Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úristen! Ti erről mit gondolto...

Úristen! Ti erről mit gondoltok? Főleg kutyások/kutyaimádók válasza érdekel.

Figyelt kérdés

Most hallottam, hogy egy ember aláírást gyűjtött az ügyben, hogy ehető legyen a kutyahús.VAgyis, hogy a kutya is ugyanolyan haszonállat legyen mint a kacsa vagy a marha!

Hogy mondhat ilyet?

Undorító!

Hogy lehet valaki ilyen gusztustalan?

Én nem bírnám ki ha a menhelyi kutyákat csak azért vinnék el, hogy megegyék!

Ez egy gusztustalan ember!Akasztást érdemelne!

Ti is így fel vagytok háborodva?

Hova jut a magyarság? Lassan nem leszek büszke arra, hogy magyar vagyok!

13/L :'(


2010. nov. 9. 18:05
 81/117 anonim ***** válasza:
69%

18:25


Wow, akkor ti azok közé a kevesek közé tartozotk akik figyelembe veszik az eu-s előírásokat, te is nézd meg a peta videóját, az is be lett linkelve. Attól hogy egy állat alkalmasabb a parancsok megtanulására, még nem azt jelenti hogy érdemesebb az életre. Ezt csak az emberiség döntötte el, hogy neki így hasznos. A kutya élve, a disznó meg halva.


Nálam amúgy az állattartás a szabadtartásnál kezdődik, tehát nem bezárva, 1x2 méteres karámba. A legtöbb helyen sajnos nagyon is így működik, ez tény. Ha nálatok nem, hanem szabad tartású állatok húsát forgalmazzátok, betartva az állatokkal való kíméletes bánásmódról szóló eu-s jogszabályokat, akkor kérem a bolt címét, és a forgalmazó cég nevét, ahonnan a húst veszitek, mert ezentúl csak tőletek fogok vásárolni, ezer éve keresek ilyen forgalmazót, de eddig csak 1et találtam, az is csak csirkékkel foglalkozik. Előre is köszi.

2010. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
9%
istenem, de buta vagy!!! :D:D:D szerinted melyik az egészségesebb??? egy szelet kenyér,vagy egy jóó kis cukros péksüti amit orrba-szájba töm mindenki, vagy egy darabka csirkemell? Tudod te mennyi fehérjét tartalmaz a csirkemell?? tudod egyátalán mi az a fehérje és mire jó? :D jajjajjaj kár volt írnod:D:D
2010. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:

18:46-os

Te mégis mi a francról beszélsz és legfőképpen kinek?

2010. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:

igen mi tényleg olyan helyről vesszük a húst, ahol a lehető legalkalmasabb körülmények között tartják az állatokat. igen meg apum gyerek kori barátjától is veszünk marhát, és ő is a szabad tartás híve, azok az állatok bizony egész nap kint vannak egy hatalmas legelőn, erre tették fel az életüket!


apu mindig azt mondja, hogy nem a mennyiség a lényeg hanem a minőség, és nem szabad, hogy a mennyiség a minőség rovására menjen!


épp ezért nem tudjuk tartani a versenyt a multikkal, mert a minőségből nem engedünk, és hát a legolcsóbbak sem vagyunk.


ha nem haragszol nem írnám ki ide a boltok nevét és apum nevét sem, illetve azt sem, hogy kiktől vesszük az árut nem bízom az oldalban:P De Pest megyében vagyunk


a videót nem nézem meg, mert mint írtam attól őket is nagyon sajnálom, és undorító ahogy velük is bánnak néhol épp, hogy pár pillanatot néztem meg belőle.


22L

2010. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtam:

"Elmondtátok mit szerettek a kutyákban, de azt nem, hogy mivel van több joga az élethez mint egy disznónak vagy tehénnek."


Ezt a választ kaptam:

"én az előbb le írtam

végül is én nem is azt mondom, hogy több joga van..."


Bocsi, csak ez aranyos volt :D

Semmi gond egyébként, megértelek, hogy a kutyák aranyosabbak meg ragaszkodóbbak az emberhez, és ezért nem szeretnéd őket megölni. Meghát a kulturális beidegződések is...



"igen erre képzik ki a kutyákat, de miért képezik ki??? Mert olyan fejlett az intelligencia szintjük, hogy ők képesek megtanulni!!!! Még a sertés...."


erre két dolgot mondanék: a sertés is intelligens. Nem olyan hűséges mint a kutya, és nem ragadozó, meg nem ugat, stb, de intelligensnek legalább olyan intelligens. A tükörtesztet például a kutyák bebukják, a disznók közül viszont a teszt egy speciális fajtáját sikerült az egyiknek megcsinálnia. [link]


a másik: az intelligenciának szerintem nem szabadna szerepet játszani abban, hogy kinek van több joga az élethez. teszemazt, a kórházba kerül egy kétdiplomás ember és egy favágó, mind2nek szüksége lenne 1 adag vérre, és fél adagtól még mind2 életveszélyben maradna (de nem ítélnéd halálra ezzel őket), kinek adnád a vért? A 2diplomásnak, vagy szétosztanád közöttük, hátha elég lesz?


Sokkal fontosabb szerintem az, hogy melyik állatnak okoznánk kisebb szenvedést. Köze van ennek az intelligenciához persze, mert egy hal például állítólag nagyon kis fájdalmat érez. De ha te voltál már disznóvágáson (márpedig biztos voltál ha apád hentes), akkor biztos láttad a halálfélelmet a disznók szemében is. Számomra olyan volt, mintha egy ember szemébe néznék. Persze attól még ettem utána finom hagymásvért, meg utána kolbászt, stb. De egy nap elgondolkoztam, hogy, ha élhetek csak növényeken és tejen/tejtermékeken is, akkor miért ne próbálnám meg?


ettől függetlenül, tisztellek titeket hogy a lehető legjobb körülmények között űzitek ezt az egyébként tiszteletreméltó, becsületes foglalkozást, mert tényleg nem mind1 hogy úgy kezelik az állatot élete során mint egy tárgyat, vagy mint egy érző élőlényt. Nem hibáztatom a húsevőket, én is az voltam, és ez a kultúránk, és ez tartott minket életben annak idején, de mostmár szerintem el lehetne gondolkozni erről hogy, biztos hogy még mindig ölnünk kell egy-egy jó kajáért?

2010. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
Én Budapesti-Szolnoki vagyok, itt van boltotok?
2010. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:

A sok oldalon valahol olvastam hogy ha lehetne kapni kutyahúst akkor minden második boltban sorbaállás lenne!!Remélem nincs ekkora igény és téved aki ezt irta!

Mert félő hogy ha tényleg ekkora a kereslet akkor előbb vagy utóbb kialakul a kinálat is.Pedig akkor magasról tenni fognak arra hogy milyen a közfölháborodás.Nem fog semmi számitani Nekik mint a profit!!

2010. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
ja a kórházas példához még kiegészítés: 1 adag vér van csak, bár ez gondolom egyértelmű :P és mindenkinek 0-ás vér kell, ami senki másnak nincs, szóval nem lehet másoktól vért venni, (csak hogy ne lehessen kiskapukat se keresni :P)
2010. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:

19:01-os


Nagyon igazad van, én se eszek már húst, de párom igen, és a minimum amit ugy érzem meg kell tennem, hogy csak szabad tartásút húsra adjuk ki a pénzünket!

2010. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:

nem ott nincs boltunk, de Szolnokhoz közel vagyunk

ne haragudj, de tényleg nem szeretnék rólunk ide ki írni semmit:S


ja és annyiban kijavítanám magam, hogy a játszó szoba konkrétan a hizlaldában van, de a kocsikon is vannak láncok amiken szállítják őket, meg nyáron permetezik őket vízzel, hogy ne rohadjanak meg a melegtől. tehát lényegesen jobb a húsa egy stressz mentes sertésnek, ez bizonyított még a színe is teljesen más.


ezt azoknak írom, akik skatulyáznak és mondják az okosakat, de közben lósz@rt nem tudnak erről a szakmáról! nyilván alá támasztom, hogy még mindig rengeteg hely van, ahol könyörtelenül bánnak velük, de azért nem mindenhol!

2010. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!