Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úristen! Ti erről mit gondolto...

Úristen! Ti erről mit gondoltok? Főleg kutyások/kutyaimádók válasza érdekel.

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy egy ember aláírást gyűjtött az ügyben, hogy ehető legyen a kutyahús.VAgyis, hogy a kutya is ugyanolyan haszonállat legyen mint a kacsa vagy a marha!

Hogy mondhat ilyet?

Undorító!

Hogy lehet valaki ilyen gusztustalan?

Én nem bírnám ki ha a menhelyi kutyákat csak azért vinnék el, hogy megegyék!

Ez egy gusztustalan ember!Akasztást érdemelne!

Ti is így fel vagytok háborodva?

Hova jut a magyarság? Lassan nem leszek büszke arra, hogy magyar vagyok!

13/L :'(


2010. nov. 9. 18:05
 71/117 sütimenus válasza:
52%
honnan jött ez az ember kínából??ott esznek meg mindent!szegény kutyákkal ezt csinálni... és aki aláírta és van egy szeretett kutyuja akkor azt felvágja bepanírozza és rántotthús lesz belőle vagy mi??? -.-" ennyi hülye embert istenem... fogadok hogy egy hülye megszökött a diliházból...
2010. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 A kérdező kommentje:

15:29-es igazad van teljes mértékben!

Utolsó: MAGYAR ember volt ez az ész!!!!!!

2010. nov. 10. 16:08
 73/117 anonim ***** válasza:
73%

én vagyok aki a videót linkelte!


Én sajnálom a csirkét is, meg a malacokat is, a nyuszi evés meg egyenesen undorító DE


A kutya a világ minden táján az ember legjobb barátja és hűséges társa. Elég magas fokú intelligenciával rendelkezik, és védi azt/azokat, akit/akiket családjaként elfogad! Legalábbis volt már rá példa, hogy az én kutyám meg védett engem!


NEM HIÁBA A KUTYÁT képezik ki vakvezetőnek, drog keresőnek, mentő kutyának és még sorolhatnám... azért ezeknek az állatoknak nagyon sok ember köszönheti az életét!!!!!!!!!!!! Érdekes disznót vagy csirkét miért nem képeznek ki-e célból?? mert NEM LEHET!


oké vannak szarvas gomba kereső malacok, de ki a f.szt érdekel a szarvasgomba?


A kutya akkor is más és kész ennyi!! ez a véleményem, és tarom is magam hozzá, és a szívét tépném ki annak, aki tudatosan képes meg kóstolni!

2010. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
40%
Elmondtátok mit szerettek a kutyákban, de azt nem, hogy mivel van több joga az élethez mint egy disznónak vagy tehénnek.
2010. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
28%

én az előbb le írtam: 17:48


végül is én nem is azt mondom, hogy több joga van, meg mondtam, hogy sajnálom nagyon őket is. De a kutya mégis más:S

2010. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
70%

A kutya nem szeretetből ment életeket hanem azért mert erre képzik ki. Azért védelmezi a "családját" mert a falkaösztöne erre sarkallja. Azért van több joga az élethez mert az emberiség érdeke úgy kívánja. Ugyanugy az emberiség érdeke úgy kívánja hogy a disznót viszont tartsák az ólba bezárva a saját sz*rában állva, aztán meg koncolják fel, mert a csülök olyan finom. Na és ha valakinek meg a kutyahús olyan finom? Ennyi erővel ugyan olyan joga van megölni a kutyát, ha neki az ízlik.


Minden állatnak ugyan olyan joga van az emberséges bánásmódhoz!!!! Aki pedig itt veri a mellét a kutyákért, aztán meg képes magába tömni a rengeteg disznót/ marhát / csirkét, akik ki tudja milyen borzalmakat éltek át míg a tányéron végezték, az egyszerűen ÁLSZENT!

2010. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:
29%

igen erre képzik ki a kutyákat, de miért képezik ki??? Mert olyan fejlett az intelligencia szintjük, hogy ők képesek megtanulni!!!! Még a sertés....


és te se magyarázz itt, hogy ki tudja és ki nem, hogy milyen kínok között halnak meg a disznók:

apum hentes, és vannak húsboltjaink igen.. de kíváncsi lennék tudod-e, hogy pl mi is ahonnan vesszük (és még sok sok helyen) a sertést vágás előtt külön JÁTSZÓ SZOBA VAN NEKIK (ezt már szabály írja elő) felszerelve láncokkal hátvakarókkal stb.., hogy vágás előtt ne legyenek stresszesek! a stressz mentesség azért fontos, mert ha nem stresszes az állat vágás előtt, sokkal jobb a húsa, míg a stresszes állatnak rengeteget ront a hús minőségén!


Ja és ott te egy deka szart nem találsz, mert naponta többször tisztítják a helyüket, és fel van szórva nekik friss alommal!!


vágáskor el kábítják őket, és úgy szúrják le, semmit nem éreznek a szúrásból, nem úgy mint az általam be linkelt videóban, ahol tényleg kínok kínja között halnak meg a kutyák!! ajánlom figyelmedbe


okoska

2010. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
ja és ezt 18:11nek szántam
2010. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
22%
Azért mert intelligens... Ennyi erővel minden állatot ki lehetne képezni, de nem biztos, hogy azt végre is hajtaná.Felőlem a kutyákat is mészárolhassák, ha már szegény malacokat, nyulakat meg egyéb állatokat megölnek.Meg a malacok meg egyéb állatok is élőlények,nekik is van joguk az élethez.Ha nem lenne hús, az emberek is egészségesebben táplálkoznának, és nem állandóan húst tartalmazó kaját ennének.
2010. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 MME ***** válasza:
100%

Már megint nem voltam képes végigolvasni, a 4. oldalnál abbahagytam, úgyhogy lehet, nem újdonság a véleményem.


Nem háborít fel, mert viccnek tartom, az ötlet feltalálóját pedig rendkívül ostobának (szerintem feltűnési viszketegsége van, és kicsit félresiklott valami az agyában - tuti tudja, hogy ez csak botrányt kavar, és úgysem lesz belőle semmi, szóval mindegy). Hülyeség az egész.


Persze, ha komolyan kéne venni, akkor tényleg felháborodnék. A kutyát azért nem esszük meg (nálunk, és Európa nagy részében), mert ahogy már előttem leírták, már nem az állatot látjuk bennük, annál sokkal többé növekedett, tényleg barát, vigasztaló, és szinte minden helyzetben gyógyító a jelenléte.

Ugyanaz a kérdés, hogy az embert miért nem esszük meg. Akinek van agya, belegondol, hogy mi ennek a pszichológiája. A kannibalizmus megtagadásának pszichológiája lép működésbe akkor is, amikor a kutya-evésről vitázunk, és elítéljük. Persze két táborra szakad az emberiség, mert sokan nem értékelik társként, de hát sokan nem értékelik az emberéletet sem. Mégsem esszik meg egyiket sem, hiába veszik semmibe ezeket az életeket. Régen is csak megölték, nem volt ez akkora bűn, de hogy megenni, az már egyenesen sátáni dolog volt a legtöbb országban. (Igen, van, ahol pedig erre a célra is tenyésztettek kutyákat, főleg a társasági kutyák felmenői voltak ezek.)


A háztáji haszonállatok azért nem jelentek gondot, mert kis korunktól úgy neveltek minket, hogy nem gondolunk bele, mi az a hús, honnan származik, ha ránézünk egy marhára vagy kacsára, nem az jut eszünkbe, hogy épp ilyet ettem reggel, hanem megcsodálják, elnézik őket. Nem tudatosul bennünk, hiszen ez a világ legtermészetsebb dolgának tűnik. De a kutyaevést már tökéletesen átéreznénk, mert eddig nem volt rá példa se a családban, se a közösségben, se az országban, és elborzasztó. Biztos, hogy ha az asztalodon tálalnák, csak magára a kutyára tudnál gondolni, és nem arra, hogy milyen szépen átsült, és az a szósz meg rajta isteni :S


Egyébként ragadozókat nem szoktunk enni, nem véletelenül. Megvan a ragadozók "húsának" saját biológiája, és álatlában nem is olyan ízletes, mint a növényevőké.


A lóhúson én szintén nagyon elszomorodok, hiszen a lovak is olyan társaimmá váltak, mint a kutyák. Elképzelhetetlennek tartom, hogy a szeretetben felnevelt, minket kiszolgált, és hálás lovakat, amelyek megbíztak bennük és számítottak ránk, ilyen sorsrajuttassam. Ez olyan, mintha elárulnám őket.


Egyébként amíg a disznó és a többi nem válik társállatá, addig személytelenek, nem kötődünk hozzájuk, nem ismerjük és nem éljük át az érzéseiket, az életüket... Ezért nehéz ezen túltenni magunkat - hiába állat mind - mi különbséget teszünk közöttünk.

Amíg élnek, addig viszont tényleg kegyetlenség őket úgy tartani, ahogy sokan, a szenvedéstől őket is meg kéne kímélni.


Most a legtöbb ember nevében próbáltam beszélni. Én 13 éves korom óta nem tudok megenni semmilyen állatot sem - mert volt egy gyerekkori traumám, aminek következtében nálam átszakadt ez a láthatalna határ, és onnantól mindig magát az állatot láttam a húsban, aminek külsőre már semmi köze nem volt az igazihoz. De sokunknak könnyű elvonatkoztatni ettől, ez így alakult ki.

2010. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!