Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 710 ezer bruttó Medior fejlesz...

710 ezer bruttó Medior fejlesztőként elmegy?

Figyelt kérdés
Medior alja szint, nem rég léptem Juniorról. Ugye tudjuk milyen a magyar piac most sajnos, szinte alig vannak lehetőségek. Ti meg tudnátok élni ennyiből mondjuk? Azt fontos leszögezni, hogy havi 70k forint nekem az adó. Egyedül élek, nem albi. El lehet ezzel éldegelni? Tudom-tudom, ez mind individuális, de mondjuk azért az évi külföldi nyaralás meg telelés + pár szórakozás belefér ebbe az összegbe? 21/f
febr. 1. 20:48
 71/95 anonim ***** válasza:
79%

#67 Senki sem tagadja hogy itthon kellemes pénz bruttó 900 ezer, de nem az átlagfizetéshez viszonyítani a béred hanem a szakmában megkaphatóhoz. Márpedig még a legalacsonyabb senior bérek is legalább ennek a 1.5x ese.


Nekem ebből az egész beszélgetéssorból az jött le hogy fogalmad sincsen az IT szféráról.

febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
0%

"Márpedig még a legalacsonyabb senior bérek is legalább ennek a 1.5x ese."

Tényszerűen nem igaz. Egész egyszerűen lövésed sincs miről beszélsz.

febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:

#72 ha fingod nincs a piacrol, akkor legalabb uss fel egy salary guide-ot:

[link]

59. oldal

(2022-es adatok, 2023 elejen keszult)

febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
94%
Bruttó 900 egy Senior C++ fejlesztőnek USA-ba? Még viccnek is rossz te agyhalott, Junior Data Engineerként bruttó 950k kezdőbérrel kezdtem a Morgan Stanleynél az egyetemről kiesve frissdiplomásként. A senior kollégám például 2,6 milliót visz haza, a tech lead ettől még többet.
febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
54%

hays.hu

Ez aztán a hiteles salary guide :D Azért a trollkodásnak is vannak határai.

febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
25%

Jó, egyértelmű hogy ez a beszélgetés kezd átcsapni a trollkodásba, és igazából már a "csak azért is nagyobb számot mondok" pszichózis van. Egyre távolabb kerülve ezzel a magyar valóságtól.

A valóság pedig az, hogy ha valaki most esik ki az egyetemről frissdiplomásként, esélye sincs állást találni, bruttó 0 ezer forintot keres Magyarországon, mert nincsenek junior slotok. Sehol.


slusszpoén:

"eszem ágába nem jutna hányadék németországba költözni"

Háát igen, bezzeg a józsefváros :(

febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
100%
#75 ha ugy gondolod az egyik legnagyobb kimondottan toborzassal foglalkozo cegnek a magyarorszagi statisztikaja nem hiteles, akkor kerlek mutass valamit, ami szerinted hitelesebb.
febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:

"A valóság pedig az, hogy ha valaki most esik ki az egyetemről frissdiplomásként, esélye sincs állást találni, bruttó 0 ezer forintot keres Magyarországon, mert nincsenek junior slotok. Sehol."


Kifejezetten sok "junior slot" van, csak ezeket jellemzően nem hirdetjük meg, hanem az interneket vesszük át juniornak.

febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a trend most. Ezért van, hogy nem lát az ember junior álláshirdetéseket, LinkedIn-en rákeresve viszont mégis sok a friss junior fejlesztő.

Így a felesleges interjúztatást is megspóroljuk.

febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 A kérdező kommentje:

Aki azt írta, hogy nem számítok mediornak az sajnos nem ismer, 12 évesen kezdtem programozással foglalkozni, mára már a legtöbb webfejlesztői stackhez értek:


Angular, React + Next.js, Node.js (Nest.js), Express.js, Laravel (ebben csak fél év), RxJS, NgRx, Akita, WebSocket, MongoDB, Docker, AWS.


Nap mint nap használom ezeket, és fejlesztek bennük. Tudom, hogy keveset kapok, de ez van. Fiatal vagyok még. Angular volt az első, 16 éves korom körül kezdtem, még a 12-essel.

febr. 5. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!