Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hiperszuper tápokat miért...

A hiperszuper tápokat miért nem lehet megvenni rendes boltba pl. Tesco, mert az nem eléggé underground nektek vagy mi?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán engedélyük M.o.-n? Vagy mi a bibi vele? Honnan veszitek hogy az nem ugyanúgy minden rosszból csinálják? Rá van írva? Vagy ellátogattatok a gyárba? Honnan tudjátok hogy ez az egész nem azért van e mert valakinek "nagyon megéri"...?
2011. máj. 10. 08:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
Ja hát azért a tüdő nem színhús... Meg szárnyától sem fog jól lakni. Az is fontos, hogy mennyi és mekkora kutyád van. Én is inkább másra költöm a pénzt, épp ezért veszek a kutyáimnak jó minőségű tápot. Mert olcsóbb mint a hús és kevesebb idő és jobbak is tőle.
2011. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:
nehéz a negatívból győőőkőőőőőt vonni...
2011. máj. 10. 14:38
 73/75 anonim ***** válasza:
50%

14:31-es!

Az én kutyám imádja a belsőségeket, szívből egyszerűen nincs az a mennyiség, amit ne tudna befalni. Meg kacsafejből.

Ami még nagy finomság neki, az a vaddisznógerinc.

2011. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
100%

ezen a honlapon minden táp elemzése fenn van és az összehasonlításuk is:

[link]

Én csak annyit tudok a kutya etetéséről ami 6 év tenyésztés alatt és így 1 évvel a diploma előttig rám ragadt az állatorvosi egyetemen.

Mi a kutyákat marha, kecske belsőséggel és hússal etetjük, mellé zöldségeket, tojást, joghurtot, gyümölcsöket valamint zöld kagyló kivonatot szoktunk adni. (meg még néhány spéci Amerikából hozatott táplálék kiegészítőt) A kicsiket spec én Pro Planon nevelem mert szerintem az egy nagyon jó minőségű táp (egyik barátnőm nyári munkában dolgozott a Pro Plan laborban) Jó minőségű alapanyagok kerülnek bele a tápba (mondjuk cukorrépa is aminek semmi keresnivalója egy kutyatápba de nagyon jó töltő anyag...de ez legyen a legnagyobb gond vele. A felnőtteknek ha tápot adok akkor általában Joserát, Profinet és Britet szoktam adni ( szerintem az Eukanuba, Royal, Hills nem éri meg az árát) Néha szoktam Pro Plan felnőtt kajával etetni de azt nem tudom hosszútávon megfizetni. Az Acana és az Orjen csak felnőtt kutyáknak jó mert nagyon magas a fehérje tartalmuk (amivel nincs gond) de a magas fehérje tartalom magas energia tartalommal párosul és ezért növekedési problémákat okozhat.

A tápokra nagyon szépen rá van írva, hogy mi van benne. Persze ezek a prémium tápok se tökéletesek de én már boncoltam olyan kölyköt aki véres hasmenésbe pusztult el és kiderült, hogy azért mert a Friskies ben lévő színezék felgyűlt a vesékben és a májban és nem bírta a szervezete.

Amire jó figyelni:

nyersfehérje minden fehérjeféleség és nitrogéntartalmú anyag,

valamint a vitaminok 18 - 24 %

nyerszsír zsiradékok, növényi és ásványi olajok, faggyú, viasz 8 - 13 %

nyershamu a táp 550 °C-on történő elégetése után maradó anyagok 4 - 7 %

nyersrost a kutya szervezete által nem megemészthető anyagok 2 - 4 %

A vitamin 0,0225

B1 vitamin 0,0200

B2 vitamin 0,0500

B6 vitamin 0,0200

B12 vitamin 0,0005

D vitamin 0,0030

E vitamin 0,0005


klór

120,0000

kálium 55,0000

kálcium 80,0000

magnézium 15,0000

nátrium 50,0000

foszfor 60,0000

vas 1,4000

jód 0,0150

réz 0,1000

mangán 0,0700

szelén 0,0025

cink 0,9000

ezek a jó minőségű táp paraméterei valamint

ezek a tartósító szerek lehetnek benne és EU szabvány szerint:

E 201 nátrium-szorbát

E 202 kálium-szorbát

A minőség romlását természetes módon megakadályozzák az antioxidáns anyagok, pl. a C és E vitamin. Amennyiben az alapanyagokban ezekből kevés van, akkor valamilyen formában ezt hozzáadagolják a táphoz a gyártás folyamán. A két leggyakrabban használt, szintetikus formájú tartósítószer a BHA (butylhydroxyaniszol) és a BHT (butylhydroxytoluol), sok esetben ez a két anyagot már a tápgyártáshoz fölhasznált alapanyag is magas értékben tartalmazza. Ez esetben a kutyatáp gyártója nem köteles erről nyilatkozni, mert nem ő keverte bele a gyártott termékbe ezeket az anyagokat. Ilyen esetekben elegendő, ha a csomagoláson föltünteti, hogy EWG adalékanyagok, vagy Eu által engedélyezett színezékeket és tartósítószert tartalmaz, viszont ettől még ezek az anyagok hosszútávon és nagy mennyiségben károsak lehetnek az állat szervezetére.

E 203 kalcium-szorbát

E 300 C vitamin

E 301, C vitamin kötődések

E 302,

E 304,

E 316

E 306 - 309 E vitamin

E 310 prophylgallat

E 320 butylhydroxyaniszol (BHA)

E 321 butylhydroxytoluol (BHT)

E 324 ethoxyquin

2011. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

Nálunk 25 kiló vegyes húst,gége,szív,tüdő van benne aznapi friss vágásból,lehet 1500 forintért venni.

Csak épp az egyik kutyám gyomorcsavarodáshoz hasonló tünetek között felfújódott tőle.Köszi,ebből még egyszer nem kérek!Inkább maradok a drágább tápnál.Két adagban kapja naponta,nincs is baj belőle.

2011. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!