Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 21/100 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekeken végzett szépséget szolgáló műtétet sem szeretem. Nekem is gyerekkoromban lyukasztották a fülem és nem akartam - máig nincs is fülbevalóm.


De a kutya csonkítása bizony az életvitelére is kihat.

A farok szerves része, végtagja a kutyának és kevesebb nélküle.

Az, hogy maga a műtét jó orvosnál nem nagy dolog, nem is vitatom. Én nem maga a műtét miatt ágálok, hanem a csonkítás miatt.

És bizony a kölyök kutyának még sokáig szenvednie kell műtét után, mert fájdalmas az utókezelés és rendszeresen tépkedik a szőrt utána és ezer és egy dologban hátráltatja.

És semmi más oka nincs, mint az ember kénye-kedve, mert neki úgy tetszik.

Barbár dolog ez és remélem egyszer lesz olyan kor, amikor mindenki megveti az ilyesmit.

2010. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
94%
én meg azt remélem, hogy ha valaki birtokol egy kutyát, és vágatja a fülét-farkát, akkor nem tesznek rá az emberek megjegyzéseket, mert ez mindenkinek saját döntése, hogy mit tesz azzal az állattal, amit kifizetett, és etet, gondoz, tanít
2010. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére nem tehet a tulajdonos az állattal, amit akar,mert az állatkínzást és a csonkítást meg kell akadályozni, amennyire lehetséges.

Az állat élőlény és nem egy tárgy, amit tetszés szerint lehet alakítani.

De még a tárgyakat sem lehet mindig rongálni tetszés szerint.

2010. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként is aki élőlényt "birtokol" az eleve rossz gazda.
2010. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyet értek a fül és farok vágással.

A dobi a vizsla olyan fajta kutya, aki riptyára töri a farkát amikor örül. Mindenbe és minenhez oda vágja.

Első sorban ezért vágták és vágják ezeknek a kutyáknak a farkát. NEM CSAK AZÉRT MERT SZÉP!

A fül vágást meg szintén azért hogy ne sérüljön.


,, harci kutya lévén úgy is sérül "


Ezt nem én írtam hanem egy kérdésre volt egy válasz egy kutyás szakkönyvben.

Állatorvosi szempontból nézve, meg nem mindegy, hogy egy kölyök puha porcát kell vágni ( altatásban égetik ) vagy egy felnőtt kemény porcot. A seb méretéről meg nem is beszélve.

Egy kölyöknek újszülöttnek, sokkal kissebb sebet kell varrni. Viszont ha felnőtt korában sérül, és akkor kell csonkolni az sokkal nehezebb, és a kutya is nehezebben viseli...

2010. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
0%

Bizony hogy ripityára töri, mert nem tudja megtanulni a használatát! Minden őse kurtítva lett.

Milyen kutya az szerinted, ami nem tudja használni az egyik fontos kommunikációs eszközét?


A csonkolás az csonkolás, az természetellenes és barbár dolog.

Ha neked ügyetlen a bal kezed, miért nem vágatod le?

Ott az ügyes jobb kezed... ;-)

2010. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
28%

A fajtajelleg miatti "szépítkezés":

[link]


[link]

2010. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen formán a természet is állatkinzó mert létrehoz farkatlan kutyákat... Vajon miért ezen fajták között vannak a legjobb munkakutyák? Mert nem lesz nekik ettől rossz.

Ha az ember úgy dönt hogy ez hasznos akkor bezzeg szabd... Pl felvágni a hasát 10 cm hosszan ivartalantáskor sokkal roszabb, de ha az ember úgy dönt h ez jó akkor azért szenvedhet az állat, mert jaj mi lesz ha 15 év múlva rákos lenne nélküle és milyen szentek vagyunk h ezt megtettük érte... Ja ilyen formán az ajtón se lépj ki mert mi lesz ha... Félreértés ne essék, az én állataim is ivartalnitva vannak, de nem dramatizálom túl ezt az egészet mert ez alatt az igazi állatkinzók röhögnek a markukba és először az alap dolgokat kéne megváltoztatni! A fejem teszem rá h az összes kutya lesz*rja milyen a füle-farka ha szeretik. Arról már nem is beszélve h te tapasztalat nélkül osztod a észt, mivel gondolom nincs ilyen kutyád ha nem tetszik.

2010. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
0%

Az ivartalanítás nem befolyásolja, sőt könnyíti az együttélést az emberrel, az életminőség nem romlik és nincs annyi kidobott kutya.

Viszont csak azért csonkolni egy külső végtagot, mert az úgy tetszik, az bizony barbárság.

Ezt nem lehet semmivel megideologizálni, csak az emberi butasággal és önzéssel.

2010. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg, vannak drámaibb dolgok is kutyáknál - de nem a jó gazdinál, hanem a barbárnál, vagy felelőtlennél.
2010. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!