Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
20%

Van teneked fogalmad arról, hogy hány szukát dobott ki a tulajdonosa (szándékosan nem írok gazdát) mert befedezték és vemhes lett? Egy hónapja fogadtunk be mi is ideiglenesen két kis sicu keveréket, akik a fához voltak kötve. Egy kan és egy szuka - és a szuka félidős vemhes volt.

Van teneked fogalmad azért, hogy hány kutyát ütnek agyon csak azért, mert átmegy a szuka után a másik kertbe, mert az tüzel?

Nem is folytatom, a tények nagy fokú figyelembe nem vétele a saját már nem védhető vélemény miatt tényleg fárasztó.

2010. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
91%

,,Láttam elrontott fülű kutyát,láttam, hogy kölyök kutya mennyit szenved."

Akkor ezek szerint nincsen tapasztalatod kupírozás terén.

És csak elrontott fülű kutya létezik? Fáj neki?

Mennyit szenved? Miben nyílvánul meg?

Bocsi ezt hiába kérdezem nem tudhatod.

De akkor ha nincsen tapasztalatod, nem értesz hozzá, miért égeted magad?


,,Mondd csak mivel használják másként a dobit, mint a rottit?

Miért is kell jobban a dobermann fülét védeni, mint a rottinak, vagy akár egy bullmasztiffnak?

Miért van nagyobb veszélynek kitéve a dobi, mint ezek?

Erre várok választ."


Minden fajta kutyának más volt a feladata. Másra használták őket. Másra használták a dobit, másra a rotit és a bullmát. Más volt a tenyész cél! Másra találták ki!

Mint írtam már, mindenki maga dönti el, hogy akarja e valamire használni az adott fajtát, és ennek függvényében határozza el, hogy mi a jobb a kutyának.

Ezen te mit nem értesz?

Nyilván egy vizsla kutyának nem fogják a farkát levágni, ha nem vadászatra szánják!


,,A csonkolást meg eddig nem tudtad igazolni,csak annyival, hogy az embernek joga van hozzá.

Ez pedig messze nincs összhangban az emberséggel és a kutya valós szeretetével."

Amit már korábban írtam:

,,A vadász is azért vágatja a vizsla farkát, mert mindenbe bele üti munka közben. Hátráltatja a kutyát, és felnőtt korában sokkal rosszabb csonkolni."

,,A dobi a vizsla olyan fajta kutya, aki riptyára töri a farkát amikor örül.

Mindenbe és minenhez oda vágja.

Első sorban ezért vágták és vágják ezeknek a kutyáknak a farkát. NEM CSAK AZÉRT MERT SZÉP!

A fül vágást meg szintén azért hogy ne sérüljön."

Mond már meg ezek között hol van az hogy JOGA van hozzá?


,,Nem tudod ezt kimagyarázni. Nem én égek be, hanem rendre az, aki a csonkolást természetesnek tartja."

Ne csak olvass hanem figyelj már oda a szövegre!!!

Ezt írtam!:

,,Nagyon beégtél! Saját állításoddal keveredsz ellent mondásba!

De kifejtem neked ha már ennyire sötét vagy!

Azzal égsz be hogy bort iszol vizet prédikálsz.

Nem a VÉLEMÉNYEDDEL!!!

2010. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
91%

Ezen a képen nem egy újszülött farkát vágták!


[link]


Ez is azt igazolja, hogy ripityára töri ha meghagyják, így később egy sokkal nagyobb, már csontot, és nem porcot kell vágni!

2010. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
100%

"A “műtét” a kölyköt egyáltalán nem viseli meg, olyannyira nem, hogy csonkolás után azonnal szopik, ha az anyja alá tesszük. A csonkolt farok két nap alatt teljesen beheged."


Hát igen, valóban roppant módon szenved az a kiskutya a farokvágástól... Amúgy mi sem az mondjuk, hogy felnőtt korában kell elvágni a megkeményedett porcot. Azért a kettő nem ugyanaz! Az meg, hogy a vemhes nőstényeket kidobják a tulajok, más kérdés. Aki azért dob ki egy kutyát mert vemhes, hidd el nekem, hogy az ivartalanításra is sajnálja a pénzt. Tudom, mert ismerek ilyen embereket. És lehet, hogy számodra hihetetlen, de mi sem vagyunk szörnyűséges állatkínzók, sőt gondolom a többi válaszoló nevében is elmondhatom, hogy szeretjük az állatokat! Nekem most 3 cicám van, kettő házi, egy tenyésztőtől, de mindannyian ivartalanítva vannak, mert (annak ellenére hogy itt az ivartalanítás ellen kampányoltam) én is úgy tartom helyesnek. Viszont az egyik lógófülű, most akkor állatkínzó vagyok? Tisztában vagyunk mindannyian az ivartalanítás előnyeivel és okaival, a kupírozás előnyeivel, hátrányaival és okaival, a tenyésztés előnyeivel és árnyoldalaival, de azért nem ártana egy normális értékrendet felállítani. Nem hiszem, hogy bárkit is jogod lenne az alapján el/megítélni, mert kupíroztatja a kutyája fülét vagy farkát. Nem ezen fog múlni, ki az igazán felelős gazda! Az ivartalanítást pedig azért hoztuk fel példának, mert folyton a természetességgel jössz. Márpedig, függetlenül a következményektől és előnyöktől, az ivartalanítás sem természetes dolog, és ha kikérnéd az állat véleményét, nem valószínű, hogy helyesellné. Az állat egoista. Azt nézi neki mi a jó, és nem törődik azzal, mi van a többi kutyával, vagy mi lesz később a kölykeivel. Szaporodni akar. Na mind1. Tudom, hogy úgy sem vagy hajlandó egy kicsit más szögből nézni a dolgokat!

2010. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
100%

14:35!


Teljes mértékben egyet értek veled.

Nekem is van ivartalanított kutyám és vágott fülű kutyám.

Mind a kettő műtéten esett át, és mind a kettőnek voltak utó kezelései.

Egyik se természetes dolog, de így a jobb nekünk is meg nekik is.

2010. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
100%

,,És lehet, hogy számodra hihetetlen, de mi sem vagyunk szörnyűséges állatkínzók, sőt gondolom a többi válaszoló nevében is elmondhatom, hogy szeretjük az állatokat!"


Így igaz!

Nálunk is van mentett kutya meg tenyésztőtől is kutya. Meg kettő macska.

Mindenki jól érzi magát a lakásban. Mert bent vannak, de ha úgy hozza a kedvük akkor kimennek...

2010. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim válasza:
0%

a kutyák fülükkel, farkukkal kommunikálnak egymással, ha te levágatod neki ezeket -mert fajtajelleg- akkor olyan mintha a te nyelved és füled vágnánk le illetve meg.

Majd mi is azt mondjuk: Neked így kell kinézni!

2011. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, neked meg azt mondjuk nem csinálhatsz gyereket!
2011. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
92%
Egy vágott fülű dobinál egy kutya sem kommunikál jobban!!! Szó szerint beszél a fülével. Látod amikor figyel, amikor sunnyog, amikor mérges, amikor ö.v.nél támad.
2011. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:

íme a szomorú, megkínzott, vágott farkú parson russellem: (!!!igazi állatkínzó vagyok!!!)

http://www.youtube.com/watch?v=e0B7MdfmG5Q&feature=mfu_in_or..


1:24-nél különösen szenved!!!

2011. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!