárosomban.


Na, mi a megoldás? Kilátástalan helyzet szerintem... :(

2020. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
55%
Autó bérlése pedig nem opció, hagyjatok békén vele, egyrészt drága, másrészt az autókölcsönzők mind f___kalapok. Ja és nincs bérleti kultúra (persze ez nem a bérlők hibája sőt)
2020. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
68%

Azért ne hasonlítsuk már össze azt, hogy valaki teszem azt 28 évesen szeretne egyedül lakni egy 40 nm lakásban Budapesten (pl mert itt nőtt fel, és munka egyébként is majdnem csak itt van) azzal, hogy valaki Audit szeretne.

Mindennek van határa - bár ezen a weboldalon nincs.

2020. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
49%

Jó, akkor semmi gond nincs az országban, a miniszterelnök jól teljesít.

Ugyan a fiatal elvégzi a villamosmérnökit vagy a proginfót és a fizetéséből bérelhet egy szobát, megsülhet és megfulladhat vagy megfagyhat, vitázhat a ruhaszárítón, a konyhán, és a pasijával/csajával nincs hova felmenniük kettesben.

Ha netán a hivatása tűzoltó, rendőr, pedagógus, ápoló, akkor ... hát, a szülei csak eltűrik a gyerekkori szobájában.

Ha nem sikerült eltalálnia egy piacképes szakmát, hanem kasszázik... Nos az előző csoportnál jobban fog keresni, de szintén szülők...


De nincs gond az országban, a gyakorin megmondták, hogy minden tökéletes.

2020. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
48%
Általában gazdag szülök gyerekei akik már 20 évesen kaptak aputól anyutól saját házat/lakást, szerintük kifejezetten élhető az ország
2020. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:

Senki se mondta hogy minden tökéletes, de maga a kérdező fejtette ki hogy ennek tört. okai vannak, ehhez hogy jön éppen a Miniszterelnök, egek...


Amúgy nekem pont az a megfigyelések hogy legkevésbé az alsóbb társadalmi csoportból érkezők rinyálnak. Annál inkább azok akikbe már isis korukban beleplántálják hogy a saját lakás az jár, az kell, anélkül senki vagy... Valahol ez a legszomorúbb.


Az A6-ost meg szerintem jól belőttem, kb. olyan a pozíciója az autók globális piacán mint egy 40m2-es lakásé a globális lakáspiaon, egy EU-s átlag fölötti GDP-jű, 1,5 milliós fővárosban... (annak is gondolom az élhető részein és mondjuk nem a Pongrácz úti ltp-n :))


A másik, hogy ezek azért erősen egyéni preferenciák. Kinek a saját kocsi (vannak ilyen ismerőseim, a szüleiknél élve, külföldön stb megspórolták a rávalót), kinek a saját lakás, kinek az hogy passzív jövedelmekből éljen... Közös bennük hogy sok pénzt és némi lemondást követelnek meg...

2020. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

73%


Egy ilyen válasz után nagyon remélem, nem egyedül laksz az albérletedben, hanem lakótársakkal.



Amúgy a 40 nm albérlet Magyarországon összehasonlítható az A6-tal?


A vadidegennel lakás akkor meg azzal, ha nincs autód és tömegközlekedned kell? Érdekes.

2020. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
40nm saját lakásról volt szó.
2020. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
Én mindig albérletre gondoltam.
2020. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
Én is saját lakásra, azt hiszem a kérdésből egyértelmű...
2020. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!