Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek a Forever-es arcok...

Ezek a Forever-es arcok komoly pénzügyi diplomával rendelkeznek, hogy ilyen sokra vitték? Mi kell ahhoz, hogy valaki 27 évesen elkezdve idáig jusson?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=cPctSZRT6C4

Erről a fickóról a beszéde alapján meg nem mondanám, hogy komoly pénzügyi szakember max valami lakatos/autószerelő vállalkozó.


De itt van ez a csaj, aki már szofisztikáltabbnak tűnik.

https://www.youtube.com/watch?v=m7B8GzNhUSA


Ezt az eurovíziós stadionos bohóckodást meg magyarázza meg valaki mert totál groteszk az egész. Azért szurkolnak, hogy bazi nagy nyereményt vesz át?

https://www.youtube.com/watch?v=U2Wa6ZVZaSw



2020. szept. 23. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
62%
Megint rágjuk itt a gittet oldalakon át. De a fő kérdésre a válasz az, hogy nem. Általában semmilyen pénzügyi végzettségük nincs.
2020. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
83%

#40: "Ha jól értem, akkor te azért ástad bele ebbe a témába, mert néhány ismerősöd/rokonod belevágott a Foreverbe és te úgy látod, hogy ez káros lehet rájuk nézve és segíteni szeretnél nekik."


- Igazából a következő történt. Amikor belevágtak, azt se tudtam, hogy mi az az MLM. Csak feltűnt, hogy másról se tudnak beszélni, mint a kiváló anyagi lehetőségről, amit a Forever ad. Rákerestem a Foreverre. Megtanultam, mi az a Forever. Megtanultam, hogy egy nagyobb sémába illeszkedik, az MLM-be. Megtanultam, mi az az MLM. Minden dicsekvés nélkül, tényleg rohadt sok mindent összeolvastam. Pozitívat és negatívat egyaránt.


A negatív véleménynek hittem. Ennek egyetlen oka van: a konkrét rokonoknak egyáltalán nincs pénzügyi érzékük. Egyébként nagyon szeretem őket, tényleg, de a pénzhez borzasztóan nem értenek. Állandóan álmodoznak, hogy ők milyen vagyonosak lesznek, de ez sose valósul meg. Pedig konkrét foglalkozásukat tekintve (amiben nem is rosszak, családtól független forrásból is hallottam már vissza, hogy kiváló szakemberek) jól keresnek. Ha a megkeresett pénzüket jól be tudnák osztani, már akkor is kisebb vagyonuk lenne. Azonban mindig van valami fantazmagória, amire hivatkozva éppen fel lehet/kell élni a keresett pénzt. Tehát, némi előítélettel, arra gondoltam, hogy ha ők ezt a Forevert kiváló lehetőségnek tartják, és a Foreverről nagyon pozitívakat és nagyon negatívakat írnak a neten (tényleg, kb. átmenet nélkül, gyakorlatilag senki nem írja azt, hogy ez egy sztenderd kereseti lehetőség: majdnem mindenki vagy azt írja, hogy egy gigantikus üzleti csoda, vagy azt, hogy egy orbitális átverés), akkor bizony a két szélsőség közül a nagyon negatív a telitalálatos, az említett rokonok pedig felültek a sokadik hülyeségnek, amivel kiválóan el lehet költeni egy csomó pénzt.


Kialakult bennem egy kép arról, hogy mi fog történni. És pontosan ez történt, illetve történik. Semmi olyat nem láttam, ami alapján a legkevésbé is kétségbe kellene vonnom, hogy a nagyon negatív kép a valóságos. Amikor belevágtak (ketten vannak, egy házaspár), akkor az egyikük azt mondta, hogy X időt (néhány év, ennél jobban hadd ne konkretizáljam) ad magának, utána visszavonul a normál állásából. Mára ennek fele, X/2 eltelt. Legutóbb azzal dicsekedett, hogy a normál állásához szükséges benzinpénze már kijön a jutalékokból. Amit nem számol bele, hogy ehhez havi 50 ezer forintot kell elköltenie azért, hogy "aktív" üzleti partner maradhasson. Azzal már negatívban lenne. És most lehet mondani, hogy azokat a termékeket amúgy is megvenné, de a valóságban éppen ma kaptunk pár doboz vackot, amit persze elfogadunk (jobb a békesség), de az orvos párom (nekem külön) azért elmagyarázta, hogy igazából baromság. Ergo az "aktív" státuszért nyilvánvalóan többet vásárol, mint amire személyesen szüksége van. Csak észre se veszi. Még egyszer: a saját magának tervezett idő fele eltelt, odáig jutott, hogy havi néhány tízezer forintot tud kivenni az üzletből, de ezt is csak olyan áron, hogy több terméket vásárol a szükségesnél, és azt a családban ajándékozgatja. Olyan szép, kerek MLM-es történet, hogy csak na. Még annyit hozzátennék, hogy saját hozzávetőleges számításaim* szerint ehhez a szinthez (havi néhány tízezer forint) az utóbbi pár évben milliós nagyságrendű "befektetés" történt, mely az életben nem fog visszajönni.


Igazából nem akarok rajtuk segíteni. Az MLM-re vonatkozó pszichológiai elemzések azt mutatják, hogy lehetetlen. Ők most ebbe a vallási fanatizmus szintjén belesüllyedtek, minden próbálkozásommal csak viszálykodást szítanék.


* Saját hozzávetőleges számításaim: a számokhoz értek. Baromira. Ebbe nem a netről tanultam bele, mint az MLM-be. Az életem utóbbi 25 évét arra tettem fel, hogy értsek a számokhoz, és légy nyugodt, értek is hozzájuk. Baromira.

2020. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó téma lett. Azért látom 42 es, hogy igenis érdekel a multi level. :) És az Flp.

Bár én azt mondom baromira túlbonyolítod.

Pedig nagyon egyszerű.

Majd ha lesz időm írok.

2020. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
83%

#43: "Azért látom 42 es, hogy igenis érdekel a multi level. :) És az Flp."

- Hogy úgy mondjam, hajt a tudományos kíváncsiság. Nem tagadom, magával ragad a jelenség összetettsége: az FLP üzleti-pénzügyi és orvosi-gyógyászati képtelensége, illetve hogy mindezek ellenére pszichológiai trükkök százaival mégis elképesztően népszerű tud lenni; az emberi naivitás, a gondtalan élet utáni sóvárgás, mely oly könnyen áldozatul esik a fent említett trükköknek; az önbecsapás és az önfelmentés, hogy a szponzor azt se veszi észre, hogy ha az elmúlt tíz évben már ötszáz embernek beszélt a szupergazdagságról, akik közül egy sem jutott a közelébe se (ő maga sem), és mégis lelkiismeretfurdalás nélkül oda tud menni az ötszázegyedikhez ámítani.


De nem kívánok a része lenni. A kígyók is nagyon érdekelnek, de nincs saját. És nem is lesz.

2020. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
62%

Pont amit a 44 ír, szoktam mondani, hogy az MLM valójában nem a terméket forgalmazza, hanem egy életstílust, egy célt.


Hány ilyen kezdő MLMestől hallottam, hogy "az a baj, hogy te csak dolgozol. De én nem dolgozni akarok, pénzt keresni." Aztán eltelt 10 év, azóta is veszi havi 50 ezerért a szappant meg a szagosvizet, én meg jól keresek, mondjuk dolgozom is egy keveset érte, nem csak játszom az agyam mások ferrarija mellett.


Logikailag nem is szólhat az MLM a termékről. Az MLM ugyanis a legdrágább marketing: egy ügynök, egy vevő. Ha a termék jó lenne, nem kellene minden szappan mellé ügynököt állítani. Pár TV reklám, az emberek vennék, és az összes haszon megmaradna a gyártónak, nem kellene osztogatni. Vajon miért nem ezt csinálják? Mert a termék nem jó, a termék csak ürügy. Mert ha a havi 50 ért nem adnának csak ígéretet, hogy majd a többszörösét kapod vissza, azt bizony piramisjátéknak hívnák. Így aztán a szappan az alibi.

2020. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
23%

#42

Nagyon érdekes, amit írsz. Magamra ismerek a rokonaidban :)

Én sem értek a pénzhez, világ életemben kifolyt a kezem közül. Aztán megházasodtam és a feleségem is pont ilyen, ő sem tud vigyázni a pénzre. Megpróbáltunk spórolni, de nem nagyon vált be. Sokat agyaltunk rajta, hogy miért van ez így. Én arra jöttem rá, a spórolás az az igények lejjebb adása. Ha spórolunk, akkor nem költünk olyan dolgokra, amire szeretnének. Pedig nincsenek nagy igényeink, a világon rengeteg embernek ezek alap dolgok. Én úgy gondolom, hogy én sem vagyok hülyébb, mint az a 75 millió ember a világon (csak hasra ütés), akik jobban élnek nálunk.

Én szabadúszó programozóként igen jól keresek. Jóval az átlag felett. Viszont soha nem volt annyi szabadidőm, amennyit szerettem volna. Mindig csodálkoztam azokon az embereket, akik hétköznap délelőtt a város főutcáján egy teraszon kávézgatnak. Pénzük is van és idejük is.

Persze próbálkoztam már mindenfélével: agyaltam valami új dolog piacra dobásán, megpróbáltam info céget alapitani, embereket alkalmazni, hogy ők dolgozzanak. Egyik sem vált be.

Ekkor csöppent bele a feleségem az MLMbe. Először csak vásárlóként. Azt sem tudta, hogy mi az az MLM, egyszerűen csak nekünk beváltak a termékek és rendszeresen használtuk. Aztán másoknak is beszélt róla, látták az eredményeket és ők is ki akarták próbálni, csatlakoztak. Ekkor még mindig nem a pénzről szólt az egész, inkább az egészségről, a társaságról. Később, amikor nőtt a csapat, akkor már üzletszerűen kezdett vele foglalkozni. Én az elején hagytam, hadd csinálja, ameddig nem megy más rovására. Többször elkísértem rendezvényekre és kezdtem átlátni jobban az egészet.

Én jó ideig nem szándékoztam ezzel foglalkozni, mert nem láttam benne akkora fantáziát, hogy megérje otthagyni a biztos fizetésemet. Azt beláttam, hogy ez is egy vállalkozási forma, se nem jobb, se nem rosszabb, mint a hagyományosak. Viszont ebben sokkal nehezebb a számokkal dolgozni. Nincsnek konkrétumok. Az emberek nem úgy viselkednek, mint a számítógép, aminek előre meg lehet jósolni minden lépését. Ha nem tudok konkrét terveket építeni, nem tudok számszerűsíteni, akkor nem vághatok bele. Én mindig a maximálisra próbáltam törekedni, olyan módszereken gondolkoztam, hogy hogyan lehet minden embert 100%-osan informálni arról, hogy ez egy működő rendszer és gondolja át. De nincs ilyen 100%-os módszer. Aztán végül rájöttem, hogy ezt is lehet számszerűsíteni...a statisztikával. 100 emberből nagy valószínűséggel lesz legalább 2 akit érdekelni fog. A maradék 98-ból pedig pár hónap/év múlva megint lesz 1-2, akik visszatérnek, hogy mégiscsak érdekli őket. (fiktív számok)

Ilyen alapon már reális esélyt láttam arra, hogy hogyan csinálhatok több szabadidőt magamnak.

Ezért hát belevágtam én is. Én 5 évet adtam magamnak erre. Visszavettem a programozásból és azt az időt az MLM-re fordítom. Ebből már eltelt 1.5 év. Most tartunk ott, hogy a programozói fizetésemet nagyjából eléri a havi jutalék. Persze nem a havi jutalékot tartom szem előtt, hanem a hosszú távú célokat. Azóta átalakultak a prioritások is a fejeben: Minden egyes döntésem előtt mérlegelek, hogy vajon a döntésem, az energiabefektetésem milyen hatással lesz az életemre 5-10-20 év múlva.

Ugye ha megírok egy programot valakinek, akkor az jó hatással lesz az életemre a hó végi fizetésnél, de szinte semmilyen hatása nem lesz 5 év múlva. Ha beszélgetek egy emberrel, aki csatlakozik hozzánk, akkor lehet, hogy 5 év múlva egy nagy hálózatot fog építeni alattunk. Ezt sem lehet biztosra venni, de statisztikailag benne van a pakliban.

2020. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
37%

# utolsó pár hozzászólás :)

a termékekkel kapcsolatban...

Előrebocsátom, hogy nem igazán ismerem az FLP-s termékeket, így abba nem mennék bele. Amit láttam, hogy van valami készítmény, talán First a neve, ami sebekre jó. Ilyen nekünk is volt itthon régen állandóan (nem tudom, hogy honnan szerezte be a feleségem) és több embernél is láttam otthon, akik nem ezzel foglalkoznak. Tehát veszik az emberek :)


Igaza van #45-nek, hogy az MLM nem kimondottan a termékekről szól. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a termék típusa a lényeg. Lehetnek akár speciális cipőfűzőket is árulni. Sokan felteszik a kérdést, hogy mégis miért kell ezeket MLMben árulni. Sokáig én sem értettem. Jelenleg úgy látom, hogy azokat a termékeket szokták MLM-ben árulni, amik nem hagyományosak. Amik mellé szükséges tanácsadás is. Nálunk a fő hangsúly az egészséges életmódon van, mondhatni életmódot árulunk. Ehhez hozzátartozik sok minden, amit nem lehet elmagyarázni a termék dobozán. Főleg a megelőzésre, az egészség fenntartására helyezzük a hangsúlyt. A legtöbben erre nem nagyon figyelnek, sokan nem tudnak eligazodni a sok irányzat között. Nem azt mondjuk, hogy a miénk a jó irány, de nekünk ez vált be. Aki szeretne hasonló eredményeket elérni, az kipróbálhatja. A termékek árában benne van a tanácsadás és a tapasztalatok.


Szerintem a termékek önmagukban még nem tudják elérni a kívánt hatást és önmagában a táplálkozás sem. SZERINTEM a kettő együttesével lehet ezt elérni. Mi nagyon odafigyelünk az egészségre, már csak a reklám miatt sem engedhetnénk meg magunknak, hogy mondjuk a gyerekek megbetegedjenek :) 3 kicsi gyerekünk van, évek óta nem hiányoztak az óvodából, iskolából betegség miatt. Patikában sem voltunk évek óta.

Ez egy jó reklám és igazolja (számomra mindenképp), hogy jó irányba haladunk.


Itt kicsit kitérnék egy másik részre is. Ezek a termékek úgymond alternatív termékek. Tehát nem feltétlenül a konvencionális módszerekre lettek kitalálva. Pl egy táplálékkiegészítő. Mivel alternatív, ezért a legtöbb ember vagy nem ismeri, vagy nem fogadja el a hatásosságát. Konvencionális "bizonyítékot" szeretnének látni. Viszont ilyen nincs, mivel ha lenne (ha a hagyományos orvoslás elfogadná), akkor többé már nem lenne alternatív. Ez csak egy záróljel, nem akarok vitát generálni belőle :)



A havi 50 ezer forint *aktív* díj többszörösét el szoktuk költeni, pedig nem lenne kötelező. Ha holnaptól nem foglalkoznánk az MLM-el, akkor is ugyanúgy megvennénk a termékeket, mint ahogy az MLM előtt is megvettük minden hónapban. És sokan mások is megveszik a tagok közül, akik nem akarnak MLM-ezni. Mi így élünk, ezt tartjuk fontosnak. Pl. simán kiadunk magasabb árat egy mosószerre, ami bio és lebomlik. Vagy olyan tisztítószerre, amit akár a gyerek meg is ihat és nem lesz tőle baja.

Persze egy ilyen tisztítószert az üzletek polcain is lehetne árulni, hiszen nem kell hozzá tanácsadás. Viszont reklámozni akkor is kellene. Az emberek nem tudják, hogy létezik, nagyon szűk az a réteg, aki kifejezetten ezt keresi. Másrészről pedig az MLM cégek törekednek arra, hogy a termékpalettájukkal minél jobban lefedjék egy háztartás igényeit, minél több dolgot egy helyen lehessen beszerezni. (Ha cégünknél lehetne cipőt vásárolni nagyker áron, akkor azt is innen venném :)


Mi soha nem ajándékozunk el termeket csak azért, mert nincs mit kezdjünk vele. Mindent amit megveszünk, el is használjuk.

2020. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
62%

47: " azokat a termékeket szokták MLM-ben árulni, amik nem hagyományosak. "



Mégis, szerinted miben NEM hagyományos pl. az Amway mosópor (SA8)...???? aminek a >60%-a mosószóda...


Nehogy már tanácsadás kelljen egy mosóporhoz! :-DDD


Ne nevezzük már tanácsadásnak azokat a parasztvakításokat, hogy ugyan 35 mosás van ráírva a csomagolásra, de valójában 120-ra is elég - ezért olcsóbb (ügynökduma)...


ezzel az erővel bármely más mosóporból is lehet fele-harmadannyit használni...

2020. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:

#48

Nem ismerem az Amway mosóport.

Ha úgy van, ahogy írtad és csak mosóporuk lenne, semmi más, akkor valószínűleg én nem csatlakoznék az Amwayhez.

2020. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
62%

Ott a fogkrém is.... Évekkel ezelőtt is közel 3.000 ft volt.

Az ügynökök rendre terjesztik, hogy 1 mm is elég belőle, ellentétben a bolti 3-400 ft-os fogkrémekkel.


Mindenki tudja, hogy egy alapos fogmosáshoz szükséges az a fogkefényi mennyiség (2 cm), mert a benne lévő mikroszemcsék tisztítják a fogat. Kizárt, hogy 1 mm-nyi fogkrémben annyi mikroszemcse legyen, mint 2 cm boltiban...!


és még sorolhatnám a parasztvakításokat!

2020. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!