Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 11/100 anonim ***** válasza:
94%

A disznót is herélik, hogy ne legyen büdös a husa:(((( És nem altatásban, műtőben.


A farkat általában 2-3 napos korban kupirozzák, rögtön utána a kiskutya szopik tovább, kb. 1 hét mire összehuzodik, varrni sem kell. A fület a legcélszerűbb 7-10 hetes korban. A műtét általában 1 órát vesz igénybe, altatásban történik. kb. 1 óra kell mire a kiskutya felébred, utána rendszeresen eszik, iszik, és játszik is.

Ha egy kutyának fájdalmai vannak, akkor kedvetlen, elbujik, lefekszik. Fülvágáskor én még sosem tapasztaltam ilyet, pedig egy páron már túlvagyok. Inkább arra kell vigyázni, hogy csak felügyelet mellett játszon, ha még marad a kennelben, mert a többiek szétnyalhatják a sebet. Szép a dobermann, és a kupirozott fül-farok tekintélytparancsoló, elegáns külsőt kölcsönöz neki. Azonkivül a kupirozott kutyáknál szinte teljesen kizárt a farok eltörése, illetve minimális a fülgyulladás előfordulása.

2010. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
0%

Ja, akkor hajrá, minden barbár szokást megtartani és eszébe ne jusson senkinek, hogy lehetne emberségesen is!


Éljen a sötét középkor!!!

2010. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
3%

Kedves utolsó, ha levágatnád tőből mindkét lábad, kizárt lenne, hogy valaha is eltörjön.

Éljen a megelőzés!!!

2010. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 Orsy Nóra ***** válasza:
0%

Nem, nem szabad kurtítani a farkát, fülét, állatkínzás, mert már betiltották!

Már csak rendőr kutyáknak szabad!

2010. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem az

oncogito a hasonlatodnak semmi értelme, Dantessal értek egyet

2010. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
0%

Az ember maga dönt arról, hogy mit tesz a testével, az állat viszont kiszolgáltatott.

Ha te egyetértesz a kiszolgáltatott állat csonkításával, attól az még barbárság.

2010. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék hozzá:

A fül és farok vágás tiltja a törvény kivéve ha a fajtajelleg megköveteli.

Az én kutyámnak is vágott füle van. Én tartottam a műtéttől. Mikor elvittük az állatorvoshoz megnyugtatott hogy nem fog fájni neki és nem is fogja piszkálni vakarni. Ez Így is történt. Mikor felkelt labdázott játszott. Gyorsan gyógyul. Elég sűrűn szoktam vele felsétálni a belvárosba és mikor meglátják mindig megdícsérik: "milyen szép kutya" "szépek a fülei" legalább két ember megállít mindig.

Úgy gondolom az ne alkosson olyan véleményt (hogy állat kínzás) amiről nem is tudja hogy valójában hogyan zajlik.

Mivel vannak olyan fajták aminek megvannak a fajtajellegei. Ezeket a fajtákat az ember tenyésztette ki olyannak amilyen(sajnos). Németo. mára egyre kevesebb a Dobermann mivel elvesztette a fajtajellegét és a tenyésztése hanyatlik. Ezt mindenki maga döntse el hogy elfogadja avagy sem, csak ne hangoztassa hogy kínzás. mert ilyen alapon az ivartalanítás is annak számít.

Ennyit akartam.

2010. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
0%

A fajtajelleget az ember találta ki a mindenkori divat oltárán. Semmi köze a természeteshez.

Oly gyakran érvelnek azzal, hogy egy kutya minek a lakásban, amikor a természetben is kint van. Azonban a fül és farok csonkolás hogy egyeztethető össze a természetessel?

A kutyának a farka a kommunikációhoz szükséges. Megoldja nélküle is, bár nehezebb, de az ember elvett tőle egy természetes kommunikációs eszközt a fajtajellegre hivatkozva és megcsúfolva a fajt.

Igen, másként néz ki egy fül vágott, mint egy lógó fülű.

De akinek nem tetszik a lógó fülű, az vegyen olyan kutyát, aminek természetes úton áll a füle. Van ilyen is.

De a tenyésztők divatját majmolni abszurdum, mert sokszor megy az állat egészségének rovására.

Akár a tömpe orr, akár a parányi termet, akár az óriás termet, vagy a szemproblémák.

Meddig lehet még isteníteni a fajtajelleget az állat egészségének rovására, illetve egészségének veszélyeztetése rovására?

Ti fajtát szerettek, vagy kutyát...?

2010. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 capsread ***** válasza:
62%
Hát a törvény szerint biztosan az.
2010. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
100%

Az ember maga dönt arról, hogy mit tesz a testével, az állat viszont kiszolgáltatott.


ja igen, a picibaba korban elvégzett füllyukasztás v körülmetélés tuti a gyek döntése! Mégsem támadják érte a szülőket.


Szerintem szakszerű beavatkozás formájában semmi baj nincs ezzel.

2010. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!