Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 81/100 anonim ***** válasza:

Akkor végül is nem szenved semmijen egészség károsodást, mert a kutya kompenzál.

A fülénél se mert ugyan olyan jó a hallása.

De ettől nem hogy sérülékenyebb lesz hanem nem tud a másik kutya belecsimpaszkodni!

2010. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
0%

Először is: a semmilyen-t ly-al írják és nem j-vel.

Másodszor szerinted egy három lábú kutya nem csonka, csak azért mert tud szaladni és kompenzál...?


A fül kurtítás nem csak egy vágás, mert van utókezelése, elég keményen és hosszan.


A többi kutya miért van el jól anélkül, hogy vágnák a fülét? Pl. a rottweiler? Mitől lenne az ő füle sérülékenyebb? Vagy a divat miatt, mert neki nem divatos vágni a fülét, hát hadd sérüljön?

Gondolkozz már, mielőtt mások szádba rágott érveit használod!

2010. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
91%

Jajj nem is tudtam, hogy nyelvtan órán vagyunk!

Nyugodtam írjál be egy egyest! De Te még mindig nem kértél egyikünktől se bocsánatot. Szerintem valakit összekeverni a másikkal sokkal nagyobb bűn!

Összeszedjem még a többit, hogy hányszor hibáztál?

Úgy látom nagyon hárítani akarsz a témától. Ebbe nagyon bele sültél! :-P


,,Másodszor szerinted egy három lábú kutya nem csonka, csak azért mert tud szaladni és kompenzál...?"


Nézz már meg egy három lábú kutyát járás közben! Az összes sántítva megy! Egy farkatlan kutya mikor dől el?

Egy fülvágott kutya miért hall ugyan olyan jól?

És miért lenne sérülékenyebb egy fül vágott kutya füle?


,,A fül meg bizony sérülékenyebb lesz és amíg be nem gyógyul sok fájdalmas kezelésben van része a kutyának."


,,A fül kurtítás nem csak egy vágás, mert van utókezelése, elég keményen és hosszan."

Akkor áruld már el, hogy hány vágás?

Na és szerinted az ivartalanításnak nincsen utó kezelése?

Ha nem kezeled otthon jól begyullad, vagy szét szedi a sebet. Tudod az állat képes szétrágni saját magát. Ha kiszakadnak a varratok akkor kijön a berendezés,és az állat elhullik.

Ha a fülét elcseszik akkor nem lesz szép, de nem pusztul el.

Mind két esetben lavor van a fején, vagy kötözgeni kell.

Ugyan olyan utó kezelést igényel mind két műtét!


,,A többi kutya miért van el jól anélkül, hogy vágnák a fülét? Pl. a rottweiler? Mitől lenne az ő füle sérülékenyebb? "


Sérül is!

Amikor az én tacsi mixemet megtámadta egy roti, ( közterületen ) nem volt más választásom, elengedtem a fül vágott kutyám pórázát. A rotit ( mivel abba tud belecsimpaszkodni ) a fülénél fogva rántotta le a földre...

Így megakadályozta, hogy a roti kinyírja a kicsit!

A kutyámon egy karcolás nem volt ( a csonka fülén SE ), ellenben a roti füle a mai napig nyomi maradt...

És a gazdája megtanulta, hogy közterületen nem engedjük el kilóméterekre rohanni a kutyát!!


,,Gondolkozz már, mielőtt mások szádba rágott érveit használod!"

Veled ellnetétben én tapasztalaból beszélek!

Te hányszor láttál ivartalanítást, fül és farok vágást?

Én részt vettem párban, a saját kutyáim fülvágásán saját kezüleg vettem részt, és saját kezüleg kezeltem.

A sablont én állítottam be!

Na és neked milyen hasonló tapasztaladod van?

2010. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
93%

oncogito!


Nagyon beégtél! Saját állításoddal keveredsz ellent mondásba!


De szerintem ezt mások is látják.

2010. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
30%

Ismételten kérdezem: ha olyan könnyen sérül a kutyák füle, miért nem csonkítják mindegyikét?


Az ivartalanításnak van értelme, a kutya érdekét szolgálja, életmentő műtét. A fülcsonkítás kifejezetten azért van, mert így tetszik a gazdájának.

Vag az összes többi kutyás, akinek a kutyájának nincs csonkolva a füle, az szerinted nem törődik a kutyájával, nem szereti, nem akar neki jót?


Nem tudod ezt kimagyarázni. Nem én égek be, hanem rendre az, aki a csonkolást természetesnek tartja.


Ami meg a hátrányt illeti. A három, sőt két lábu kutya valóban nagyobb hátrányban szenved, mint a farok nélküli, de még ezt is képes kompenzálni. Természetesen a farok hiányát könnyebb kompenzálni, de ettől még egy makk egészséges kutyát csonkolnak, hogy legyen mit kompenzálnia.

Egyébként nem vagy a kutya helyében, nem értheted, hogy mennyire hiányzik neki a végtagja és hogy mennyit használja fantom végtagként.

De sebaj, mert így szebb a dobi, igaz, kedves kutyaszerető.

Néhány video és cikk a kutyák alkalmazkodási képességéről, amit kihasználtok:


[link]


[link]


[link]

2010. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
91%

,,Ismételten kérdezem: ha olyan könnyen sérül a kutyák füle, miért nem csonkítják mindegyikét? "


Talán azért mert mindegyik fajta kutyát másra használták /ják? :-P


,,Az ivartalanításnak van értelme, a kutya érdekét szolgálja, életmentő műtét. A fülcsonkítás kifejezetten azért van, mert így tetszik a gazdájának."


A fülvágás is életmentő műtét, mert az adott fajtájú kutya füle úgy le tud szakadni, hogy leskalpolja a koponyáról az egész bőrt. Tehát nem azért vágták /ják, mert úgy szép.


,,Vag az összes többi kutyás, akinek a kutyájának nincs csonkolva a füle, az szerinted nem törődik a kutyájával, nem szereti, nem akar neki jót?"


Idézd vissza, hogy én mikor állítottam ilyet!

Mindenki majd eldönti saját maga a használhatóság függvényébe!


,,Egyébként nem vagy a kutya helyében, nem értheted, hogy mennyire hiányzik neki a végtagja és hogy mennyit használja fantom végtagként."


Na és te honnan tudod, hogy az ivartalanított kutya mennyi kölyköt akart volna a világra hozni a faj fenntartás érdekében?

2010. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
91%

A kérdéseimre még mindig nem válaszoltál, és senkitől nem kértél elnézést!


Tehát! Neked milyen tapasztalataid vannak kupírozás terén?


Vagy már megint hárítasz? Kínos mi?

2010. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
0%

Hogy milyen tapasztalatom van kupírozás ügyben?

Láttam elrontott fülű kutyát,láttam, hogy kölyök kutya mennyit szenved.


Mondd csak mivel használják másként a dobit, mint a rottit?

Miért is kell jobban a dobermann fülét védeni, mint a rottinak, vagy akár egy bullmasztiffnak?

Miért van nagyobb veszélynek kitéve a dobi, mint ezek?

Erre várok választ.


Ne mismásolj, a nem ivartalanított kutya sem hozhat annyi kölyköt a világra, illetve pározhat annyit, amennyit akar. Viszont nagyságrendekkel, láthatóan nagyságrendekkel többet szenved.

És a kiskutyák sorsáért bizony a gazda a felelős, márpedig hazánkban sok, nagyon sok a kutya és kevés, nagyon kevés a jó gazdi.

Tehát az ivartalanítás életmentés is egyben.


A csonkolást meg eddig nem tudtad igazolni,csak annyival, hogy az embernek joga van hozzá.

Ez pedig messze nincs összhangban az emberséggel és a kutya valós szeretetével.

2010. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
0%

Még valami.

Azok, akik nem csonkolják dobijuk fülét és farkát, azok között hány fülsérült kutyát láttál?

Főleg kiállításokon...?

2010. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
93%
Életmentés a frászt. Az ivartalanítás méginkább természetellenes, mint a farkok hiánya. Sok állat vígan elvan icipici farokkal (antilop, szarvas, kőszáli kecse), pedig nekik aztán muszáj egyensúlyozni. De mindegy is, hiába ismételgeted magad, akkor sincs igazad, oncogito! Fogd már fel, hogy az a kutya nagy ívben sz@rik rá, hány centis a farka! De mindegy is, egyszerű a megoldás: ne kupíroztasd a kutyádat! Ahhoz meg, hogy más csinálja-e, a világon semmi közöd nincsen! Hál'istennek...
2010. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!