Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 31/100 anonim ***** válasza:

Ja igen és az nem számit hogy amig meggyógyul, mennyit szeved, mert az ember úgy döntött, hogy az jó! Jaj bezzeg ha a fülét felkötik az milyen borzalmas az állatnak! Az állat azt nem tuda hogy az ivartanitás neki jó! Neki az ugynolyan érthetetlen félelem, stressz és fájdalom!

Szóval nem kell itt őrjöngeni mert úgyis mindenki azt csnál amit akar, mert az nyilvánvaló, h nálunk ez még nem tiltott...

2010. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
16%

Az ivartalanítás szükséges rossz, ami a kutya javát szolgálja. Akár egy vakbél műtét.

A fülkupírozás, farok csonkítás nem szükséges rossz, hanem az ember kénye.

Vagy szerindet a plasztikai műtét és az életmentő műtét ugyanaz a kategória?

Merthogy a kutyánál az ivartalanítás arról szól, hogy ne kelljen kiskutyákat öldökölni...

2010. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
100%

Oncognito!


Inkább foglalkozz a tényleges állatkínzókkal, akik a sötét utcákban tőből levágják egy kutya lábát vagy fülét, mert sajnos ilyen is van. Az, hogy steril körülmények között, altatásban elvégeznek egy fél órás műtétet (ami 10-15 évre szól), nem olyan nagy tragédia. Nem mondom, hogy feltétlenül szükséges, de azért ne hasonlíthasd már az állatkínzáshoz, amikor az a cél, hogy fájdalmat okozzanak az állatnak és az illető az állatokon éli ki a beteges hajlamait. A kettőt nem lehet egy lapon említeni. Ettől még nem lesz valaki rossz és felelőtlen gazda.


Amúgy semmilyen állati eredetű ételt nem eszel? A kutyád sem? Kétlem, hogy vegetáriánus. Mert, ha igen, az aztán tényleg állatkínzás, ami a vágóhidakon folyik és te azt a húst használod fel, ezzel támogatod az állatok további levágását. Ez nem zavar?

Persze eléggé elkanyarodtam a témától, de azért nem ártana magadat észrevenni, mielőtt játszod itt a forradalmárt.

2010. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
0%

Miből gondolod, hogy tényleges állatkínzással nem foglalkozom?

Azon kívül ismétlem, ha eddig nem fogtad volna fel: nem maga a műtét az állatkínzás (bár van, ahol azt is barbár módon végzik még ma is a fajtajelleg nevében, bárhogy is nem akartok ezzel szembenézni)hanem a csonkolást magát.

A kutyának szüksége van a farkára, egészséges kutya csak így teljes. A fül meg tényleg csak azért formázzák amolyan "vulkáni" módra, mert ez tetszik.

Ezért plasztikázni egy állatot bizony állatkínzás.

A tenyésztők túlkapása, sok más dologgal együtt.

Barbár szokás a múltból, ami sajnos nem ment ki a divatból, mert barbár emberek a jelenben is vannak.

2010. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
24%

Ha már szokás.

Az ókor óta van kutya csonkolás, a harci kutyákat csonkolták elsősorban. Hogy fokozzák a harci kedvet, meg is etették az állatokkal a csonkolt részt.

Nos, ezt viszitek ti tovább, csonkolás imádók, ha nem is etetitek meg a csonkolt rész. (Én megetetném a gazdikkal!)


A farokvágás meg érzéstelenítés nélkül van a pici kutyáknál. Mert hogy ők még nem éreznek úgy...

Nos, az embergyereknél is azt hitték sokáig, hogy a pár napos csecsemő még nem érez igazán fájdalmat. Csak nem régen bizonyították be, hogy nagyonis, sőt jobban mint a felnőtt. Nincs ez másként az állatnál sem.


Egy kis továbbképzés:

[link]

2010. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
24%

És egy kis továbbképzés az újszülött emberke fájdalomérzetéről.

Amiből gondolom, az állatkísérletek sem hiányoznak, hiszen a fájdalomcsillapítók is rajtuk vannak kidolgozva:


[link]

2010. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyának ebből nem származik hátránya (ugyanis mint írtad maga a műtét nem olyan nagy dolog), akkor miért is állatkínzás? Szerinted amiatt nem lesz a kutyának kiegyensúlyozott, boldog élete, mert kupírozva van a füle? A másik, hogy a legtöbb kutyának nem tövig vágják le a farkát, vagyis attól még tud vele kommunikálni. Nekem francia bulldogom is volt, farok nélkül, soha nem volt semmilyen szocializációs problémája. Ameddig a kutya boldog és jól bánnák vele, hol beszélhetünk kínzásról?? Áruld már el. Nem vagy tisztában az állatkínzás fogalmával.

Teljesen mindegy, hogy ezt ember találta ki. És akkor mi van? A fajták is emberek által jöttek létre, nem a természet hozta létre. Vagy szerinted mostantól kezdve töröljük el a kutyafajtákat, mert felesleges dolog?


Ja és mellékesen a hús kérdést nem tudtad megcáfolni, vagyis igazam van. Miért nem leszel vegetáriánus és a kutyád is? Hm? Mert megtehetnéd ezt is. Olyan állatokat eszel meg, amik szenvedtek évekig. Ez nem zavar?


Kicsit álszent vagy.

2010. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, egy kutya három lábon is tud teljes életet élni.

De ettől még nem vágatja le épeszű ember a kutyája lábát, ha nem szükséges.

A kutya alkalmazkodó képességét használja ki és él vissza vele az ember, a saját tetszése érdekében.

Nem a kutyának akar jót, nem az életminőségét akarja javítani, nem megóvni akarja valami rosszabbtól, hanem mert neki így jobban tetszik.

Ettől kezdve nekem beszélhetsz felelős és jó gazdiról - az én szememben nem az, aki egy egészséges kutyát csonkol a divat miatt.

És nem vagyok ezzel egyedül szerencsére.

2010. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
100%

Oncogito, te akkora baromságokat írsz, hogy az már fáj! Játszod itt az eszed, hogy jaj te micsoda fantasztikus gazda vagy, és hogy te a legjobbat akarod a kutyáknak.


"Az ivartalanítás nem befolyásolja, sőt könnyíti az együttélést az emberrel, az életminőség nem romlik és nincs annyi kidobott kutya."


Márpedig ha a kupírozás kínzás, akkor az ivartalanítás is az. Tudod miért? Mert egy állatnak, ahogyan a legtöbb embernek is, az az életcélja, hogy szaporodjon, tehát a fajfenntartás. Hogy utódokat nemzzen, és továbbörökítse a saját genetikai állományát. A kutyák leszarják hány kutya van menhelyen, az ösztöneik azt diktálják hogy minél több utódot hozzanak világra. És az ivartalanítással megfosztjuk őket ettől. Ahogyan írtad, az ivartalanítás megkönnyíti az ember dolgát, tehát elsősorban ugyanúgy az ember érdekeit szolgálja, mint a kupírozás. Más kérdés, hogy nem lesz annyi elárvult kutya, de hidd el, az egyes kutyákat k*rvára nem érdekli ez az egész, csak eleget akarnak tenni az ösztöneiknek. Úgyhogy ha már ennyire vered a melled, akkor gondolkozz el ezen is!

2010. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
0%

Még valami.

A táplálékállatok élete és sorsa nem ennek a kérdésnek a témája. Fogalmad sincs, hogy abban mi a véleményem, mert eddig nem kérdezted és én nem írtam itt róla.

De a kutya állítólag társállat, állítólag a kutyás szereti a kutyáját, nem akarja megenni és állítólag jól akarja tartani a kutyáját.

Mégis makk egészségesen csonkolja.

Ez igen nagy ellentmondás. Vagy te elvárod, hogy a barátaid a te tetszésed szerint plasztikázzák magukat?

2010. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!