Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
 51/100 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és a természetben az ember is minden szexuális aktus után gyermeket nemzene és a természetes szelektálódás után elhullana...

De a természet akkor sem csonkol divatból...

2010. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a farkas falkában csak az alfa hímnek és nőstényének lehetnek kölykei, a többit elpusztítják, illetve nincs mód szaporodásra.


De a "családtervezés" megoldását, az ivartalanítást hiába próbálod összemosni a divatos plasztikai műtétnek, ami a kutya életminőségét rontja.

2010. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
91%

Nem mosok össze semmit!

Az ivartalanítás is a kutya érdekében van és a kupírozás is, ami első sorban NEM szépészeti beavatkozás miatt lett kitalálva!

Mind a kettő szerv eltávolítás! :-P

2010. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
93%

,,és a természetben az ember is minden szexuális aktus után gyermeket nemzene"


Ez se igaz!

Csak akkor tud gyereket csinálni ha nő időben van. Nem minden aktus után lesz gyerek. :-P

2010. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
0%

A kupírozás nincs a kutya érdekében.

A kutyának nem érdeke, hogy egészsége rovására a standardnak megfeleljen.

Az emberi önzés áldozata sok tenyésztő által megálmodott fajta.

Sajnos nincsenek korlátok, amit valaki megálmodik, azt létrehozza élőlényen.

Ez nem állat szeretet, ez üzlet.

Aminek sok buta ember bedől.

2010. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
93%

Végig olvastam!


Oncogito sztem veled valami gond van láttam már egy pár hozzászólásod sőt még vitádat is. Nem a véleményeddel van baj hanem a hozzáállásoddal! Túlságosan földhöz ragadd vagy!

ÉS csak hajtod mondod csak azért is.


Mindenki maga döntse el mi jó a kutyájának!

2010. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim ***** válasza:
0%

Az nem lenne jó, ha mindenki maga döntene egy élőlény sorsáról - mert az állatkínzás bizony megakadályozandó.

Az nem magánügy, az bizony közügy!

Az a földhözragadt, aki évszázados barbár szokást ma is véd!

2010. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:
94%

A kupírozást a kutya érdekében találta ki az ember, ugyanúgy mint az ivartalanítást.


Te ellenzed a kupírozást ami szerv eltávolítás, ám az ivartalanítást nagyon hajtod, ami szintén szerv eltávolítás.


Ez nem más mint amikor a pap bort iszik és vizet prédikál.

Vagy amikor az Ebugatta műsor vezetője, az állatvédelemről papol egy szőrme bundában....


Senkit nem fogsz meggyőzni arról hogy jó az ivartalanítás, vagy hogy miért állatkínzás a kupírozás.

Mindenki eldönti saját maga.

Van aki munkára fogja a kutyát a mai napig, és a kupirozás mellett dönt, mert zavarja a kutyát a munkában.

A galop lovak sörényét is kopaszra vagy rövidre vágják. Vajon miért? Hm?

És a szépészet vagy standard miatti fül farok vágás MÁSODLAGOS nézet. Akár fáj neked, akár nem!

2010. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
100%
A lovak sörényét se a szépség miatt nyírják le! :-P
2010. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
0%

És ez most hogy jön a fül és farok kurtításhoz?

Az utóbbiak fájdalmas és nem nő vissza, valamint végtagok ha nem tudnád.

Vagy szerinted mindegy, hogy valakinek a haját, vagy a fülét kurtítják...?

2010. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!