Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek a Forever-es arcok...

Ezek a Forever-es arcok komoly pénzügyi diplomával rendelkeznek, hogy ilyen sokra vitték? Mi kell ahhoz, hogy valaki 27 évesen elkezdve idáig jusson?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=cPctSZRT6C4

Erről a fickóról a beszéde alapján meg nem mondanám, hogy komoly pénzügyi szakember max valami lakatos/autószerelő vállalkozó.


De itt van ez a csaj, aki már szofisztikáltabbnak tűnik.

https://www.youtube.com/watch?v=m7B8GzNhUSA


Ezt az eurovíziós stadionos bohóckodást meg magyarázza meg valaki mert totál groteszk az egész. Azért szurkolnak, hogy bazi nagy nyereményt vesz át?

https://www.youtube.com/watch?v=U2Wa6ZVZaSw



2020. szept. 23. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
82%

Látom, eljutott a GYK felsőbb szintre az FLP-nél is ideirányítottak pár ügynököt, hogy szórják az igét... :-D :-D :-D


Csak azt nem értem, hogy ha ennyire kafa az MLM, miért nem jött el az a paradicsomi állapot, hogy - idézek a 70-80as évek mantráiból - a világ kiskereskedelmének 60-70%-a MLM-rendszerben fog történni az ezredfordulóra.


Az ezredforduló rég elmúlt, és az MLM piaci részesedése továbbra is az a statisztikai hibahatáron belüli 1-2%, ami volt az első nagy fénykorban Amerikában.


LOL

2020. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
10%

Tudjátok mit legyen igazatok bánom is én. 😄 Azt hisztek amit akartok ti úgyis sokkal jobban tudjátok mert ugyebár itt profi mlm szakértők tevékenykednek.


Fillérre ki tudják számolni minden hálózatépítő jövedelmét. 😄

Persze minden hálózatépítő arra szórja a pénzt, hogy becsapjon kamuzzon ez pont így van. 😄


Köszönöm ezt a fantasztikus fejtágítást, nem is tudtam, hogy ilyen keveset fizet az Flp. 😄

Jaa várjunk mégsem. Inkább megyek hálózatot építeni. 😄

2020. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
62%

#32: "Köszönöm ezt a fantasztikus fejtágítást, nem is tudtam, hogy ilyen keveset fizet az Flp. 😄


Jaa várjunk mégsem. Inkább megyek hálózatot építeni. 😄"


Miért? Neked mennyi a jutalékod?

2020. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
83%

Ja, persze... Az MLM-es mantrairodalom szerint csak az ért hozzá, aki benne van.


Tehát a prostitúcióról, a nácizmusról, vagy más népirtásról is csak akkor lehet véleménye valakinek, ha részt vett benne...


ROTFLMAO

2020. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
38%

#29, #30

Emlékszem, hogy régebben volt egy tag itt a GYK-n akivel kulturáltan lehetett beszélgetni. Az illetővel úgy zártuk le a beszélgetést, hogy már minden nézőpontból megvizsgáltuk egymás álláspontját és nem fogunk tudni előrébb jutni :)

Ha nem te vagy az a tag (vagy van kedved folytatni), akkor engedelmeddel leírnám a meglátásaimat.


Én annyira nem értek a Foreverhez, így elfogadom a számaidat.

Az esetben, ha 88% a nem aktív tag, akkor ők nem kapnak jutalékot, mivel nem is jogosultak rá. Ilyen alapon nem lenne jobb azt megnézni, hogy az aktív tagok hány százaléka kap jutalékot? Ha valaki nem aktív, akkor két dolog miatt lehetséges:

1. szeretne az lenni, dolgozik is, de nem tudja megvásárolni az aktív tagsághoz szükséges pontértéket.

2. nem is szeretne aktív tag lenni, csak vásárló.

Jó lenne tudni ezeknek az arányát is, mivel ez sokat árnyalna a statisztikákon. Ha kisarkítjuk a számokat és azt vesszük alapul, hogy minden nem-aktív tag nem is dolgozik semmit, nem tesz semmit azért, hogy aktív lehessen, akkor őket nem kellene beleszámolni abba a statisztikába, hogy a teljes tagság hány százaléka kap jutalékot. Így kijöhetne egy nagyon magas szám is, pl hogy akik jutalékot is szeretnének ebből a rendszerből és dolgoznak is, azok 90+%-a kap is jutalékot.



"Tehát az egész rendszer arra alkalmas, hogy a felső 1,5%-ot kihozza nullára."

Szerintem nullára akkor jön ki valaki, amikor megkapja a terméket a pénzéért. Csak akkor lehetne másképp számolni, ha a megvásárolt termékek *értéke* nulla lenne, tehát semmi szüksége nem lenne rá a vásárlóknak. Még ha drágábbak is a termékek, mint azok, amiket eddig is vásárolt más gyártótól, akkor is csak a két termék árának különbségét kellene "kihozni nullára".


Ebből az egyenletből még hiányzik egy nagyon fontos paraméter, mégpedig az, hogy ezek a tagok mennyi munkát fektetnek bele abba, hogy kijöjjenek "nullára". Ezt sajnos nincs honnan tudni.

Mondanék egy kissé nyakatekert példát: Elmegyek a pékségbe kenyeret venni, kifizetem az árát, megkapom a kenyeret. Nullán vagyok: adtam pénzt, kaptam kenyeret. Ha azt szeretném, hogy pluszba is legyek, akkor valahogy vissza is kellene szerezzek a pénzemből. Az egyik lehetőségem, hogy ettől a péktől vásárlom meg a kiflit és a süteményeket is, ezért a pék ad nekem kedvezményt. Így már kicsit jobban jövök ki nullánál. Ha a szomszédnak is én vásárlok be, akkor talán még nagyobb kedvezményt fogok kapni.

Ha még ennél is jobban szeretnék kijönni, akkor megmondom a péknek, hogy segítek neki sepregetni és adjon érte valamennyi pénzt. Ha havonta egyszer fel kell seperjek és ezért az egész havi kenyerem árát megkapom, akkor ez nagyon megéri nekem. Ha viszont napi 8 árát kellene sepregessek azért, hogy visszakapjam a kenyérre elköltött pénzt, akkor már nem érné meg.


Ezért lenne fontos tudni, hogy azok, akik a Foreverben nullára jönnek ki, azok mennyi munkát tesznek bele. Ha keveset, akkor megéri, ha sokat, akkor nem.


Lenne még egy furcsa elméleti kérdésem: szerinted mennyi kellene legyen a teljes tagság és a jutalékot kapó tagok aránya egy MLM rendszerben? Amivel te is elégedett lennél. Hogyan épülne fel, kinek mennyit kellene dolgozni benne?

2020. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
62%

#35: Azt hiszem, velem beszélgettél akkor is.


Valóban, egyetértek azzal, hogy jó lenne még több számot látni. És értem a felvetést, hogy azokat kellene megszámolni, akik ebbe valóságosan munkát tesznek, és valóságosan pénzt akarnak belőle látni. És azokat tényleg ki kellene hagyni, akik a valóságban csak vásárlók. Még egyszer: örülnék, ha számolhatnék így.


Csakhogy sajnos nem nagyon lehet, a cégnek nem nagy az átláthatósága ilyen szempontból. És innentől meg vagyok lőve, és nem tudok mást csinálni, mint hogy azokból a számokból dolgozom, amik vannak. És lehet mellé elképzelt számokat tenni, hogy a valóságban csak ennyi és ennyi tesz bele munkát, akar belőle hasznot, stb., de ezek elképzelt számok, és én szívesen látnám őket leírva mondjuk a wikipedián, vagy más megbízható helyen. De nem látom. Ha a foreveres rokonokat megkérdezem, hogy mégis hány ember tesz ebbe munkát, hány remél ebből hasznot, akkor ők is csak annyit tudnak mondani, hogy "nagyon sok". Amivel nem tudok mit kezdeni.


Azért a korábbi beszélgetésünk legelején (még azelőtt, hogy te beszálltál) volt egy kommenttárs, aki a Foreverben dolgozott. És ő maga azt írta, hogy a teljes tagság 80%-a csak a termékek minőségéért vásárol, 15% fizetéskiegészítésként tekint rá, 5% pedig álomfizetést kap belőle. Ezt akkor és ott sokszorosan megcáfoltam, a mostani számításaimból is az következik, hogy ha mondjuk havi 1 millió forintot tekintünk álomfizetésnek (ami még messze nem az, mert például 7 évig kellene minden fillérjét félrerakni egy Rolls-Royce-hoz), akkor azt is már csak legfeljebb 0,075% keresi meg (vagyis ezer emberből egy sem egészen, az ezer általa vélt öt százaléka ötven ember lenne). Tehát ő - mint tag - egészen biztosan óriási tévedésben él a lehetőségekkel kapcsolatban. És én nem tudom, őt ki szervezte be, de a családomban is azt látom, hogy teljesen el vannak szállva azzal kapcsolatban, hogy ezzel mit lehet, illetve mit reális elérni.


Kicsit olyan, mintha én rábeszélnék embereket a lottózásra úgy, hogy állandóan az évi 1-2 nyertes áloméletét (luxuskocsi, pazar hotel) mutogatnám nekik, és nem világosítanám fel őket, hogy ehhez évente majdnem 70 millió szelvényt töltenek ki szerte Magyarországon, és baromira nem valószínű, hogy ők lesznek az az 1-2, akik ebből áloméletet csinálnak.


Igazából az lenne a jó, ha minden egyes mlm-es megadná azt a néhány adatot, amit te annak idején abban a másik beszélgetésben - nagyon tisztességesen - megadtál. Hogy mekkora a teljes alattuk regisztrált csoport, mennyi a csoport teljes jutaléka (mondjuk éves vagy havi szinten), és az hogyan oszlik el a csoport tagjai között. Te ezeket mindet megadtad (csak ugye a te céged nem a Forever; azt más kommentjeidből kivettem, hogy szintén valami nagyobb, régóta a piacon levő cég, tehát feltehetően hallottam róla, de kommentben még nem írtad le a nevét, tehát nyilván nem szeretnéd megosztani, amit tiszteletben tartok). Ha lenne olyan kedves mondjuk 100 Forever üzleti partner, hogy ezeket az adatokat nekem elküldi, máris sokkal jobb statisztikákat tudnék készíteni. Addig az van, ami, számolok a wikipedia adataival.


"Lenne még egy furcsa elméleti kérdésem: szerinted mennyi kellene legyen a teljes tagság és a jutalékot kapó tagok aránya egy MLM rendszerben? Amivel te is elégedett lennél. Hogyan épülne fel, kinek mennyit kellene dolgozni benne?"


Amúgy is bő lére eresztettem, és ezen komolyabban el kell gondolkodnom. Visszatérek a válaszommal.

2020. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
76%

#35: Akkor visszatérve erre:


"Lenne még egy furcsa elméleti kérdésem: szerinted mennyi kellene legyen a teljes tagság és a jutalékot kapó tagok aránya egy MLM rendszerben? Amivel te is elégedett lennél. Hogyan épülne fel, kinek mennyit kellene dolgozni benne?"


Ahogy ígértem, komolyan gondolkodtam, de sajnos csak olyan választ tudok adni, amivel nem leszel elégedett. Nem az a fontos, hogy mekkora a jutalékot kapók és a teljes tagság aránya. Ráadásul ezt nem is az MLM rendszer kiagyalói döntik el, hiszen ők csak előállnak egy üzleti modellel, és a beregisztráltak ezt így-úgy követik: egy részük valóban alapvetően vásárlóként, egy másik részük pedig alapvetően eladóként. De ezek aránya nem annyira fontos, és nem is lehet felülről kontrollálni.


Ami fontos lenne, az (I.) a potenciális üzleti partnerekkel való őszinte kommunikáció. A Forevernél maradva: matematikai törvényszerűség, hogy lényeges mennyiségű pénzt a regisztráltaknak csak ezrelékekben mérhető része keres. Ellenben a beszervező esteken, a facebookos motivációs videókban, a sikernapokon, stb. a felső tízezerhez való tartozás úgy van előadva, mintha ez mindenki számára elérhető lenne. Sőt, másról se szól az egész, csak hogy X ezt csinálta tíz évig, és most luxusjachtja van az Adrián, Y ezt csinálta tíz évig, és minden ujjára jut egy sportkocsi.


Ami még emellett fontos lenne, legalábbis az olyanoknak, mint én, hogy (II.) a cég átlátható legyen. Nemhogy a sikernapokon nem hangzik el, hogy hány emberre jut egy-egy fent említett X és Y, de ezeket lehetetlen az interneten is kideríteni. Az egyetlen, amit ki lehet deríteni, az a regisztráltak összes száma, és ha valaki rámutat, hogy az a szám iszonyú problémás, akkor lehet vele takarózni, hogy abban az effektíve vásárlók is benne vannak. És akkor mennyi az effektív üzleti partnerek száma? Hát azt nem tudja senki. Na jó, a cég főhadiszállásán tudják (mert ők tudják, hány embernek utalnak jutalékot), de őrzik hét pecsét alatt. Nyilván nem azért, mert a szám olyan hízelgő lenne rájuk nézve. (Remélem, abban egyetértünk, hogy ha a valóságos számok azt mutatnák, hogy az FLP üzleti modellje mennyire rendben van, akkor Rex Maughan ott tartaná ezeket a honlapon, hiszen reklámot jelentenének a cégnek. De nemhogy a honlapon, ezek sehol nincsenek ott ezek a számok. Amiből az következik, ami.)

2020. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
62%

"ha a valóságos számok azt mutatnák, hogy az FLP üzleti modellje mennyire rendben van, akkor Rex Maughan ott tartaná ezeket a honlapon, hiszen reklámot jelentenének a cégnek. De nemhogy a honlapon, ezek sehol nincsenek ott ezek a számok. Amiből az következik, ami."



De még mennyire! 10pontos! :)

2020. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled, hogy az őszinte kommunikáció a legfontosabb.

Simán el kell mondani mindenkinek, hogy mik az esélyeik, ha belevágnak ebbe a rendszerbe. Nem tudom, hogy találkoztál-e más kérdéseknél a válaszaimmal, én általában le szoktam írni az MLMes kérdéseknél, hogy 100%-osan kockázatmentes vállalkozás nem létezik. Ha lenne, akkor nyilván mindenki ezt csinálná. Ha nem pénzt, akkor időt mindenképpen kell kockáztatni. Ahogy azt is el szoktam mondani, hogy -mint minden vállalkozásban úgy az MLMben is csak hosszú távon érdemes gondolkozni 5-10-15 év. De még így sincs garancia a sikerre. Ehhez nem elég a kemény munka, nem elég, ha az emberek belefektetik az idejüket, mert az MLM cégek azért egy vasat se fizetnek. Csak a teljesítményt fizetik ki. Gyakorlatilag csak azért a reklámért fizetnek, ami konkrét vásárlást is hoz. Azt nem tudom, hogy a Forevernél ez hogyan működik, de amiket én láttam eddig, ott ezeket elmondták. Én is mindig elmondom ezeket a rendezvényeken.


Viszont a tapasztalataim alapján ennyi még nem elég. Én sem tudnék olyan statisztikákat mutatni az én csapatomból, hogy ki mennyi időt, energiát fektet bele. Nincs rálátásom. Főleg, hogy a lassan 4000 fő közül, csak néhányat ismerek személyesen. Vannak, akik azt állítják, hogy napi 8 órát dolgoznak, de tudom, hogy a valóságban ennél sokkal kevesebbet. Vannak, akikről tudom, hogy a 3 gyerek és fix munkahely mellett napi max 1-2 órát tudnak vele foglalkozni. Vannak, akik reggeltől estig csinálják de nem jutnak sehova. És a havi ingadozásokról még nem is beszéltünk: egyik hónapban keményen dolgozik, utána hónapokig semmit.


Mivel az eredeti szakmám programozó, ezért mindent megpróbálok számszerűsíteni. Próbáltam statisztikát készíteni arról is, hogy kiket lehet munkatársnak tekinteni, kiket vásárlónak, kiket rendszeres vásárlónak. A munkatársak kritérium meghatározása a legnehezebb...végül annyit tehettem csak, hogy azt tekintem munkatársnak, -tehát olyan tag, aki ezzel pénzt is akar keresni- aki *aktív*, vagyis megvan a jutalékfelvételhez szükséges pontösszege. Ennél jobb kategorizálási feltételt nem találtam a pénzt keresni kívánók meghatározására. Viszont olyanok is vannak sokan, akik elérik az adott pontértéket minden hónapban, de mégsem akarnak ebben dolgozni, csak vásárolnak.

Azt nem tudom, hogy más cégnél ez hogyan működik, de gyanítom, hogy ugyanígy.


Ezért van az, hogy ilyen statisztikát nem tudok mutatni az embereknek és talán más cégek sem. Csak olyat, hogy az "aktívak" mennyit kerestek.


Aztán van itt még egy másik dolog is... az emberek :)

Az évek során azt tanultam meg, hogy az emberek többsége nem racionális alapon dönt, hanem érzelmileg. Nem akarom ilyen szempontból védeni az MLM rendszereket, de a legtöbb embert nem is érdeklik a statisztikák. Hiába tudják, hogy nagyon kicsi az esélye annak, hogy megnyerjék a lottót, mégis megveszik a szelvényt minden héten, mert mi van, ha mégis bejön. És általában valakinek be is fog jönni. Hiába tudják, hogy statisztikailag nagy az esélye, hogy tüdőrákot kapnak, ha dohányoznak, mégis dohányozni fognak, mert úgy gondolják, hogy ők különlegesek és nem lesz bajuk. És ha már a lottónál tartunk, akkor az MLMet inkább a pókerhez hasonlítanám, mintsem a lottóhoz. Az is szerencsejáték, ott is csak kevesen nyernek, viszont mégis vannak, akiknek nagyobbak az esélyeik és minél többet próbálkoznak, annál jobban fog menni nekik.

2020. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor te azért ástad bele ebbe a témába, mert néhány ismerősöd/rokonod belevágott a Foreverbe és te úgy látod, hogy ez káros lehet rájuk nézve és segíteni szeretnél nekik.


Meglátásaim szerint néhány dolgot megtehetsz:

-Megpróbálhatod még jobban beleásni magadat a témába és segíteni nekik, hogy a felső pár százalékhoz tartozzanak. (Ez nem könnyű, sok energiát igényel)


-Megpróbálhatod lebeszélni róla őket. Ez sem könnyű. Van egy mondás, miszerint "érzéseket soha nem lehet információval felülírni". Eszerint hiába is mutatnál nekik statisztikákat, hogy kicsi az esélyük arra, hogy ezzel pénzt keressenek, úgysem fogja érdekelni őket. (Ugyanúgy, mint a pókereseket, vagy a lottósokat sem.) Ők már kaptak egy érzést, hogy ezzel esélyük van megoldani egy olyan problémát, amire eddig más megoldást nem találtak. (egészségügyi, anyagi, szabadidő)

Csak akkor fognak kilépni, ha ez az érzés megszűnik (belebuknak, rájönnek hogy ezzel nem érik el a céljukat), vagy találnak egy másik hasonlóan erős érzést kiváltó lehetőséget, amivel megoldhatják a problémáikat.

Egyszerűen mondva: kérdezd meg, hogy miért csinálják ezt, milyen problémájukra keresnek ezzel megoldást és nyújts nekik egy jobb alternatívát.

2020. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!