Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 710 ezer bruttó Medior fejlesz...

710 ezer bruttó Medior fejlesztőként elmegy?

Figyelt kérdés
Medior alja szint, nem rég léptem Juniorról. Ugye tudjuk milyen a magyar piac most sajnos, szinte alig vannak lehetőségek. Ti meg tudnátok élni ennyiből mondjuk? Azt fontos leszögezni, hogy havi 70k forint nekem az adó. Egyedül élek, nem albi. El lehet ezzel éldegelni? Tudom-tudom, ez mind individuális, de mondjuk azért az évi külföldi nyaralás meg telelés + pár szórakozás belefér ebbe az összegbe? 21/f
febr. 1. 20:48
 51/95 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem kell ezekre hagyatkozni, elég felnézni mondjuk egy nofluffjobsra, már egy Seon is bőven br. 1 millió felett fizet medior szinten és ugye itt az igazán jól fizető cégek közül nem is hirdet senki.
febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
#48 Nem kell izgulni, ha láttál már felhős rendszert egyből visznek mint a hatósági áras cukrot.
febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:

A két és fél pipás valószínűleg valami szakbarbár, aki igazából nem ért eléggé a szakmához és parázik, hogy ha esetleg elküldik, akkor melyik cég lesz az, aki felveszi a nulla teljesítményével.


Egyébként pont az ilyen hülyék miatt fordul elő, hogy valaki, aki hosszú idő után vált munkahelyet és nincs képben a helyzettel, erősen alul lövi a bérigényt. Én is beleestem, 4 éve, mikor 7 év után váltottam (és mint kiderült, erősen alul voltam már fizetve), nem mertem sokat kérni és hasonló kérdések okán jó 30%-kal alálőttem a bérigényemet.

febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:

Sajnos nem éppen.

Nem csak HR-esek, hanem senior infósok is mondják (a legnagyobb magyar IT-s podcaston) is, hogy mennyire nincsenek mostanában lehetőségek, és még senior fejlesztő is fél év alatt talál csak - bármilyen - állást. Juniorra meg már lenullázódott a kereslet.

Ha érdekel, itt van:

[link]

febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
100%

"és még senior fejlesztő is fél év alatt talál csak - bármilyen - állást"


Definiáld nekem, hogy mit értesz senior fejlesztő alatt.


Attól, hogy te x éve elhelyezkedtél mindenféle végzettség nélkül valami zsebhoki magyar / állami cégnél webfejlesztőként vagy bármilyen fos helyen legacy rendszert tákolni és lenyomtál ott x évet, attól te rohadtul nem leszel senior. Nem az eltöltött években kell mérni a senioritási szintet, hanem a technikai tudásban és széleskörű tapasztalatban.


Ha te 10 évig fejlesztgettél, pofozgattál egy önkormányzati weblapot teljesen elavult stackkel egyetlen helyen, a tudásod közelében sincs egy olyan szakemberhez képest aki szépen bejárta a ranglétrát, 2-3 évente váltogatott a cégek között és folyamatosan haladt a korral, frissítette a tudását / széleskörű és modern stack ismerete van (beleértve nem csak fejlesztőspecifikus dolgokat pl: Cloud, microservice, CI/CD etc...)


Egy valódi seniornak továbbra sincs semmi félnivalója, bármikor el tud helyezkedni, folyamatosan ajánlatokkal bombázzák őket linkedinen (saját tapasztalat). Az ilyen saját magát seniornak valló de egyébként teljesen elavult tudással rendelkező, magyar KKV-ban megrekedt emberek valóban nem kellenek sehova (de ők valójában közelében sincsenek egy seniornak).

febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:

Ha meghallgattad a podcastot, akkor te is hallhattad, hogy nem ilyen Kádári cégeknél megrekedt vén fószerekre nincs már kereslet, hanem teljesen jó senioroknak is nagyon nehéz most elhelyezkedni, olyanoknak is akik bejárták az általad felvázolt ranglétrát és naprakész tudásuk van.

Csak te ezt nem akartad meghallani. De attól még ez a helyzet.

Mellesleg a HR-es barátnőm miért hazudna nekem, amikor közös kasszából élünk? Ha én többet keresnék neki is több jutna. Nem ősi ellenségek a HR-esek és az IT-sek ahogy te azt a bináris agyaddal látod.

febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
73%

#56 Engem teljesen hidegen hagynak az ilyen össze-vissza podcastok én a piaci helyzetet empirikus módon, a saját tapasztalstom révén mérem fel.


Én mérnökinformatikus BSc diplomával + alkalmazott matematikus MSc-vel rendelkezem + felsöfokú angol, német nyelvvizsgával, mellette 8 éves (3 év back-end dev 5 év data science) tapasztalattal, Cloudos certekkel + 4 nemzetközi publikációval hazai viszonylatban magas Impact factorú tudományos folyóiratoknál, több hivatkozással és konferencia részvétellel.


Én ilyen szakmai múlttal nem hogy heti, de szinte napi szintet kapom a megkereséseket a recruiterektől, mivel tavaly benyögte a cég ahol dolgozom, hogy nem várható jelentősebb emelés ezért idén januárban dobbantottan br 2,3M fizetésért a másik helyre. 1 héten belül 4(!) visszajelzés érkezett a jelentlezésemre, a kövi héten még 2 úgy, hogy 8 számomra szimpatikus helyre adtam be a jelentkezést.


Szóval akkor miről beszélünk? Ha seniorként te nem tudsz elhelyezkedni belátható időn belül, ott neked a portfólióval vannak komoly problémák, nem a piaccal.

febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:

57-es

Elhiszem hogy nagyon unatkozol, és nincs társad, nincs elfoglaltságod. De ott bukott ki hogy trollkodsz hogy "felsöfokú angol, német nyelvvizsgával".

Főleg a németnél lógott ki a lóláb. Aki valóban beszél németül ami egy rohadt nehéz nyelv, és mellette ilyen kompetenciái vannak, az nem él Magyarországon... ez teljesen biztos. Egyszerűen nem éri meg.

febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 IgaziÚriember ***** válasza:
75%
Én is rendelkezem felsőfokú német nyelvvizsgával, eszem ágába nem jutna hányadék németországba költözni. Sokkal jobban megéri Mo-ról külföldre dolgozni 100% home officeból, mivel sokkal olcsóbb a megélhetés és a lakhatás itthon.
febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
75%
#58 Miért is nem? Én pl vígan dolgozok itthonról contractorként egy német cégnek. Itthon saját lakásom van, kint csak bérelnék.
febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!