Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 710 ezer bruttó Medior fejlesz...

710 ezer bruttó Medior fejlesztőként elmegy?

Figyelt kérdés
Medior alja szint, nem rég léptem Juniorról. Ugye tudjuk milyen a magyar piac most sajnos, szinte alig vannak lehetőségek. Ti meg tudnátok élni ennyiből mondjuk? Azt fontos leszögezni, hogy havi 70k forint nekem az adó. Egyedül élek, nem albi. El lehet ezzel éldegelni? Tudom-tudom, ez mind individuális, de mondjuk azért az évi külföldi nyaralás meg telelés + pár szórakozás belefér ebbe az összegbe? 21/f
febr. 1. 20:48
 21/95 anonim ***** válasza:
0%

"már csak azért is mert ez egy közép/alja junior fizetés"

Csakhogy ez nem igaz. Budapesten is látok ilyen bruttó 1800 forintos órabér ajánlatokat (felsőpolcos) junioroknak, egyetemi végzettséggel vagy aktív hallgatói jogviszonnyal, és felsőfokú angol nyelvtudással. És már ilyen ajánlatokból is egyre kevesebb van, mert a junior piac teljesen túltelített.

Ha ezt beszorozzuk 160 * 1800 az havi bruttó 288.000 forint.

Az a junior bér. (sajnos)

febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
85%
21: azt diákmunkának hívják amit te itt emlegetsz, az nem junior, de főleg nem medior.
febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
44%

Akkor is, aki már egy egyetemen végzős, 3 év után az már egy legalább közepes szintű junior. Nem egy pár hónapos gyorstalpalós. És még azoknak is kvázi minimálbért ajánlanak Budapesten is.

Akkor miért meglepő ez a medior bér?

Ez a magyar valóság. Itt tartunk.

febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
76%

"aki már egy egyetemen végzős, 3 év után az már egy legalább közepes szintű junior"


Nem, nem az.

febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
21%
18# nem hiszem hogy annyit vezethetne.. Reggel 6 ra megy és délután 4 re már otthon van csepelen! Ha technikai gixer van vagy baleset akkor már előbb is, de ha még ez délelőtt történik akkor kap másik buszt!
febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
67%
#10 melyik cég ez
febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
78%

#21 Az gyakornoki diákmunka, ahhol még az 1800/órás fizu is 300 ezer nettóra fog kijönni mert nem fizetsz adót.

Plusz ha körülnézel akkor láthatod hogy simán lehet 3000/ órásat is találni( [link]

Ami pedig nettó 500 ezer lesz.


Diákmunka meg mindig is jóval alacsonyabb volt, egyrészt az adókedvezmény miatt másrészt pedig azért mert egyetem mellett max 20 órába tudnak dolgozni, lehet hogy vizsgaidőszakban még ennyit se.


Mikor konvertálnak/ keresel állást akkor simán megkapod a bruttó 8-900 at gond nélkül 1-2 év gyakornokoskodás után, amit tapasztalatban célszerű kb megfelezni az óraszám miatt. Én mikor konvertáltam kb 2.5x es bruttó bért kaptam és akkoriban az én gyakornoki bérem jónak számított.


Néhányan nem tudom hogy hol élnek, persze jóval nehezebb a helyzet mint mondjuk 4-5 éve mikor fűt-fát felvettek de azt kijelenteni hogy kb összeomlik az iparág az elég röhejes

febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
19%

27

Hiába próbálod csúsztatásokkal és sarkításokkal szebb köntösbe öltöztetni a szart, attól még szar marad.

25 alattiaknak (most még) ugyan jár az SZJA mentesség, de olyan helyekre ahol bruttó 3000 forintot fizetnek egy egyetemi jogviszonnyal rendelkezőknek, ott rendszerint olyan embereket keresnek aki már valójában 10+ éve fejleszt, programozik hobbi szinten, csak karrier váltó, de az már jóval 25 fölött van, és ez nettó 330-340 ezer forintot fog jelenteni neki.

Aki tényleg 25 év alatti junior egyetemista, annak pedig marad a bruttó 1800 forintos órabér jobb esetben is, mivel még ilyen állásokra is manapság százan jelentkeznek a túlképzés és a kereslet beszakadás miatt. Ami ha nettó 270 ezer forintot jelent neked ha 25 éven aluli vagy, viszont csak nettó 200 ezret ha kicsúsztál ebből az életkorból.


Ilyen a juniorok helyzete Magyarországon. Hiába próbáljuk szépíteni. Itt ez van.

febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
56%

#28 mint mondtam a gyakornoki fizu sohasem volt túl jó. 2016 ban is épphogy minimálbér felett volt.


A cégek pedig szívesen konvertálnak betanult gyakornokot, nálunk is folyamatosan mennek át MSc után a frissdiplomások teljes állásba. Olcsón betanultak most pedig megkapják a rendes fizut úgy hogy ismerik a céget.


Gyakornoki helyek bőven vannak, mint beszéltük olcsóak a cégeknek.

3000 res órabért meg nem fog elvállalni aki 10 éve programoz, az elmegy levelezőre és ha van portfoliója akkor azzal szerez rendes munkát, nem egy ilyet ismerek.

3000 ret megadnak ha van már valamennyi tapasztalatod és egy jobb gyakornokot akar a cég ami nem 0 km es. Nem egy ismerősöm kapott magas gyakornoki fizut miután váltott helyet.

febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
Persze, 3000 forintos órabért annak, aki már 10 éve folglalkozik programozással... ugyanígy voltam, bruttó 900-at kaptam 2 éve is egy 50 fős kis cégnél.
febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!