Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek a Forever-es arcok...

Ezek a Forever-es arcok komoly pénzügyi diplomával rendelkeznek, hogy ilyen sokra vitték? Mi kell ahhoz, hogy valaki 27 évesen elkezdve idáig jusson?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=cPctSZRT6C4

Erről a fickóról a beszéde alapján meg nem mondanám, hogy komoly pénzügyi szakember max valami lakatos/autószerelő vállalkozó.


De itt van ez a csaj, aki már szofisztikáltabbnak tűnik.

https://www.youtube.com/watch?v=m7B8GzNhUSA


Ezt az eurovíziós stadionos bohóckodást meg magyarázza meg valaki mert totál groteszk az egész. Azért szurkolnak, hogy bazi nagy nyereményt vesz át?

https://www.youtube.com/watch?v=U2Wa6ZVZaSw



2020. szept. 23. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
81%
Nem tanácsadás ez, hanem igénykeltés, klasszik sales.
2020. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
76%

#46: "Én sem értek a pénzhez, világ életemben kifolyt a kezem közül."


Az említett rokonok Il Ferróztak is. Ha talán valaki nem tudja, vagy nem emlékszik, az Il Ferro nevű cég a következő ötlettel állt elő: fizess kb. 180 ezer forint belépő pénzt, azután az autódon reklámozd az Il Ferrót, mindezért az Il Ferro fizet neked havi 40-50 ezer forintot. Elképzelés: az új belépők belépési díjaiból mindig ki lehet majd fizetni a korábbi tagokat. Valóság: exponenciális robbanás (igen, tudom, te ebben nem hiszel:)), a cég 2006-ban és 2007 elején kötötte az üzleteit, és már 2007 tavaszán bedőlt, mert nem volt annyi új belépő, akikből a korábbiakat ki lehetett volna fizetni. Sztenderd piramisjáték, persze itt is bújtatva (a "reklám" szolgáltatás mögé), hogy ne legyen illegális. Ahogy én látom, az MLM is erről szól, csak a piramisjáték a "termék" mögé van elbújtatva. Persze a nagy múltú, bejáratott MLM cégeknek (FLP, Amway, Herbalife, stb.) több eszük van: nem fix fizetésre kötnek szerződést az új belépőkkel, hanem jutalékra. Ha a mafla Il Ferrós vezetők is úgy kötöttek volna szerződést, hogy nem havi 40-50 ezer forintot ígérnek fixen, hanem az alattad bejövők belépési díjának 10%-át, talán még ma is virágoznának. Mivel ehhez nem voltak elég okosak (vagy csak ők se hittek az exponenciális robbanásban :)), a cég pillanatok alatt elérte azt a határt, amikor már nem tudott tovább bővülni, így nem tudta a szerződéseket teljesíteni, 2007 tavaszán csődölt, majd hosszú pereskedés után el is ítélték az ügyvezetőjét.


Szóval írod, hogy neked se volt pénzügyi érzéked sosem. Azért azt feltételezem, hogy te nem vagy olyan súlyos eset, hogy ennek is felültél. Egyébként ehhez nem kell nagy pénzügyi érzék, csak egy kicsit elhinni, hogy a világ azért nagyjából úgy kerek, ahogy van, és megérteni, hogy annak, hogy én napi szinten elautózok a munkahelyemre és vissza, nincs 40-50 ezer forint értéke (az akkori nettó átlagkereset 110-115 ezer forint volt, teljes munkaidőre, az Il Ferro ennek majdnem a felét ígérte, lényegében a semmire). És ha nincs ennyi értéke, akkor ezt a *világ* nem fogja kifizetni. A *világ* nem fog annyi új belépőt biztosítani, hogy az Il Ferro teljesíteni tudja a vállalását. És a *világ* pont úgy működött, ahogy szokott, az álmodozók pedig jól megszívták.


És ez az álmodozás lengi körül az MLM-et is. A bemutatók másról se szólnak, csak a highlife-ról, ami Gidófalvinak, Berkicsnek van, és ami mindenki számára elérhető. De az FLP-nek több, mint 9 millió tagja van. Ha a világon élő szűk 8 milliárd emberből mindenki elkezdene FLP-zni (pedig én biztos nem fogok, úgyhogy engem ki is lehetne hagyni a számolásból :)), akkor is egy új belépő tagra már 900 főnyi alsóvonal se jut. Mennyi 900 ember után a jutalék? Esetleg 300 ezer forint havonta. Ebből highlife sose lesz. És mondom, ehhez az kellene, hogy a most belépők az egész világot be tudják maguk alá szervezni, amit nyilván nem fognak.


Az egésszel az "ígéret" a gond. Ha az lenne az ígéret, hogy szedjed ezt, igyad ezt, stb. és egészségesebb leszel, akkor [is tisztességtelen lenne, mert a legtöbb termék semmilyen klinikai teszten nem bizonyított az égvilágon semmit, tehát az is átverés lenne, de] mondjuk, hogy oké lenne [úgy értve: nem lenne nagyobb átverés, mint az összes többi módszerrel árult étrendkiegészítő, melyek szintén nem bizonyítottak klinikai teszteken semmit]. De itt az ígéret ennél messzebbre megy: "ha ezt keményen csinálod, akkor néhány év múlva otthagyhatod a munkádat, csak az FLP-ből meg tudsz majd élni úgy, hogy a tengerparti szálloda teraszáról naponta feltöltesz öt percnyi motivációs videót, és ez lesz a munkád" (nem túlzok, tényleg tudok olyat, aki komolyan elhiszi, hogy néhány év múlva ő ezt fogja "dolgozni" - ez nyilván akkora ostobaság, hogy még az idézőjelet is idézőjelbe kéne raknom). Merthogy Gidófalvinak meg Berkicsnek sikerült, és hogy akkor mindenkinek sikerülhet. Csakhogy ez hazugság. Több szinten is hazugság: egyrészt Gidófalvi az MLM-ezés előtt is kőgazdag volt, nem az MLM-ből van a pénze (és szerintem most is a bevétele töredéke jön az FLP-től), Berkicset nem tudom; másrészt azért, mert ez nem pusztán a befektetett kőkemény munka eredménye. Olyan, mintha azzal csábítanánk embereket lottózásra, hogy bemutatunk pár milliárdos nyertest, majd hozzátennénk, hogy "és ezt te is elérheted, ha a következő húsz évben kőkeményen lottózol".


Ha valaki tudja vinni az MLM életstílust, és azzal másokat megnyer magának, akik szintén fel akarják venni az életstílust, akkor az oké. Csakhogy nem ezt látom. Amit a környezetemben látok, az az ámítás. Anyagilag, egészségügyileg: a korábbi életszínvonal (hasonló osztályú autó, hasonló kaliberű nyaralások, elektronikai cikkek, stb.), a korábbi egészségi állapot (kisebb-nagyobb betegségek, jönnek-mennek) - előadva mindezt úgy, mintha az életszínvonal ugrott volna egy hatalmasat, és mintha az utóbbi években ne lenne betegség a családban. Kiegyensúlyozottság, általános boldogság: ugyanannyi családi feszültség, veszekedés, munkahelyi konfliktus, politikával való elégedetlenség, mint korábban - a napi facebookos motivációs videóban pedig szónoklat arról, hogy mióta életstílust váltott, mennyivel jobban érzi magát a bőrében.

2020. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
37%

#52

Némi szubjektivitást vélek felfedezni a hozzászólásodban annak tükrében, hogy már elég mélyen beleástad magadat a témába. :(


Az, hogy nincs pénzügyi érzékem, az csak azt jelenti, hogy nem tudok spórolni. Ha akarok valami, akkor megveszem. Az étteremben az étlapon csak a baloldali oszlopot nézem.


Nem azt jelenti, hogy minden hülyeségbe belevágok gondolkodás nélkül. Mint írtam, programozó vagyok, komplex rendszereket tervezek, látok át egészében. Ehhez képest az MLM rendszerek bonyolultsága semmiség.

Nem igazán értem, hogy az Il Ferro hogy jön ide. Ez tipikus piramisjáték. Főleg, hogy a belépők pénzéből finanszírozzák a régi tagok jutalékát.


Mivel te is sokat olvastál a témában, ezért tudod jól, hogy egy MLM rendszerbe való belépés előtt van pár fontos kritérium amit érdemes szem előtt tartani:

- a cég legyen régóta piacon 5-10-15 év.

- olyan termékei legyenek a cégnek, amit akkor is megvennél, ha nem akarnál ezzel üzletszerűen foglalkozni.

-csak olyasmiért fizess, amiért kapsz is valami kézzelfoghatót.

A fenti cég ezeket nem mind teljesiti.


A ígéretekkel kapcsolatban:

A legtöbb ember fejében az a furcsa kép él az MLMel kapcsolatban, hogy a belépett tagok mind körmönfont, dörzsölt ügynökök, akiknek a kisujjukban van a megtévesztés minden csínja-bínja. Az előadásra ellátogató potenciális tagok pedig szegény, buta emberek, akiket át lehet verni.

Ezzel szemben egy-egy előadáson ugyanúgy megszólalnak olyan tagok is, akik egy hete csatlakoztak, mint akik évek óta csinálják, anyukák, mérnökök, nyugdíjasok, kőművesek, műkörmösök, programozók. Ugyanúgy, ahogy a néző között is.


Nem feltételezhető egy pár napja regisztrált tagról, hogy neki ennyi idő alatt át is mosták már az agyát és azonnal be is tud csapni minden jelenlevő szerencsétlen résztvevőt. Ugyanúgy ők is elmondják a tapasztalataikat, a jutalékukat is, mint azok, akik már évek óta ott vannak. Elmondják, hogy kerestek 5-10-100-300 ezer forintot, ugyanúgy, mint a sokmilliósok is. Mellette még elmondanak egy csomó információt a rendszerről, a termékekről.

És legtöbb ember mit fog ebből az egészből megjegyezni? mivel fognak hazatérni? Hát azzal, hogy itt rövid idő alatt milliárdokat lehet keresni.


És a közhiedelemmel ellentétben nem is mindenki azért csinálja, hogy milliárdos legyen. Nagyon sokan csak jövedelemkiegészítésként tekintenek rá. Vagy csak annyit szeretnének, hogy a termékek ingyen kijöjjenek, vagy egy kis pluszt, 10-20-100 ezer forintot.


Ezt a 8 milliárd emberes példádat nem igazán értem...nyilván nem fog mindenki MLMezni, nem fog 9 millió ember azért dolgozni, hogy mindenkit beszervezzen. Főleg hogy a 9 millió tagnak a nagy része csak vásárló és senkit se akar beszervezni.


"a legtöbb termék semmilyen klinikai teszten nem bizonyított az égvilágon semmit"

Ezt kifejtettem a korábbi hozzászólásomban. Ha ezek klinikai teszteken is bizonyítottak volna, akkor már az orvos írná fel és a patikában árulnák őket. Aki számára a klinikai tesztek a fontosak, azok menjenek az orvoshoz. (Én nem is ismerek olyan embert, aki először ne az orvoshoz fordulna amikor valami baja van legelső alkalommal. Csak utána próbálkoznak alternatív módszerekkel)



"nem túlzok, tényleg tudok olyat, aki komolyan elhiszi, hogy néhány év múlva ő ezt fogja "dolgozni"

Most már tudsz még egyet :)

Én is azért vágtam bele, hogy néhány év múlva már csak ezt "dolgozzam".

2020. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
62%

#52: ugyan Amway témában írta ezt egy ex-distributor, de nagyon jól megfogja a lényeget! És az egész MLM-re érvényes.


(Index fórumon olvastam)



"Hogy mire megy ki a játék:

Az emberek vágyait és álmait célozzák meg. Azt a titkon dédelgetett valamit, amit talán senkinek nem mertek idáig elmondani és nem hitték, hogy ez valaha megvalósulhat. És azt a lehetöséget igérik, hogy ezt ők is el tudják érni. És ezt erősítik és hangsúlyozzák folyton. Én sokáig nem értettem, hogy miért kell annyit beszélni az álmokról és a vágyakról. Ha nem is minden embernek, de a legtöbbnek vannak céljai és vágyai az életben. Tudja, hogy mit szeretne és ennek megfelelően és a lehetőségeihez mérten választ magának szakmát, illetve munkahelyet. Miért kell úgy beszélni érett felnőtt emberekkel, mint egy 5 éves gyerekkel, akitől a szülei szeretnék megtudni, hogy mi az álma, mit szeretne kapni a születésnapjára vagy karácsonyra.



AZTÁN EGY IDŐ UTÁN MEGÉRTETTEM!!!



Egy embert csak az érzelmein keresztül lehet manipulálni és fogva tartani. A vágy és a félelem az, ami minden embert motivál és cselekvésre késztet.



A vágy:

Hogy megkapd, elérd azt, ami neked annyira fontos. A reklámok is így működnek. Vágyat ébresztenek az emberben, hogy ő is akarjon úgy kinézni 45 évesen, mint az a 18 éves modell a kozmetikum reklámban. Azt sugallják a reklámok, hogy: " Neked is lehet ilyen bársonyos a bőröd, ilyen selymes a hajad, ha ezt meg azt megveszed! Rád is így fognak bukni a csajok, ha az AXE dezodort használod. Te is lehetsz NAGYMENŐ, ha ezt a kocsit megveszed, és mindenki felnéz majd rád " Vágyat ébresztenek, hogy utána célod legyen azt elérni és megkapni!



Nem véletlen, hogy annyira fontos a VÁGY, más szóval a CÉL tisztázása és egyben felébresztése.



( Engem is mindig azzal piszkáltak, hogy mi a célom!!! Amikor behúztam a kéziféket és látványosan nem csináltam már semmit, akkor jöttek a szemét dumával, hogy: Neked nincs is célod!!! )



Aztán ha megvan a CÉL, akkor az ember már mindent megtesz azért, hogy azt elérje. Te is azért dolgozol. A sportoló is azért gürizik, hogy megnyerje a versenyt. Pedig csak egy kitüntetés a jutalom. A valódi CÉL az, hogy elismerjék, ünnepeljék, és ő legyen a legjobb. Az akadályok és nehézségek akkor már csak megoldásra váró feladatok. A fájdalmak már csak részei a végső célnak a GYŐZELEMNEK.



A félelem:

A másik olyan dolog, ami mindenkit motivál. Mindenki megtesz azért mindent, hogy elkerülje azt, amitől fél! Mindenki fél attól, hogy elveszítheti a munkáját, szerelmét, az álmait és vágyait! És ezzel lehet valakit a legjobban zsarolni és manipulálni is.

Elég, ha a főnök néhány megjegyzéssel megingatja beosztottját abban a hitében, hogy stabil a munkahelye, máris ” hatékonyabbá ” válik a beosztott.



Az Amway-ban is ezt a két dolgot kombinálva csalják be és tartják az embert fogva. Alattomos módon kipuhatolják az emberek vágyait, amivel munkára ösztönzik. Aztán megfélemlítik, hogy mindezt elveszítheti, ha kilép mert nem elég kitartó.



(Na Ők volnának a lúzerek, a vesztesek. Azok, akiknek nincsenek álmaik és vágyaik. Ők a társadalom örök vesztesei. És ugye ki akarna lúzer lenni, akit elítél az Amway társadalom?)



Ezért undorító az a kijelentés, hogy: Mindenkinek van 3 hónap kipróbálási lehetősége! Ezért gusztustalan az, hogy beférkőznek az emberek intim szférájába, lelkébe, álmaiba. A 3 hónap alatt kialakítják azt az érzelmi függőséget, hogy utána ne tudjon az ember szabadulni. Azzal zsarolják, hogy ha nem dolgozik, vagy nem elég kitartó és kilép, elveszítheti az álmait!!! És a tragédia az egészben az, hogy ezt tudatosan csinálják!!!



Mindenki szeretne boldogan élni! Mindenki vágyik az anyagi függetlenségre. Ezt ígéri az Amway ! Nincs semmi köze a logikához!!! Nincs semmi köze ahhoz, hogy más mosópor jobb-e vagy nem, olcsóbb-e vagy nem, mint az SA8. Nem számit, hogy a PUR mosogató ugyanúgy hígítható, mint a Dish Drops. Nem számit, hogy a Colgate fogkrémből ugyanúgy elég egy borsónyi mint a Gliester-ből! Az Amway anyagi függetlenséget ígér, a PUR meg NEM!!! És ez a lényeg! Ezek érzelmi szálak!



Egyébként, meg ha észrevetted, az szné1234 kétségbeesetten próbálja menteni az álmait, pedig jó néhányan hoztunk fel logikus érveket az Amway-al szemben.



Végezetül egy mondás, amin érdemes elgondolkozni:



HA EGYSZER VOLT VALAMID ÉS ELVESZTETTED, AZ SOKKAL ROSSZABB, MINTHA NEM LETT VOLNA SEMMID!



Ezért roppannak bele olyan emberek, akiknek NEM sikerült ez az üzlet. Elvesztették az álmaikat, amiben – talán az életben először - hinni is mertek, hogy megvalósulhat!!!! Elvesztették az önbecsülésüket és a reményt!!!



És a mondás szerint: ”A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA.” És ha a REMÉNY is meghalt, MINDEN MEGHALT."

2020. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes ez a bemásolt hozzászólás. Engem pont ezzel veszített el az MLM, amibe az egyetemről kiesve belefogtam (jobb híján, még az előző válság kellős közepén).


Az egyetem után a PHD volt a célom, de rajtam kívül álló okok miatt nem sikerült. Így aztán ott álltam a semmire se jó diplomámmal, állás, lakás nélkül. Az egyik csoporttársam ajánlotta, tkp biztosítást, fundamentát miegymást árultunk. Elég jó is voltam benne, csak annyi célom volt, hogy megéljek, nem akartam gazdag lenni, ez meg már a második hónapban összejött. (Nem beszélünk nagy összegekről, 110 ezer forint kb).


Aztán elkezdtek dolgozni rajtam, hogy legyenek céljaim, amiért dolgozom, és termelem nekik a pénzt. Megkaptam a csodalámpa könyvet és végigcsináltam. És akkor rájöttem, hogy én újságíró akarok lenni. Itt az MLMes feletteseim teljesen elvesztették a kontrollt, egyszerűen nem tudtak azzal mit kezdeni, hogy valaki nem gondtalan életre meg nyaralásokra vágyik, hanem egy hivatásra. Szóval összeállítottam a tervet, mi kell ahhoz, hogy újságíró legyek, és egy hét múlva már kezdtem is dolgozni, az MLMet meg olyan messzire elkerülöm, amennyire csak lehet. Kivettem belőle, amiből épülni tudtam, megfizettem az árát is, ennyi elég volt.


Sablonokkal dolgoznak, ha valaki kicsit is kilóg a boxból, azzal már nem tudnak mit kezdeni. És igen, a vágyakra és a félelmekre építenek.


Ha azt mondod, te inkább bejelentett állást akasz havi fixszel, azt mondják, hiszen onnan is bármikor kirúghatnak.

Ha azt mondod, nincs szükséged a tetmékre, azt mondják, nem érdekel az egészséged/jövőd? És a többi.

2020. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:

#54

Ez egy igen jó írás. Néhány helyen kicsit talán demagógnak érzem, de összességében tetszik. Jó lenne a szerzőjétől egy olyan írást is olvasni, ahol ugyanezt a technikát megvizsgálja azokra kivetítve, akiknek bejöttek a számításaik.

2020. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
76%

#53: Erre most nincs időm hosszabban válaszolni, csak két részletet röviden. Minek kapcsán rángattam ide az Il Ferrót? A rokonaimat annak kapcsán említettem, hogy nincs érzékük a pénzhez, amire te írtad, hogy neked sincs. Leírtam, hogy számomra melyik a leglátványosabb példája annak, hogy ők mennyire nem tudják, hogy működik a pénz, ez volt az Il Ferro. Azt is megelőlegeztem, hogy te azért nem vagy ennyire súlyos eset.


A másik, ezt is sokadszor írom le, hogy értem én, hogy nem mindenki eladó, nem mindenki akar milliárdokat. De a benne dolgozó tagnak - sokadszor mondom - az a képe az FLP-ről, hogy a felső 5% élete a highlife. Ez hülyeség. És egy benne dolgozó hiszi ezt. Ez tényleg az a szintű hülyeség, mintha a McDonald's valamelyik krumplisütője azt hinné, hogy az összes McDonald's-os krumplisütő 5%-a milliókat keres. De nem hiszi ezt a McDonald's krumplisütője. Az FLP-s kommenttárs pedig ezt hiszi az FLP-ről.

2020. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
62%

#56: "Ez egy igen jó írás. Néhány helyen kicsit talán demagógnak érzem, de összességében tetszik. Jó lenne a szerzőjétől egy olyan írást is olvasni, ahol ugyanezt a technikát megvizsgálja azokra kivetítve, akiknek bejöttek a számításaik."


:)


Hát én is szívesen megnéznék egy videót a Forever TV Hungary youtube csatornáján, ami azokról szól, akiknek nem jött be az üzlet.

2020. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
62%

#58: Ez az! :)


Csak a kiegyensúlyozott információk kedvéért... :)

2020. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
37%

#57

"az a képe az FLP-ről, hogy a felső 5% élete a highlife"

A FLP-nél valóban van egy bizonyos százalék, akinek az élete highlife. Hogy mennyi ez a százalék, az már más kérdés. Ha a kizárólagos vásárlókat nem számítjuk bele, csak a hálózatépítőket, akkor ez az arány nagyobb.

A McDonald's-os krumplisütők 0 (nulla) százalékának az élete highlife. Ezért a McDonald's nem is állíthatna ilyet. A McDonald's-os krumplisütésben nincs is benne a potenciál, hogy highlife legyen, míg az FLP-ben benne van, még ha konvergál is a nullához. De benne van.

Zárójelben megjegyezném, hogy a laikusok egy csomó más területről is ezt gondolják, pl a Google alkalmazottakról. A Google sem mondja azt hogy tutibiztos eléred a highlife életet, ha keményen dolgozol. De a potenciál benne van. A laikusok pedig ezt úgy veszik, hogy akkor az már tutibiztos.


Persze azt simán elismerem, hogy az FLP is a pozitív oldalát domborítja ki a dolgoknak (és akkor finoman fogalmaztam)


De nézzük meg a másik oldalt is. Vajon csak és kizárólag az FLP (esetlen minden MLM rendszer) hibája, hogy ezt gondolják az emberek? Vajon a te rokonaid még soha, sehonnan nem hallottak olyasmit, hogy csak kevesen érhetik el a highlife életet ? Hiszen ebben dolgoznak, állandóan olyan emberekkel vannak körülvéve, akik ezt csinálják.

Vajon, ha a rokonaidnak nem az lenne a képük, hogy a felső 5% élete highlife, hanem csak a felső 0.01%, akkor változtatna-e bármit is a helyzeten?


És még egyszer... nem védeni akarom sem az FLP-t, sem az MLM-et ilyen szempontból. Nyilván mindenki azért mutatja a highlife-t, mert ez a módszer látszik jobban működni. Erre vevők az emberek. Ha az embereket ez nem érdekelné, akkor nem mutatnák, mert minek.


Azt is meg kellene vizsgálni, hogy honnan ered ez a dolog. Ha visszamegyünk a gyökerekhez, akkor az MLM lényege tök egyszerű: Irányíts embereket a webshopba, mi meg fizetünk érte neked. A módszert te választod meg, nem szólunk bele. Én nem tudok olyan szabályzatról, ami kimondaná, hogy kötelező highlifeot mutatni az embereknek.


Pl én alapból úgy öltözködök szinte mint egy csöves. Ha nagyon fontos esemény, akkor felveszek egy inget. Az autóinkról sem mondja meg senki, hogy mennyit keresek.

2020. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!