Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 710 ezer bruttó Medior fejlesz...

710 ezer bruttó Medior fejlesztőként elmegy?

Figyelt kérdés
Medior alja szint, nem rég léptem Juniorról. Ugye tudjuk milyen a magyar piac most sajnos, szinte alig vannak lehetőségek. Ti meg tudnátok élni ennyiből mondjuk? Azt fontos leszögezni, hogy havi 70k forint nekem az adó. Egyedül élek, nem albi. El lehet ezzel éldegelni? Tudom-tudom, ez mind individuális, de mondjuk azért az évi külföldi nyaralás meg telelés + pár szórakozás belefér ebbe az összegbe? 21/f
febr. 1. 20:48
 41/95 anonim ***** válasza:
#40 leépítések és felvétel is. LinkedIn pl. ugyanúgy tele van lehetőséggel, sok a megkeresés is recruiterek részéről. Szerencsére rájöttek a cégek, hogy a minőséget nem lehet mennyiséggel pótolni.
febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
20%

41

Nem látod a piaci folyamatokat. Itt nem arról van szó, hogy "minőséget" pótolnak...

Csökkennek a megrendelések, csökken a cégek profitja, ezért sok helyen kényszerű leépítések vannak. Kevesebb IT-s munkaerőre van szükség.

A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy a jelenlegi világgazdasági pénzhiány és infláció miatt egyre kevesebb a beruházási kedv, egyre kevesebb a startup, így ez még tovább csökkenti a keresletet IT szakemberekre, ezért nem tudnak sehova váltani még seniorok sem.

Ez az igazi probléma, és ez még csak súlyosbodni fog.

febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
76%

"ezért nem tudnak sehova váltani még seniorok sem"


De tudnak, rengeteg a nyitott pozíció seniorok számára.

febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
0%

De sokkal több a jelentkező seniorok közül is egy állásra mint amennyi a kereslet.

Ez a probléma. Ne azt nézd, hogy van pár nyitott pozíció egy 10 milliós országban, hanem azt is hogy mennyien jelentkeznek, vagy mennyien akarnának váltani de nem tudnak.

Amit te csinálsz az az hogy az egyenletnek csak az egyik oldalát nézed, a másik mintha mindegy lenne neked.

febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
83%
Én továbbra is rendszeresen kapok LinkedIn megkereséseket, és 3 éve meg tavaly is különösebb nehézség nélkül váltottam.
febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:

A 10 milliós országban csak kb. a lakosság fele dolgozik, ennek töredéke IT területen, az IT területen dolgozóknak pedig töredéke senior.

Ha sokkal több lenne a jelentkező a keresletnél, akkor eleve nem lenne ennyi nyitott pozíció és megkeresés. Nekem 3 interjú folyamatom van jelenleg függőben, simán lehet válogatni.

febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:

"A 10 milliós országban csak kb. a lakosság fele dolgozik, ennek töredéke IT területen, az IT területen dolgozóknak pedig töredéke senior"


Es a seniorok toredeke keres munkat, mi is alig talalunk megfelelo embert. Tuljelentkezes max ilyen onkepzett meg bootcampes koklerekbol van, azokra valoban nincs mar szukseg (szerencsere).

febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:

Ezeket a válaszokat HResek adják, hogy lejjebb nyomhassák a fizukat?

700 -nál pályakezdőként is többet kerestem, ráadásul annak már több éve.

febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a barátnőm HR-es és onnan tudom az infót. Ő mondja hogy mekkora túljelentkezések vannak, mekkora leépítések stb.

Én is IT-s vagyok, és érzem hogy mennyire rezeg a léc a piac alatt, be is vagyok kakkantva rendesen hogyha kirúgnak akkor mi lesz.

febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
#48 ezek szerint igen, HR-es (baratjatol) jonnek ezek a valaszok. Igy ertheto valoban.
febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!