Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 710 ezer bruttó Medior fejlesz...

710 ezer bruttó Medior fejlesztőként elmegy?

Figyelt kérdés
Medior alja szint, nem rég léptem Juniorról. Ugye tudjuk milyen a magyar piac most sajnos, szinte alig vannak lehetőségek. Ti meg tudnátok élni ennyiből mondjuk? Azt fontos leszögezni, hogy havi 70k forint nekem az adó. Egyedül élek, nem albi. El lehet ezzel éldegelni? Tudom-tudom, ez mind individuális, de mondjuk azért az évi külföldi nyaralás meg telelés + pár szórakozás belefér ebbe az összegbe? 21/f
febr. 1. 20:48
 61/95 anonim ***** válasza:
44%

"Sokkal jobban megéri Mo-ról külföldre dolgozni 100% home officeból"

Csakhogy ilyen nincs, ha kontractor vagy akkor a magyar béreket fizetnek neked, ami a német bérek harmada vagy negyede. És még azt is csak fél-egy évig szokták engedélyezni a német cégek. Utána vagy kiköltözöl vagy repülsz.

febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:

"Csakhogy ilyen nincs, ha kontractor vagy akkor a magyar béreket fizetnek neked, ami a német bérek harmada vagy negyede"


Tessék itt van egy magyaroknak hirdetett pozíció, 4 éves tapasztalattal havi br 6,2M-t kínálnak (100% remote pozíció, külföldi startup):


[link]


Szóval azt mondod, hogy Németországban ennek a háromszorosát / négyszeresét fizetik, azaz havi 18 - 24 millió forintnak megfelelő összeget? Linkelj már be légyszi ilyen hirdetést, mert még én nem találtam olyat, de ha valóban így van elgondolkozom a váltáson :)

febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:

Vastag betuvel kiemelve:

"Note: salary range includes the value of stock options"

Privat ceg leven ez igy szart nem er.


Persze az is baromsag, hogy magyar bert fizetnek a contractoroknak, akkor semmi ertelme nem lenne contractorkodni. Jellemzoen jobban fizetnek a magyar bereknel, de toredeket a kulfoldon elerheto bereknek, igy mindenki jol jar.

febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
44%

63-as

Nem feltétlenül fizetnek többet a magyar béreknél, különben miért ne menne el mindenki contractornak?

Én ismerek személyesen olyan senior C++ fejlesztőt, aki az USA-ba dolgozik itthonról, bruttó 900 ezer forintért. Szerinted ennyi pénzért dolgoznak San Francisco-ban is? Főleg seniorok?

Ha szerinted a válasz igen, akkor bolond vagy.

febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
84%

#64 Kontraktorkodásnak is megvannak a hátrányai. Kevésbé biztos állás mint egy nem kontraktori munka, általában jóval tapasztaltabb embereket vesznek fel és limitáltabb mennyiségben. Az időeltolódásról nem is beszélve, főleg ha az USA ba dolgozol be itthonról.


Az aki bruttó 900 ért konkrétan senior fejlesztőként elvállal munkát, nemhogy kontraktorit de simát az elég érdekes döntéseket hoz az életében. Az én Junior bérem 2 év tapasztalattal magasabb ennél, ha ismerőseim között körülnézek akkor pedig nem én képezem a kivételt.

febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
79%

"Én ismerek személyesen olyan senior C++ fejlesztőt, aki az USA-ba dolgozik itthonról, bruttó 900 ezer forintért."


Nem tehetek rola, hogy retardalt ismeroseid vannak.

febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
0%
De én valóban létező embereket és eseteket hozok fel példának, nem egy légből kapott ökörséget mint itt a legtöbben. Ez a bruttó 900 ezer forint is igen szép pénz itthon, ahhoz képest hogy a magyar vállalatok mennyit fizetnek, meg az állami szféra.
febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
78%
67-es a magyar vállalatokhoz és állami szférába a legalja megy. Mintha azt mondanád, hogy a 400 nettó is szép pénz itthon, mert sokan garantált bérminimumot keresnek. Senki nem foglalkozik ezekkel, IT-ban a versenyszféra a mérvadó.
febr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
91%

"De én valóban létező embereket és eseteket hozok fel példának, nem egy légből kapott ökörséget mint itt a legtöbben."


Marmint a fogyatekos ismerosodet, aki 900 bruttoert contractorkodik az USA-ba, mikozben itthon a duplajat keresik ennek sima senior fejlesztok?

Ez mennyivel kevesbe legbol kapott okorseg, mint a konkret hirdetesek bersavval?

febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
A magyar vállalkozók és vállalatok is versenyszféra.
febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!