Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 61/100 anonim ***** válasza:

Bizony hogy ripityára töri, mert nem tudja megtanulni a használatát! Minden őse kurtítva lett."


Ezt remélem nem gondoltad komolyan, hogy azért nem tudja használni a hosszu farkát, mert az őseinek kupirozták. Egy ujszülött kiskutyáról beszélünk:))))))

2010. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
50%

Újszülött kiskutyáról beszélünk?


"A vadász is azért vágatja a vizsla farkát, mert mindenbe bele üti munka közben. Hátráltatja a kutyát, és felnőtt korában sokkal rosszabb csonkolni.

Ismerősöm stafiját is felnőtt korában kellett műteni, mert leszakadt az egyik füle. "


Újszülött kiskutyával vadászik a vadász?

Az ismerősöd staffijának miért is szakadt le a füle?


És másfajta kutyának miért is nem szakad le a füle?



Nekem a pofám szakadna le ilyen "érvek" hozatalával...

2010. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, oncogito, kopj le! xD Nevetséges vagy! Törődj bele, hogy nem fogsz tudni meggyőzni másokat, akkor sem ha fejre állsz, főleg nem ebben az elviselhetetlenül bicskanyitogató stílusban! Azért mert kihoztál egy keveréket a menhelyről és helyrepofoztad, még nem te szartad a spanyol viaszt! Nem tudtad normálisan megindokolni, miért is nem kínzás az ivartalanítás, csak hajtogatod a magad igazát. Az érveid közül egyedül a csonkolt farok miatti nehézkes kommunikáció helytálló, valóban nem olyan látványos egy csonkot lóbálni mint egy hosszú farkat. A fül kupírozása még kifejezetten jót is tehet egy kutyának, szerintem kényelmesebb neki és talán még jobban is hall, mint lógó füllel. Mindent egybevetve, akár elfogadod, akár nem, a kupírozás NEM rontja a kutya életminőségét. Lehet hogy a természetben, egy falkában rontaná, de mivel nem a természetben él, semmi hátránya nincs belőle. Ugyanúgy szeretik, kap ételt, fedél van a feje fölött, és kommunikálni is tud. És szerintem ha a kutyák választhatnának, hogy kupírozott végtagokkal éljenek egy szerető, felelős gazdával, vagy természetadta végtagokkal kullogjanak az utcán, akkor az elsőt választanák!
2010. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:

Jól összekevertél valakivel! Figyelj már oda!


,,Újszülött kiskutyáról beszélünk? " Ezt nem én írtam!!!


A vadász már ősidők óta rájött, hogy a vadász kutya munka közben szét veri a farkát. Ez esetben már újszülött korban megelőzi a későbbi komolyabb bajt!

Ezért írta az elöttem szóló, hogy újszülött kutyáról beszélünk...


A lovaknál a sörény és farok fontos szerepet tölt be ( belga lovaknál csonkolnak tehát a farok nem nő vissza ) mert hogy azzal hajtja el a legyeket, amik rohadtul tudnak ám csípni. Bár a sörény kinő ha hagyják az emberek. Nem a sörény vágása a fájdalmas hanem a rovarok csípése!

Mégis lenyírják kopaszra vagy nagyon rövidre, és nem azért mert úgy szép. És nem számít állatkínzásnak! Ez csak így jön ide... :-P

2010. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
100%

,,Az ismerősöd staffijának miért is szakadt le a füle? "


Kérdésedre a válasz:


Mert munka közben beleakadt valamibe. Nagyon rövidre kellett vágni mind két fülét három éves korában, mert olyan mélységű volt a szakadás. Szászhatvanhat öltés mindkét fülön, meg jó vastag porcokat egy leány álom stoppolni...

Az otthoni kínlódásról már nem is beszélek. Egy felnőtt állat sokkal nehezebben viseli.

2010. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
0%

Vajon egy basset füle miért nem akad bele valamibe...?

Az ember keze is kevesebbet sérülne, ha levágnák...


Istenem, mennyi marhaság...

Kezd elegem lenni ebből a témából.

Leírtam a lényeget, aki kifogást akar a saját barbárságára, az tegye, de én már nem vagyok rá kíváncsi.

2010. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
100%

Állatkínzás:


"Az állatkínzás a közbiztonság elleni bűncselekmények csoportjába tartozik, e bűncselekmény védi az állatokat a bántalmazástól, kínzástól.


Gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.


A bűncselekmény elkövetési magatartásai a gerinces állat bántalmazása, olyan bánásmód alkalmazása, mely maradandó egészségkárosodást vagy pusztulást okoz.


Mivel Szakember végzi ezért nem beszélünk állatkínzásról ill. egészségkárosodásról sem."

2010. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
73%
oncogito nyald a golyóimat, utána kasztráltasd magadat
2010. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
0%

Bizony, hogy okoz egészségkárosodást, mint ahogy még nagyon sok fajtajelleg.

De ezt nem tekinti az emberi önzés állatkínzásnak, sőt törvény engedélyezi a barbárságot.

Sőt, ahol nem "szakember" végzi a csonkolást, azt sem büntetik, hallgatólagosan elfogadják.

Mert így tetszik sokaknak a kutya...


A mai korban a barbár korszaknak még messze nincs vége

2010. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
0%

15:21

Pont az ilyen emberek képesek barbárságra, az ilyen trágár és durvák.

Akik elhitetik, hogy jó gazdák... :-(

2010. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!