Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükör kutyaiskola - Nem lesz...

Tükör kutyaiskola - Nem lesz baja ha csak 3-szor eszik egy héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrég fogadtam örökbe egy 7 hónapos németjuhász keverék kutyust a gyömrői menhelyről és megkerestük az egyik Budapest melletti tüköriskolát, ahol klikkerrel képeznek, ahol azt a tanácsot kaptuk, hogy miután a kiskutya nem kérte a jutalomfalatot ne etessük a foglalkozás előtti napokon, hogy jobban motiválható legyen. De ha heti 3-szor járunk foglalkozásra, az azt jelenti, hogy csak heti 3 nap ehet a kiskutyám. Ettől nem lesz baja? Lehet hogy csak én izgulom túl, csak olyan kicsi amúgy is, mert nagyon rosszul tartották kölyökkorában, nem akarom, hogy esetleg ettől baja legyen. De nagyon szeretném, hogy sok mindent megtanuljon!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 11. 10:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A Cerberosba ovis képzésre bármikor lejöhetsz, mivel oda folyamatosan lehet csatlakozni. Minden hétvégén szombaton és vasárnap is 12:00-kor kezdődik az ovi.


Előtte más foglalkozás van, így majd az oktatók szólnak, hogy az ovis kutyákkal mikor lehet bemenni a területre. Egy próbát mindenképp megér szerintem.

2011. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
Én is nagyon ajánlom a Cerbi-ovit. Próbáld ki, meglátod mennyi jó tanáccsal fognak majd ellátni, és kérdezz bátran az oktatóktól! (én is oda járok, tapaszalatból beszélek.)
2011. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 zeusz4 ***** válasza:
szerintem nem jutalom falattal kéne probálkozni hanem mondjuk játékkal
2011. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 A kérdező kommentje:

Felhívtam a Cerberoszt és nagyon kedvesek voltak (az egyik lány kiképzővel beszéltem), ha minden jól megy, akkor hétvégén már megyünk is az első próba-ovinkra! :-) Elmeséltem az eddigi történetünk és mondták, hogy ha nem megy jutifalattal, az sem baj, majd magammal kell vinnem a kedvenc játékát, és megnyugtattak, hogy az sem baj, ha az sem érdekli az elején, majd feloldódik, addig pedig marad a simogatás! :-)

Szurkoljatok! :-)

2011. júl. 13. 16:41
 95/99 anonim ***** válasza:
Na milyen volt a Cerbi?
2011. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a kérdés amúgy kamu. "Nem most jártunk a suliban, hanem még pár héttel ezelőtt, csak azóta nem mertem visszamenni az etetésre vonatkozó dolgok miatt"


7 hét összesen egy tanfolyam, tehát mostmár ha akarna se tudna visszamenni a kérdező, olyan elmaradásai lennének. Nem hiszem el, hogy valaki kifizet 30 ezer forintot egy tanfolyamra, majd az első alkalom után veszni hagyja a pénzét, és nem megy vissza többet, se megkérdezni, se megpróbálni másképp (pl. nem megfogadva a tanácsot, hanem ugyanúgy etetve) se sehogy. Aztán itt kérdezget, kap ezerféle megoldás javaslatot (ütősebb kaja, ne nyugtassa a kutyát, hagyja feloldódni, stb), de egyikre se reagál semmit. . Aztán felhívja a Cerberost, ahol azonnal nagyon kedves mindenki és minden szuper.


Ráadásul már egy jó ideje nyári szünet van a Tükör iskolákban, úgy tudom, hogy Vácon és Gödöllőn is, másik pedig nincs pest környékén.

És a plusz: 100%-ig biztos vagyok benne, hogy egy lesoványodott nem egészséges kutyánál nem javasolt senki éheztetést, de még túlsúlyosaknál sem szoktak. Maximum azt, hogy ne kapjon tálból enni, csak jutalomnak kézből. Jutalomként én van, hogy a napi adag másfélszeresét eltolom a kutyának egy-egy gyakorlásnál, tehát az, hogy nincs tányérból kaja, nem jelenti egyáltalán azt, hogy a kutya nem eszik. Nyilván nem tiltották meg, hogy gyakoroljon vele a foglalkozás előtti napokon, csak azt kérték, hogy ne kapjon tányérból kaját. Ettől még gyakorlás közben bármennyit ehet.

Az meg hogy így heti háromszor eszik a kutya óriási kifordítása a dolognak még akkor is, ha tényleg azt kérték, hogy suli előtti napon ne egyen. Ugyanis ez így azt jelenti, hogy a kutya eszik hétfőn, kedden nem (leszámítva ugye a gyakorlást, aminél legalább a normális adag felét tutira megkapja) szerdán igen, pályán is, meg suli után is, csütörtökön is eszik, pénteken csak ha gyakorol vele a kérdező, szombaton a sulin eszik, és vasárnap a sulin is eszik, plusz utána is meg lehet etetni. Tehát ha komolyan erről volt szó, amit nem tudhatunk mert nem voltunk ott, akkor is annyi volt a kérés, hogy egy héten két napon (kedden és pénteken) ne kapjon enni a kutya, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezekre a napokra sem tiltották meg a gyakorlást.


Ez ilyen hangulatkeltés az "éheztetős iskola ellen" szerintem. Másba nem lehet belekötni, úgyhogy ezzel kötekednek.

2011. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:

ma 11:22

Nincs kicsi üldözési mániád?

Ugyan, miért "kötekednének"?

Van egy új módszer. És? Mióta a világ kerek, mindig találnak ki újabb kiképzési variációkat. Sőt... maguk a kiképzők sem egy sémára dolgoznak.

Itt csak az a bibi, némelyek elég rámenős módon csak a saját rendszerüket tartják követhetőnek. Teszik ezt úgy, hogy közben minden mást leszólnak.

Azt kell elfogadni, békében tud élni egymás mellett bármilyen kiképzési tematika. Kinek ez jön be, kinek az.

A cél egy---- Legyen foglalkozva a kutyával, gazda, kutya eredményes legyen, elégedett legyen .

2011. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem üldözési mánia, teljesen korrekt érvekkel támasztotta alá a véleményét.
2011. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
Hát sztem ez meg csak egy feltételezésen alapuló "alátámasztás" volt.Honnan tudja , hogy a kérdező naponta gyakorol ? Honnan tudja , hogy egy gyakorlás alkalmával mennyi kaja fogy el ? Honnan tudja , hogy mit mondott el a kiképző a kérdezőnek ? Hát ezeket sehonnan csak találgatott és így nem sok értelme van az egész érvelésnek.Én pl ha 2 kutyával megyek kutyaiskolába , a 2 kutya összesen 1 szál (és nem 1 pár) főzőkolbászt eszik meg , és van hogy még marad is.Most én is kezdhetnék találgatni, hogy akkor ez kevés egy napi kajaadagnak egy amúgy is sovány kutyának , de nem tudom hogy a kérdezőnél hogyan megy a dolog és innentől kezdve írhatnék bármilyen alátámasztást , csak találgatás lenne.
2011. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!