Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hiperszuper tápokat miért...

A hiperszuper tápokat miért nem lehet megvenni rendes boltba pl. Tesco, mert az nem eléggé underground nektek vagy mi?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán engedélyük M.o.-n? Vagy mi a bibi vele? Honnan veszitek hogy az nem ugyanúgy minden rosszból csinálják? Rá van írva? Vagy ellátogattatok a gyárba? Honnan tudjátok hogy ez az egész nem azért van e mert valakinek "nagyon megéri"...?
2011. máj. 10. 08:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:22


mivan pszichológusnak készülsz? beszéljünk róla?

2011. máj. 10. 09:28
 22/75 A kérdező kommentje:
ja igen, akkor érdekelne hol vásároltok hogy nem szemeten éltek, és tudom mennyi állatbolt van, de én az általatok imádottakat még nem láttam állatboltban, miért olyan nehéz szöveget értelmezni?
2011. máj. 10. 09:30
 23/75 anonim ***** válasza:
80%

Jézusom... :D

Én nem a kutyás kategóriába tartozom, hanem abba, amelyik kapott minőségirányítás órát.

A Teszkót mindennek lehet nevezni, csak normális "boltnak" nem.

A teszkó MEGVESZI, amit a polcain látsz, és mivel az az érdeke hogy el is fogyjon onnan, mindenből a legolcsóbb szart rakja ki.

Ami pedig olcsó, az 2 okból lehet: vagy nem te fizeted a reklámot és jó a termék, vagy SZAR.

A teszkóban általában az utóbbit favorizálják. És ez nem csak a kutyakajára vonatkozik, hanem minden másra is.

De további jó vásárolgatást a Teszkóban ;)


(Egyébként a Teszkó "márkájú" cuccok mindig valamelyik márkától koppantottak, általában annak a terméknek a közelében találod meg, hogy a Teszkósat vedd le, mert az olcsóbb... csakhát a minőséggel vannak gondok :))

2011. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem tévészemét, tényleg polcpénzt fizetnek a márkák, hogy ki kerüljön a boltokba, és nem is kis összeget. A Tescoban pl. jellemzően a magasabban lévő polcokon Purina termékeket árulnak, a Purinát pedig a Nestlé gyártja. Nyilván egy Nestlé tud olyan volumnt bevinni az áruházba, amiért beteszik a kutyakaját is. Itt ő mennyiségi kedvezményt is kap. Na most gondold át, hogy milyen termékeket gyárt a Nestlé. Nem éppen egészségeseket, azt remélem tudod. Nyilván az állateledeleibe a gyártás során keletkezett melléktermékek kerülnek bele, hiszen ez nekik így éri meg. Esetleg tudsz olyan húskészítményt (emberit) amit a Nestlé gyárt? Mert még ha lenne, akkor érteném, hogy az ott keletkezett maradék megy a kutyakajába, de így azért érdekes kérdés.


Egyébkén a Royal Canin, a Eukanuba, a Hills, a Happy Dog meg még jó pár féle prémium táp százezer éve a piacon van, tehát volt már idő bőven sokszor bevizsgálni, és még sosem hallottam ezekkel kapcsolatban botrányt.


Az, hogy Acana meg Orijen csak webáruházban van, az meg lehet, hogy koncepció. Szerintem jók a Forever Living termékek, mégsem lehet boltban kapni. Az avon sem rossz, bár azt nem használom. Vagy ott van mondjuk a Clinique, amit viszont használok, és nagyon jó, azt sem lehet DM-ben megvenni. De Gigi kozmetikumokat sem árul a DM, sőt pl. Vichyt meg csak gyógyszertárban lehet kapni, mint ahogy Eucerint is. Ezek különböző trade marketing koncpciók, és valamelyik márka ezt választja, valamelyik azt.


Amúgy meg biztosan hallottál már a fogyasztóvédelmi felügyelőségről. nyugodtan kérj tőlük bevizsgálást, ha gyanúsnak tartasz valamit. De ők engedélyeznek mindent, ami a magyar piacon van, és nem lehet semelyik termékre ráírni olyan összetevőket, amik nincsenek benne, mert bevizsgálják mielőtt negedélyezik a forgalmazását.

2011. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nálunk van Fressnapf (nagy állateledel bolt), és sok kis állateledel bolt, emellett pár állatgyógyszertár, és számtalan állatorvos. MINDEGYIKBEN láttam pár minőségi tápot, ha nem is az összeset. Én még csak nem is Pesten lakok...
2011. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
Ja és ennek ellenére én netről rendelek. 3 kutyának 15 kg-ot jó minőségű tápból 8-9 ezer Ftért, és még ki is hozzák ingyen vagy pár száz Ft-ért...
2011. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még harmadszor. Engem nem érdekel az üzlet meg, hogy kinek mi éri meg. Engem az érdekel mit látok a kutyákon és azt látom hogy sokkal jobb nekik. Perzse tökéletes már nem lesz, mert túl sokáig etettem őket mindenféle sz*rral... -.-" A macskám szerencsére kiskora óta jól etetem, érdekes eddig egy sem volt ilyen szép, és a szomszéd macskák akik maradékon meg szeméten élnek mind girhesek és rosszkedvűek.
2011. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

[link]


itt a nestlé alatt fut a dogchow és a pro plan is nem?..de.

2011. máj. 10. 09:52
 29/75 A kérdező kommentje:
ja joh bocs azt mosmár látom hogy te is ugyanezt írtad de én nem tudtam hogy a purina = dog chow=proplan=nestlé= friskies, de érdekes, erről beszélek nektek... idővel kiderül hogy acana=cocacola=nagyrakásszar
2011. máj. 10. 09:56
 30/75 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem kb. a jóbb minőségű alapanyagokból megcsinálják a One-t, Pro plant, a maradékból meg a Frieskiest, Darlingot.

Én így tudnám elképzelni.

2011. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!